Skocz do zawartości

[Piasta] Kross B6. oryginał czy coś lepszego?


mtbmck

Rekomendowane odpowiedzi

dobry. Mam takie pytanie do ludzi, którzy się znają. W moim Krossie po wielu kilometrach, tonach błota i setek czyszczeń rozleciała się piasta. Tzn jeszcze jeździ ale luzy są nie do wytrzymania, kaseta lata na boki tak, że łańcuch przeskakuje z zębatki na zębatkę. w tamtym sezonie byłem w serwisie, panowie wymienili mi łożyska i inne tam ale powiedzieli, że na następny sezon trzeba będzie ją wymienić. 

I teraz moje pytanie, czy zakładać taką samą piastę jak była, czy może polecacie coś lepszego, skoro i tak już wymieniam? 

Z tego co podaje producent to jest to piasta Joy Tech D142DSE 32H. Z tyłu mam 10 biegów.

Ewentualnie prosiłbym o jakieś linki z proponowanymi piastami.

Z góry dzięki ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewałem na serwisie te piasty, które zrobiły kilkadziesiąt kkm. Co roku dokładne czyszczenie i smarowanie, kasowanie luzów (również bębenka). Jeśli w środku nie było wody to myślę, że można jeszcze uratować. Z drugiej strony jeśli masz nieco funduszy to jak @mtbmck pisał wymień na najtańsze maszynowe novatec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...