Skocz do zawartości

[niebezpieczne ścieżki] uwaga na druty


Rekomendowane odpowiedzi

No na dróżce rowerowej, to skrajna głupota...
Co innego w lesie, gdzie kretyni na quadach i crossach ryją co tylko się da. Wtedy nawet nie miałbym wielkiego żalu do sprawcy tego "haniebnego czynu". Dopóki sam bym nie wpadł w te druty. ;) Motocrossowcy-bezmózgi to plaga. I o ile rowerzysta - nawet zjeżdżając ze szlaku - wielkich szkód nie narobi, tak oni niestety nie znają umiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie wolno takich rzeczy robić ! Nieważne czy to zwykła przecinka w lesie czy droga rowerowa. Nieważne czy to biegacz, rowerzysta czy quadowiec. Można zabić człowieka. O ile rowerem czy pieszo to dozwolone do lasu to quadem juz nie. Trzeba karać takich mocniej. Konfiskata sprzętu plus kara finansowa. I nagroda dla tego co złapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sznib napisał:

Zwłaszcza że taka pułapka może się okazać ŚMIERTELNA.

Ano może...o zmiażdżenie tchawicy nietrudno, a następstwa chyba łatwo sobie wyobrazić.
Nie bierzcie mnie za psychola na podstawie mojego poprzedniego posta, nie popieram tego typu rozwiązań. Napisałem jedynie, co ewentualnie byłbym w stanie zrozumieć... ;)
Osobiście spotykając kogoś takiego najchętniej przywiązałbym go tym drutem do drzewa na pół dnia, żeby przemyślał swoje zachowania, a dopiero potem zgłosił sprawę służbom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W sumie bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że ktoś w pobliżu zamontował jakąś kamerkę - zwłaszcza jeśli jest młody i głupi, bo starego złośliwego pierdziela raczej kręcenie chorych materiałów nie interesuje ( raczej, ale nie da się tego wykluczyć ).
Z takim hardkorem jak powyższy, się jeszcze nie spotkałem i mam nadzieję, że nie spotkam, ale celowo poukładane w poprzek gałęzie na leśnych ścieżkach to nierzadki widok - zdaje się, że jakieś stare złośliwe baby nie mają co robić, bo pewnego razu w prawie nieuczęszczanym miejscu były dwie z pieskami i dziwnym trafem następnym razem leżały w kilku miejscach gałęzie ( wyglądały na celowo ułożone ), a teren jest pod lekkie MTB, bo i pod górkę i z górki, kręto i wąsko między drzewami i omijając lub przeskakując powalone ( nawierzchnia to ściółka, korzenie i piach ).
Gdyby to było jakieś odgórne działanie, to postawiliby jakiś znak zakazu, a tak to jest zwykła ordynarna antyrowerowa dywersja - mówię o swoim przykładzie, bo ten powyższy to już przestępstwo, skoro ze względu na mocno ograniczoną możliwość zauważenia w porę, naraża na utratę zdrowia, a nawet życia.
Według mnie za to powinna być kara chłosty tą linką - miałby debil niezapomnianą pamiątkę po swoim "żarcie".
Dodatkowo za karę wybatożyć porządnie dupsko, żeby musiał leżeć na wentylu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O-ho... Widzę, że sabotowanie szlaków dotarło również do Kraju-Raju? Witajcie w Europie :verymad:

Temat powracający wielokrotnie, nawet na dedykowanych, rowerowych trasach.

 

Niestety ludzka bezmyślność i zapędy ekhem... dydaktyczne nie znają granic ani barier językowych...

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba ambitnego prokuratora ktory bedzie sie za to domagal dożywocia. 

art. 14 k.k.

§ 1. Sąd wymierza karę za usiłowanie w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego przestępstwa.

plus

art. 13 k.k.

§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

i na koniec

Art. 148. k.k.

§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Czyli za takie cos powinno grozic minimum 8 lat do dozywocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

 

Przerażający jest ten zwyczaj i niestety jak zostanie nagłośniony to się rozpowszechni. Dotychczas słyszałem tylko o takich pułapkach na kajakarzy :/

Taki drut powyżej strumienia światła na ścieżce w lesie może zabić, przy większej szybkości i na odpowiedniej wysokości musi. 

Przecież to jest ewidentne zabójstwo z zamiarem ewentualnym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, wkg napisał:

Taki drut powyżej strumienia światła na ścieżce w lesie może zabić, przy większej szybkości i na odpowiedniej wysokości musi. 

Przecież to jest ewidentne zabójstwo z zamiarem ewentualnym !

Ściganie powinno być nagłośnione w mediach. Tylko nieuchronność kary zatrzyma tą "zabawę" o ludzkie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugiego wynika, niszczą, hałasują i śmierdzą, bo jeżdżą w terenie po którym kicają zajączki i zwierz zdrów przebiega knieję.  Ęduromotur i kład to zło, ale karą za takie zło winien być mandat i ostracyzm społeczny a nie sznur. Myślę, że mamy kiepską milicję i ludzie biorą sprawy w swoje ręce, a sprawiedliwość ludowa nie pierdzieli się w niuanse - wiesza drut. Do tego jeszcze dodają swoją aktywność zwykłe męty, które były zawsze, bo ktoś te trylinki z wiaduktów zrzucał i zrzuca. Trochę strach jeździć, albo trzeba będzie (jak amerykanie w jeepach) przyspawać kątownik do mostka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...