Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Alikey

Witam

Bardzo proszę o radę kogoś kto w miarę dobrze zna się na rowerach, a szczególnie na osprzęcie. Rower ma to być damski mtb. Na oku mam póki co te dwa:

https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-woman/lea-3-0

https://www.romet.pl/Rower,JOLENE_26_3,10,707,712,14570,2017.html

Może ktoś z was mądrze doradzić, który warto kupić? Dodam, że Kross mógłby wyjść nieco drożej, ale tego Rometa idzie wyhaczyć nowego, w tym przedziale cenowym.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kabuz

Oba te rowery są bardzo podobne jeśli chodzi o klasę osprzętu. Nie zwracając uwagi na wygląd, ja wybrałbym Rometa. 

Plus dla Jolene to hamulce hydrauliczne (jakie by nie by) i "uginacz" firmy znanej z produkcji amortyzatorów, a nie firmy jeśli się nie mylę ZOOM.

To moja subiektywna ocena. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WaGiant

Trzeba od razu powiedzieć że to nie są rowery MTB . Tzn ani jeden ani drugi nie nadaje się do jazdy w prawdziwych górach . Nie ta klasa osprzętu , uginacze zamiast amorów , brak  naprawdę miękkich przełożeń . To są rowery rekreacyjne . Można nimi pojechać do lasu , na polne drogi , albo na wały nad rzeką .

Szukaj wyprzedaży z lat poprzednich . Napęd 3x8 , amor  Suntoura XCM to minimum . Hamulce wolałbym mieć dobre V niż marne tarczówki .

Oczywiście jeśli chcesz mieć MTB .

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

Dla starego dobrego alivio 3x8 kupiłbym :

http://allegro.pl/wyprzedaz-evolution-v3-damski-19-bialy-c3-i7046934958.html

( o ile rama 19" nie jest za duża). Alternatywnie:

http://allegro.pl/2017-mocna-mtb-evolution-v2-ldy-kaseta-2xacera-i6849587516.html

Jeśli "chorujesz" na tarczówki to (ale ciut trzeba dołożyć)

http://allegro.pl/lazaro-generation-v2-lady-hydraulika-acera-suntour-i7034120794.html

Uwagi kolegów co do jazdy po rzeczywistych górach nadal obowiązują :)

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alikey
2 godziny temu, WaGiant napisał:

To są rowery rekreacyjne . Można nimi pojechać do lasu , na polne drogi , albo na wały nad rzeką .

Szukaj wyprzedaży z lat poprzednich . Napęd 3x8 , amor  Suntoura XCM to minimum . Hamulce wolałbym mieć dobre V niż marne tarczówki .

Oczywiście jeśli chcesz mieć MTB .

Nie ma to być rower na jakieś super wymagające trasy. Musi być nowy, więc używane odpadają. Podane rowery są w kategoriach mtb, w katalogach producentów. Wiem, że to nie jest takie prawdziwe mtb, no ale... budżet pozwala tylko na tyle ;) 

38 minut temu, Pablo59 napisał:

Dla starego dobrego alivio 3x8 kupiłbym :

http://allegro.pl/wyprzedaz-evolution-v3-damski-19-bialy-c3-i7046934958.html

( o ile rama 19" nie jest za duża). Alternatywnie:

http://allegro.pl/2017-mocna-mtb-evolution-v2-ldy-kaseta-2xacera-i6849587516.html

Jeśli "chorujesz" na tarczówki to (ale ciut trzeba dołożyć)

http://allegro.pl/lazaro-generation-v2-lady-hydraulika-acera-suntour-i7034120794.html

Uwagi kolegów co do jazdy po rzeczywistych górach nadal obowiązują :)

Trochę przejechałam się na marce Lazaro, więc dość sceptycznie podchodzę do tej marki. Trochę ryzyko, więc chyba tym razem się nie zdecyduję :mellow:

Co do ramy, do 165 cm raczej 19 będzie za duża...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dark1
W dniu 13.02.2018 o 16:19, Alikey napisał:

