Skocz do zawartości

[amortyzator] FOX Performance 2017 32 SC - serwis i 2 różne oleje ?


addeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do samodzielnego zrobienia serwisu amortyzatora FOX 2017 32 Float Performance SC (z tłumikiem GRIP) - kod modelu C8ZK. Zamierzam wymienić tylko olej. Na stronie producenta zgodnie z tabelą doczytałem się, że w tym amortyzatorze stosowane są jednocześnie 2 różne oleje:

fox.png.e04f19754638c67968a8db1dbac70ffa.png
 

do golenia z komorą powietrzną - FOX 20wt. Gold,
do golenia bez komory powietrznej - FOX 5wt. Teflon Infused.

Czy wiecie coś na temat zamienników?
Odnośnie tego pierwszego - FOX 20wt. Gold zgodnie z tabelą zamienników najbliższy to ELF Moto Forl Oil (20)
co do drugiego to nie mam pojęcia - nie jestem w stanie nigdzie znaleźć jego specyfikacji (wiem tyle, ze jest z domieszką teflonu). Nie wiem czy w ogóle istnieje jakiś zamiennik...

Proszę o pomoc !

Edytowane przez addeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bardok206 napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Według tej dyskusji, olej FOX 5wt. Teflon Infused ma parametr 15.8 cST @ 40C i zamiast tego polecają Motorex 2.5wt (14.5 cSt @ 40C).

Ma ktos doświadczenie w tym konkretnym przypadku?


Co do zamiennika FOX 20wt. Gold (98.90 cSt@40°C / 13.6 cSt@100°C) to bliższe parametry ma jednak olej ELF Moto Forl Oil 20 (99,0 cST@40C, 14,6 cST@100C) niż olej SILKOLENE MAINTAIN RSF 15 (93,1 cST@40C / 19,5 cST@100C).

 

Pzdr.

Edytowane przez addeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Czy mogę zalać obie komory wspomnianym olejem ELF zamiast dwóch różnych od foxa? Tam jest jedynie smarowanie i wydaje mi się, że bardzo zbliżona jakość do oryginału nie jest jakoś specjalnie wymagana. Co innego w sytuacji oleju bezpośrednio w tłumiku.  

I jeszcze żeby zamieszać trochę: 2016-2021 32mm/34mm Dust Wiper Replacement | Bike Help Center | FOX (ridefox.com)
Tutaj są inne wartości, które należy wlać do goleni niż podaje ta strona: 2017 Bath Oil Volume Chart | Bike Help Center | FOX (ridefox.com)

Edytowane przez Malinowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...