Skocz do zawartości

[Okulary sportowe] z wkladką korekcyjną


Grono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Planuje zakup okularów z wkladką korekcyjną. Ale oplacalnosc czy sensownosc zakupu takich okularow sprowadza sie do... I tutaj pytanie do posiadaczy takowych okularów. Czy ta wkladka ze szklami kor. jest tez tak zaokrąglona na boki jak całe okulary czy nie. W moim przymatku ma to takie znaczenie, że cena szkieł profilowanych jest ogromna w stosunku do zwyklych. Mam na celowniku model force ride pro ktos uzytkuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to, to prowizorka. Mam - i nie używam.

Jak zdejmiesz - nic nie widzisz (jaka masz wadę wzroku?), jak założysz - zaparowują 3 razy bardziej niż zwykłe. 100% rozwiązaniem problemu słabego wzroku w sporcie rowerowym są po prostu soczewki kontaktowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Accent Onyx i używam. I jestem zadowolony. Wkładka ma zwykłe szkła (nie profilowane). Mam "zwykłe" minusy i szkła ze wstawieniem kosztowały mnie 80zł. Co ważne to trzeba się przyzwyczaić do tych wkładek bo są dość malutkie i widać w nich trochę mniej niż w normalnych okularach. Ale kilka jazd i przestajesz zauważać różnicę. Nie zauważyłem żadnego większego zaparowywania czy innych tego typu niedogodności. No jedyna niedogodność do wycieranie - musisz wyciągnąć wkładkę i wytrzeć jakby dwie pary okularów. 

Radzę natomiast przymierzyć takie okulary bo ja mierzyłem i mierzyłem i dopiero Onyx mi usiadł na nosie tak, że nie czułem dyskomfortu.

15 minut temu, gocu napisał:

100% rozwiązaniem problemu słabego wzroku w sporcie rowerowym są po prostu soczewki kontaktowe.

Może nie 100% rozwiązaniem, ale osobiście nie spotkałem lepszego. Jednak na co dzień nie chodzę w soczewkach (chodziłem kilka lat) i dlatego okulary z wkładką są dla mnie wygodniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie chodzę w soczewkach na co dzień. Zakładam przed wypadem na rower, po powrocie zdejmuję. Od razu uprzedzam uwagi różnych marud: soczewki zakłada się błyskawicznie, tylko trzeba poćwiczyć  :)

 

Aha - i również używałem Accentów Onyx - jak i (abstrahując od wkładek) kilku innych par okularów tej formy i powiem tak: cena to był jedyny argument. Poza tym - twardy, gruby plastik który w każdej parze powodował koszmarny ucisk za uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mniałem model Arctici i generalnie byłem umiarkowanie zadowolny.

Kilka lat temu zmieniłem na BBB, szkła korekcyjne dorobiłem w punkcie w Łodzi, wyszło mi wielokrotnie taniej niż w VE.
https://www.szumgum.com/okulary-sportowe-optyczne-bbb-optiview-pz-bsg-33-polaryzacyjne.html

Zadowolony jestem bardzo, jedyny problem to jedak potrafią zaparować w chłodne dni podczas powolnych pojazdów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gocu napisał:

gruby plastik który w każdej parze powodował koszmarny ucisk za uszami.

No właśnie dlatego ja mierzyłem wiele par zanim zdecydowałem się na tego Accenta (i to sporo droższych!). Okulary jak kask - trzeba dopasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Kross Dx-Optic. jak na razie nie zauważyłem problemów, ale mam małą wadę "minusy". Dwa razy mi zaparowały... Polecam jako alternatywa dla szkieł kontaktowych. Niestety ja nie nie włożę sobie kontaktów więc to jest dobra alternatywa. Sprawdza się nawet podczas maratonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem parowania można probowac rozwiazac poprzez przetarcie zelem do golenia. Na większości szkieł działa, może i tu sie uda. Dzieki za pomoc. Zdecydowalem sie jednak na force ride pro, moze nie są za ładne i ja w nich tez jakos lepiej nie wygladam. Ale dodaja +5 do odwagi:) i pasuja idealnie. Fakt, trzeba mierzyc takie akcesoria, glowiszcza i twarzyszcze sa rozne rozniaste. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Temat można zamknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

W dniu 12.02.2018 o 11:21, Grono napisał:

(...)Czy ta wkladka ze szklami kor. jest tez tak zaokrąglona na boki jak całe okulary czy nie. W moim przymatku ma to takie znaczenie, że cena szkieł profilowanych jest ogromna w stosunku do zwyklych. Mam na celowniku model force ride pro ktos uzytkuje? 

Mój brat jeździ w okularkach, które dostał ode mnie http://sporto.com.pl/p/53/3959/sh-rg-4032-otg-okulary-z-wkladka-korekcyjna-okulary-przeciwsloneczne-akcesoria-kolarstwo.html To było tak, że sobie wybrał i ja mu tez płaciłam za szkła do korekcyjnych, nie pamiętam już ile to było, ale to była jakaś normalna kwota. Nie pamiętam nic takiego, żeby one były jakieś drogie, więc pewnie nie są specjalnie profilowane. Chwali je, chyba nie dlatego, że ode mnie. A jeśli chodzi o okulary Force, to akurat tego modelu nie znam, ale w ogóle marka jak dla mnie jest bardzo dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...