Skocz do zawartości

[Sprzedam/Kupie] Uwagi i opinie na temat kontrahentów


dr.Peoples

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że takiego tematu nie ma, a przynajmniej ja nie znalazłem, fajnie byłoby aby powstał wątek dotyczący złych lub dobrych przygód z Kupującymi/Sprzedającymi, gdzie każdy mógłby się podzielić doświadczeniem z użytkownikami forum. (Jeżeli taki temat jest, to poniższe można przenieść)

Natchnął mnie pewien pan, który przewija się tutaj jako DatMike. Otóż, jakiś czas temu wysłał mi kilka pytań dotyczących kół, które mam wystawione do sprzedaży, jednak rozmyślił się ponieważ szukał ze sztywną ośką na tył. Ok, nie szkodzi. Zainspirowany, wystawiłem koła na FB. Po jakimś czasie, napisał że jednak je bierze ponieważ odechciało mu się szukać innych. W porządku, napisałem że nie wysyłam za pobraniem ponieważ miałem złe doświadczenia w przeszłości (ktoś nie odbierał paczki, bo się rozmyślił w międzyczasie itd.), jegomość na to że to nie wie czemu się wzbraniam wysłać za pobraniem. Odpowiedziałem, że przelew można cofnąc w pięć minut, a wysyłając koła ryzykuje że klient nie odbierze i będę musiał płacić za przesyłkę, lub w najgorszym przypadku w ogóle nie zapłaci. Po zastanowieniu, zaproponowałem żeby przelał 25,- za przesyłkę aby całą transakcję uwierzytelnić, a resztę po potrzymaniu paczki i sprawdzeniu, pomyślałem że ma prawo obawiać się przelania pieniędzy nieznajomemu. Cisza. Na drugi dzień również cisza.

Napomknę tylko, że zdążyłem pousuwać wszystkie ogłoszenia i odmówić sprzedaży innemu klientowi który proponował o 20,- mniej. Cisza, wobec tego napisałem prośbę aby się określił. Okazało się, że pan się OBRAZIŁ na wzmiankę o przelewie zwrotnym, niesmak mu pozostał. Oczywiście, jak zawsze w takich przypadkach, drugi klient zdążył już kupić inne koła. DatMike trzy razy zmienił zdanie w ciągu tygodnia, by na koniec obrazić się za to, że głośno wyraziłem obawy aby mu wysłać koła za pobraniem. Nie wiem, może jest nastolatkiem, chociaż nie sprawiał takiego wrażenia, nie mniej jednak, lubi tracić czas (i pieniądze innych) więc radzę mieć się na baczności robiąc z nim interesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...