Skocz do zawartości

[Bębenek] kaseta 10s na 11s czy nowy bębenek?


Dzejjkobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem koła pod ściganie i ogólnie pojmowany szpan na treningach grupowych i jest malutki problem. Mam napęd 11s a koła mają juz lekko zużyty bębenek pod 10s i pytanko moje jest takie, kupić nowy bębenek? Jak tak to jak sprawdzić jaki mam, żeby kupić pasujący? wiem tylko że jest to dt swiss, a koła to Roval rapide sl. Jest też opcja, którą  polecał mi jeden z kolegów, ponoć moge jeździć na kasecie 10s mając napęd 11s tylko mają niektóre biegi słabo "wchodzić", jest to prawda? Czytałem troche na forach ang. języcznych ale obie opcje były tam polecane i jeszcze jakaś wersja z piłowaniem bębenka? Liczę na szybką pomoc :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dzejjkobo napisał:

10s i iec problemy ze zmianą biegów czy zmienić ten bębenek co będzie droższą opcją

żartujessz  chyba, nawet zakładając że co drugi bieg działa, to czy takim rowerem da się na poważnie jeździć ? szczególnie że to ponoć koła pod ściganie. .... polansować pewnie się można dobierając odpowiednie przełożenie i wstydu ze zgrzytaniem nie będzie... ;-)

Ja bym sprawdził czy na ten bebenek wejdzie 11s, moze to była jakas 10s kaseta na tym bebenku plus podkładka. Masz wszystko zeby zrobic prosty test.

A jak nie wejdzie, kupiłbym co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, dawid napisał:

koszt gdzieś 260zł

i  wyjdzie ze koła nie były wcale takie tanie :>

ale to i tak niezla cena zdaje sie ;-) powiedziałbym nawet Tanio w porównaniu do np Eastona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 11:41, dawid napisał:

niektórzy jeszcze piłują bębenek 10s, ale wtedy kaseta jest niebezpiecznie blisko szprych

Przecież cały pic polega właśnie na tym upiłowaniu bębenka o te 1,8mm. Najprostsza rzecz do wykonania tym bardziej, jeśli mowa o aluminiowym. Szosowe kasety 10s miały podkładki 2mm, które nakładało się na bębenki najpierw, zanim przyszła kaseta. W 11s nie ma tej podkładki, a w jej zamian doszła dodatkowa koronka, a to wymusiło przesunięcie skrajnej koronki o te 1,8mm. Nic o szprychy nie będzie haczyć. 

Inne rozwiązanie, to upiłować kasetę 11s:

https://szosa.org/topic/18193-kaseta-shimano-11s-na-bebenku-shimano-10s/

10 vs 11s mają dokładnie ten sam rozstaw koronek, wszystko będzie działać. Wkładając do obecnego bębenka kasetę 10s wystarczy tylko śrubką tylnej przerzutki zablokować jeden ze skrajnych biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...