Skocz do zawartości

[Elixir 3] Odpowietrzanie układu, zestaw.


Dessiner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż postanowiłem już powoli przygotowywać się do sezonu i zamierzam przygotować moje hamulce i stąd pytanie jaki zestaw będzie najlepszy i zarazem nie drogi do odpowietrzania Avid Elixir 3? Czy te zestawy z allegro się nadadzą? jeszcze widziałem jakieś zestawy na aliexpress, ktoś testował? Z góry dziękuję za pomoc! 

Co do allegro to rozmyślam taki zestaw: http://allegro.pl/odpowietrzanie-hamulcow-rowerowych-avid-shimano-i7111664071.html#thumb/1

Edytowane przez Dessiner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z allegro będzie ok. Ja swój składałem do hayesów sam i wyszło dużo taniej. Końcówka wkręcana tylko trzeba zmierzyć jaki rozmiar wchodzi np. http://allegro.pl/koncowka-cisnieniowa-na-tlumik-m3-1szt-wys-24h-i6572402377.html do tego strzykawki z apteki, oringi i wężyk miałem w garażu. Także cały zestaw max 12zł.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hanjin wybacz ale nie będzie ,,ok" ja raz odpowietrzyłem elixir 5 takim zastawem a na drugi raz tłoczki spuchły i się już nie nadawały do niczego. @Dessiner ten zestaw co podajesz też nie wydaje mi się żeby działał więcej jak raz, albo DOT albo minerał.

Edytowane przez lichak
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po pracy ze strzykawka z gumowym tłokiem w DOT trzeba od razu tłok wytrzeć :). Zresztą nawet spuchnięty tłok to nie problem bo zwykła strzykawka też się nada.

Wartością dodaną tych wszystkich dedykowanych zestawów sa końcówki wkręcane w zacisk i klamkę.

Do Avida można wykonać je samemu np drążąc śrubę M5 lub adaptując śrubki naciągu linki z jakiejś przerzutki. Do tego 2 małe o-ringi i nakrętki,  którymi  te o-ringi dociśniemy aby się uszczelniło.

DOT oczywiscie z samochodowego bo ten "for bike" bywa drogi jakby w nim pływały płatki złota :).

Słowem masz kase kup gotowy zestaw ... Masz żyłkę majsterkowicza zrób go sam :).

Pozdrawiam

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...