Skocz do zawartości

[amortyzator] Giant talon 2


zborek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam rower Giant talon 2 29er 2016 i chciałbym wymienić w nim amortyzator na jakiś niedrogi powietrzny.Tam jest zwykła główka ramy, tak więc jak szukałem w necie gorzej jest z wyborem, więcej jest w dobrej cenie amortyzatorów tapered. szukam czegoś niedrogiego lepszego niż mam teraz, nie zależy mi na wadze.Czego szukać Sr Raidon, Rock Shox Recon Silver TK, czy da się do tej ramy zamontować amortyzator tapered po zmianie sterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w piwnicy mają głównie amory pod ośkę 15.

Pisz do użytkownika @Activia, on może Ci coś wynajdzie. Jeżeli nie masz dużego budżetu to ja bym polecał Raidona, ewentualnie Epixona jeżeli zależy Ci na wadze.

Rock Shox'a przy niskim budżecie nie opłaca się brać, jak coś znajdziesz to nie ma gwarancji producenta i jest to jeden z niższych modeli. SR może nie ma takiej renomy jak RS czy inne firmy, jednak w przyzwoitej cenie dostajesz fajny amor + gwarancje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam do kwoty max 700zł,  im mniej tym lepiej ,w Piwnicy patrzyłem, czytałem już trochę. Rower kupiłem w tamtym roku nowy w czerwcu i przed sezonem w kwietniu chcę oddać rower na serwis generalny i wymienić amortyzator, reszta jak na razie mi pasuje, nie zależy mi na wadze, nie ściągam się ale po fajnym terenie Trójmieskiego Parku Krajobrazowego lubie pojeździć jak też do pracy dojeżdżam rowerem. A jak porównując Sr Raidon do Rock Shox Recon Silver, który lepszy? Czy te stery z linku załatwiają sprawę, moge je zamontować do mojej ramy i wtedy szukać amora tapered? Tyle wiem że chciałbym jeszcze manetke blokady na kierownicy 

Edytowane przez zborek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni załatwić. tyle że wtedy masz dodatkowy koszt + jakiś 1cm do wysokości główki. Dla mnie zabieg niewarty zachodu. Co innego gdybyś już miał amor taper i musiałbyś się ratować.

Jeżeli chodzi o porównanie to Raidon ma golenie 32mm, powinien być zatem nieco sztywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisko, niżej jest chyba tylko XC30 i XC32.

Recon Gold to jest amor warty zainteresowania, jest to nieco cięższa wersja RS Reba.

Osobiście na Twoim miejscu wolałbym kupić nowego Suntoura niż używanego RS. Możesz trafić fajną sztukę albo totalnego trupa. Kupiłeś używany amor wysyłkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piwnicaMarek napisał:

waży 2,4 kg ten recon czyli prawie tyle co suntoru więc na wadze nic nie zyskasz. 

Chyba sobie żartujesz. SR Raidon waży +/- 2kg, czyli masz około 400 gramów mniej. Dodatkowo z tego co kojarzę to Raidon ma aluminiowe golenie górne a RS stalowe. Epixon waży już jakieś 1800 gramów.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recon silver to kupa złomu (jak @skom25 wspomniał golenie stalowe, ciężkie, wiotkie i lubią sobie rdzewieć). W każdym razie ma dwa plusy: otwarta kąpiel olejową i serwisowalny tlumik.

W każdym razie na pewno nie jest to "cięższa wersja reby" ze względu na inną konstrukcję sprężyny powietrznej (inne objętości i brak ich regulacji, inny mechanizm wyrównywania ciśnienia) czy też powszechnie stosowany tłumik TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Raidon lepszy od tego Rock Shox?  Widziałem na Olxie nowego Raidona za 500 kilka zeta. Chodzi mi o stosunek ceny do jakości i nie wielkich pieniędzy, zawsze można dopłacić do lepszego ale nie mam 1000zl na amor. I do mojej jazdy nie oczekuję cudów za małe pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Raidona, chociażby z tego względu że jest cały aluminiowy.

Z Rock Shox'em jest taki problem że są to makabrycznie drogie amortyzatory jeżeli chce się kupić coś z oficjalnej dystrybucji. Kolega z piwnicy rowerowej oferował Ci nowy za 1000 zł. W tej cenie jest Epixon który waży ~600 gramów mniej i ma dużo lepszą powłokę na goleniach górnych. Na dodatek nie jestem przekonany czy ta 2 letnia gwarancja to gwarancja producenta ( raczej nie).

Nie wiem co masz na OLX ale tak jak pisałem odezwij się do @ACTIVIA, za niewiele więcej będziesz miał Raidona z gwarancją producenta itd. Natomiast jeżeli chcesz to możesz ryzykować. Czasami można trafić w niewielkich pieniądzach perełkę ( mój znajomy chciał pozbyć się szybko Recona Gold 29', sprzedał go w kilka godzin bo wystawił za 500 zł podczas gdy warty był około 900 zł, stan idealny) lub totalnego trupa.

Dlaczego tak mocno sugeruję kupienie coś na gwarancji? Amor ma zbyt dużo części które mogą "paść" z nie do końca znanych przyczyn. Zakładam że nie chciałbyś kupić używanego amora żeby za chwilę okazało się że padł np. tłumik którego cena zbliża się do wartości całego amora.

PS: Pamiętasz że musisz mieć pompkę do amora?

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o pompce pamiętam, będę kupował GIYO bo ją polecacie. Amortyzator już kupiłem, sprzedawca mówił że ma przejechane 500 km, tak więc to nic. Więc jak przyjdzie to zamontuję i zobaczę, pojeżdżę, myślę że i tak będzie lepiej niż to co mam teraz, chociaż nie wiem bo nigdy nie jeździłem na powietrznym. W razie niezadowolenia myślę że uda mi się sprzedać w tej samej cenie co kupiłem  i będę dalej szukał okazji na inny amor. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, tak więc z pompką się wstrzymam, sam serwisować amortyzatora nie będę, nie mam narzędzi . A amortyzator wybrałem ten a nie inny ze względu na cenę. Z innej beczki pytanie, jak się dziękuję za pomoc, jakieś plusy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...