Skocz do zawartości

[opony] zdeformowana opona Schwalbe


Rover

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 2 opony Schwalbe Road Cruiser (700x35C) przez internet, które dostałem dziś w zaadaptowanym kartonie po rowerze. Opony były zapakowane tak, aby nie trzeba ich było zwijać -- specjalnie dopłaciłem za tę opcję. Ku mojemu zdziwieniu, jedna opona jest zdeformowana. Zrobiłem parę zdjęć dla porównania:

2agrb0m.jpg

2w3qhz6.jpg

28m1e0o.jpg

24lvrr9.jpg

 

Czy taka opona nadaje się w ogóle do założenia na obręcze/użytkowania?

 

PS: przejrzałem inne wątki na ten temat, ale nie odpowiadają na moje pytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Załóż opony na obręcze to się przekonasz.
Jeżeli opona nie ma jakiejś wady fabrycznej, to po odpowiednim ułożeniu na obręczy powinno być OK, więc załóż, dobrze napompuj i wtedy się okaże.
Oczywiście może się tak zdarzyć, że np. w pierwszym podejściu opona nie ułoży się właściwie i to może dać wrażenie, że jest krzywa - wtedy próbujesz jeszcze raz, a jak po kilku próbach nie wyjdzie, to dla pewności idziesz do jakiegoś serwisu, żeby się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie próbowałeś nawet założyć? Opony drutowane normalnie przesyła się zwinięte w "8" i kompletnie nic się z nimi nie dzieje, a tutaj opona leży sobie luzem... Nawet jak coś jest z nimi nie tak to nie dowiesz się póki nie założysz na obręcz, a bez tego to nawet nie da się udowodnić, że jest coś nie tak. Trochę nie rozumiem tematu? Boisz się, że krzywa opona zniszczy Ci obręcz, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Opon nie próbowałem jeszcze założyć, bo nie wiedziałem, czy to w ogóle ma sens -- myślałem, że taka deformacja (zdjęcia chyba nie dokońca oddają wykrzywienia w oponie) może poprostu klasyfikować oponę jako wadliwą z automatu, ale sądząc po otrzymanych odpowiedziach widzę, że to niekoniecznie musi się z tym wiązać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...