Witam

Bardzo proszę o radę kogoś kto w miarę dobrze zna się na rowerach, a szczególnie na osprzęcie. Rower ma to być damski mtb. Na oku mam póki co te dwa:

https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-woman/lea-3-0

https://www.romet.pl/Rower,JOLENE_26_3,10,707,712,14570,2017.html

Może ktoś z was mądrze doradzić, który warto kupić? Dodam, że Kross mógłby wyjść nieco drożej, ale tego Rometa idzie wyhaczyć nowego, w tym przedziale cenowym.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Jeśli zdecydowanie chcesz wybrać jeden z tych dwóch rowerów to polecam Romet. Ale przemyśl jeszcze bo może znajdziesz coś lepszego pod swoje potrzeby.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alikey

Czyli uważacie, że zdecydowanie lepiej byłoby wziąć coś z Lazaro Lady? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ssslawecki
Napisano (edytowane)
W dniu 13.02.2018 o 21:20, Alikey napisał:

Trochę przejechałam się na marce Lazaro

Możesz rozwinąć trochę ten temat - tu lub na priw, bo ich właśnie poleciłem Koleżance... - OK JUŻ WIEM O CO CHODZIŁO

Pomyśl o zakupie czegoś lepszego - na nieoprocentowane raty. Do 1200 jest krucho ;)

Edytowane przez ssslawecki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• woocash
      Przez woocash
      Witajcie,
      chciałbym zapytać (znających temat) jak wyglada stan prac na tzw Kaczarskich ścieżkach (czyli ok 40km singletracków).
      Wiem, że szlaki mają być gotowe do końca września/października 2018 ale słyszałem tez, że prace idą dobrze i możiwe że zostaną wczesniej otwarte lub zaawansowanie prac pozwoli wczesniej jeździć przynajmniej częścią tras.
      Czy istnieją juz jakies mapki (np. takie jak w Świeradoiwe?)
      Ciekawi mnie też czy w górach kaczawskich istnieją jakies wypożyczalnie SENSOWNYCH rowerów hardtail/full. Może ktoś z Was zna okolice i może coś doradzić, sprzedać namiar.
      Z góry dziękuję
    • Rafu
      Przez Rafu
      Cześć,
      W sierpniu planujemy z żoną rowerowy urlop w górach. Dotychczas jeździliśmy po Karkonoszach, Izerach i Górach Sowich. Jeśli chodzi o styl jazdy to rower HT, objazdówki zazwyczaj wyznaczonymi trasami, trochę singli ale bez żadnych ekstremów. W tym roku chcielibyśmy pojechać gdzieś, gdzie nas jeszcze nie było i wybór padł na Bieszczady. Trochę czytałem i generalnie nasuwają się 3 wątpliwości: brak wyznaczonych tras, błoto, niedźwiedzie .
      W związku z powyższym mam kilka pytań:
      Czy warto się tam wybrać z myślą o robieniu objazdówek ~40km? Z wyznaczaniem własnych tras i korzystaniem z mapy / GPS nie mam problemu. Czy błoto jest faktycznie problemem? Trochę nie zaszkodzi ale wolałbym uniknąć brodzenia w nim po piasty   Czy jesteście w stanie polecić fajną miejscówkę, która byłaby dobrą bazą wypadową? Z góry dzięki za pomoc!
    • Convi
      Przez Convi
      Po wielu latach biernego przeglądania forum zmuszony zostałem do rozpoczęcia aktywnego udziału w najgłupszy sposób jaki można znaleźć, czyli zapytaniem o tym jak połączyć ogień z wodą.
      Jestem świadomy, że tematów takich było już setki, jeśli nie tysiące. Przeglądam od kilku dni nasze forum, ale też szeroko pojęty internet i z każdą minutą zacząłem już głupieć. W momencie gdy szukałem jakiegoś potwierdzenia, na coś co znalazłem wcześniej znajdowałem wręcz odwrotną opinię.
      Dlatego chciałbym was prosić o pomoc. Rower posiadam już 10 lat, kupiony oczywiście 'bo rower to musi być góral', za czasów jak się miało 'naście' lat. Oryginalnie był na Smart Samach, ale te po drodze się zużyły dość mocno, byłem z nich zadowolony. Około 2 lata temu zmieniłem opony na zwijane Maxxis Ranchero polecone przez lokalnego sprzedawcę, z których za to jestem średnio zadowolony. Rower to Kross Level A4, obręcze Alexrims X2100, 19 mm szerokości, 26"
      Teraz kwintesencja - jeżdżę głównie asfalt, jakbym miał procentowo strzelać to pewnie z 80%, pozostałe 20% to odpowiednio 15% - różne utwardzane drogi(ścieżki leśne, wały etc.) oraz może 5% - teren, jak się trafi jakiś piach, ale wolę unikać. Deszczu unikam jak ognia, przebiegów nie robię za dużych, bo jeżdżę głównie w weekendy, choć to zamierzam zmienić w najbliższej przyszłości jak sprowadzę sobie rower na miejsce. Najprostsze(i najdroższe   )rozwiązanie, zmiana roweru, jeszcze nie wchodzi w grę - planuję zakup szosy, ale to plan na przyszły rok, zatem w tym działam z tym co mam, szukając kompromisu.
      Dodam jeszcze, że w najbliższym czasie planuję 200-250 km, wstępnie głównie asfalt.
      Planowany budżet to 100 zł/opona.
      Z przegrzebanych czeluści internetu wygrzebałem następujące opony, które mogłyby spełnić moje potrzeby - rozstrzał jest dość spory i potrzebuję waszej pomocy w ostatecznym zawężeniu i ewentualnym wyborze.
      Schwalbe Hurricane 2.0 - z tego co czytałem semi-slicki, które dobrze jadą po asfalcie i dają jako-takie pole do manewru w razie potrzeby zjazdu z drogi Vittorria Mezcal 2.1 na drucie - opisywane jako semi-slicki w polskich sklepach internetowych (IMO nie wyglądają, ale nie jestem tutaj specjalistą) Schwalbe Smart sam, czyli powrót do korzeni 2.1/drut lub zwijana, kwestia do dyskusji Continental Race King 2.0/2.2 - przewijające się w większości tematów pt. "MTB i asfalt" Cała gama opon od Schwalbe - Marathony - tutaj patrzyłem na Schwalbe Marathon Racer, tylko jest dość wąski i nie jestem do tego przekonany [1.5"]. Jakieś inne propozycje z tej gamy produktów? Patrzyłem jeszcze na supreme, ale one są poza budżetem. Vittoria Saguaro - chyba zdecydowanie bardziej teren niż asfalt. Maxxis Crossmark 2.1 Jakieś inne propozycje, które mogłem przegapić? Jak widzicie w propozycjach są opony raczej szerokie, z wyjątkiem Marathon Racera (i ewentualnie innych z tej gamy). Osobiście najbardziej pozytywnie jestem nastawiony do Schwalbe Hurricane. 

