Skocz do zawartości

[hamulec rolkowy] jaka klamka


bbc

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w rowerze mojej żony klamkomanetki (jakieś dziwne ST-EF51) dogorywają to czas rozejrzeć się za czymś nowym. I podstawowe pytanie jakie mi się nasuwa to czy do hamulca rolkowego są jakieś inne klamki (jak do cantilever) czy to te same co do v-brakee? Rower pracuje jako miejski transportowiec i chciałbym sprawę załatwić po taniości więc jeszcze nie zdecydowałem czy będą klamkomanetki czy oddzielnie klamki i manetki. No ale na początek muszę wiedzieć czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepiej kupić inne niż vBrejk , bo jednak trzeba gniesc klamki mocniej, wiec i lepiej jak sie zmiesci wiecej palcow niz 2 , I zdaje się żę ciąg klamki jest szosowy.  Dedykowane pewnie beda dobre SHIMANO NEXUS BL C6000.

A co to za rower ? Z normalnymi przerzutkami ale hamulce rolkowe ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Giant Tourer. Ma normalne przerzutki (3x7) i oba rolkowe hamulce. 

2 godziny temu, cinol123 napisał:

I zdaje się żę ciąg klamki jest szosowy. 

Czyli to będzie ten sam co do cantilever? Bo szosowych klamkomanetek to raczej nie założę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Tu jest doladnie co pasuje od shimkow wedlug nich. -> http://productinfo.shimano.com/#/com/3.0?cid=C-465&acid=C-466

 

I jakies wygrzebane Archeo... wedlug ktorego Vbrejkowe nie pasują...

EDYTA: to dotyczy rollerów z serii IM55, 45 ...

Roller.thumb.jpg.0acf017bae71d991a1213c6c628a9410.jpg

18 minut temu, bbc napisał:

Czyli to będzie ten sam co do cantilever? Bo szosowych klamkomanetek to raczej nie założę ;)

Ale są szosowe klamki na Proste Kierownice... jak np BL-R550  ale czmeu nie ma ich w bieżacych tabelkach to nie wiem ::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @cinol123. Ten link mi sporo wyjaśnił. A według tej tabelki są specjalne 'stefany' na 4 palce i one nadają się do rolkowego hamulca. Nawet zajrzałem do tego obecnego i faktycznie jest tam taka zawleczka do przestawiania dla V i CR. No to teraz zgodnie z kryterium ceny pozostaje mi ustalić czy takie ST-EF51-4fingers będą dużo droższe od tych zwykłych (i czy da się je wogóle dostać). Bo jak nie to klamki i manetki oddzielnie i budżet spuchnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...