• kl4mk4
      Przez kl4mk4
      Witam chciałbym żeby ktoś mi doradził jakiś rower w najlepszy w przedziale cenowym do 2400 zł. Jestem mężczyzną o 175cm wysokości i o wadzę 70kg wysokości. Roweru szukam do jazdy głownie po mieście ale też lubię pojechać w teren i chciałbym żeby się dobrze spisywał. Jakoś nie jestem przekonany do rowerów typu cross. Zastanawiałem się nad rowerem Giant Talon 23ER 3. A jakie są wasze propozycję, porady ??
    • karpatka122
      Przez karpatka122
      Cześć!
      Stoję przed wielkim dylematem, tzn...
      Jaki trenażer zakupić do roweru MTB? Posiadam rower "Silverback Sola 1". Orientujecie się może jaki trenażer jest do takich rowerów? Chcę zakupić "Trenażer ELITE Qubo Digital Smart B+" ale nie do końca jestem pewny wyboru. Wszędzie widzę trenażery dla kolarek, a nigdzie nie widzę zastosowania w MTB. Słyszałem że można zmienić oponę na inną. Ale chciałby to ominąć. Obecnie posiadam system bezdętkowy i w moim przypadku musiałbym zakupić cały zestaw (obręcz, dętka, opona). Obecnie posiadam opony: Shwalbe Racing Ralph Evo, TL-Ready, Folding, 29"x2,1 Lightweight. Szukam trenażera interaktywnego, który sam dostosowuje się do programu zwift i automatycznie będzie regulował obciążenie.
      Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.