Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Scott zmienił strategię testów rowerów na wypożyczalnie towerów w sklepach. Teoria. Praktyka w tych centrach jest taka że nie ma nic do wypożyczenia tylko masowe rowery. Warszawa 3 sklepy nie dysponowały żadnym Sparkiem od 900 do 940.  Nie dysponowały to nie znaczy, że może wypożyczone.

 

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎06 o 21:18, Roobike napisał:

Witam,

Myślę o zakupie roweru z pełnym zawieszeniem w cenie do około 8500 zł.

Mam 41 lat, 179 wzrostu, ważę 76 kg, mieszkam na Mazowszu w okolicy Podkowy Leśnej. Kilka razy w tygodniu jeżdżę trasą około 2-3 km asfalt, 4-7 Las małe strome wzniesienia, dużo korzeni i piachu. Bardzo często jeżdżę też w Puszczy Kampinoskiej, czasem Mazury i Góry. Preferuję jazdę w terenie ale bez ekstremów. Jeżdżę dla przyjemności, nie planuję się ścigać.

Mam Canyon Lux - full na ramie karbonowej, waga około 11,4 kg. Najczęściej jeżdżę po Puszczy Kampinoskiej, piach, korzenie, górki, także inne rejony płaskie i pofałdowane. Na pytanie czy warto fulla - ja jestem zadowolony. Wiem, że Lux jest sporo powyżej twojego budżetu, więc odpada, jednak miekko z tyłu robi różnicę. 100mm wydaje się być zupełnie wystarczające. Ja bym też rozpatrzył w tych pieniądzach jednak jakiegoś bardzo lekiego hardtraila (popatrz modele Canyon Exceed) + DOBRĄ amortyzowaną sztycę (thudbaster) - waga roweru robi różnicę, w wielu okolicznościach. Jeśli jeździsz po Kampinosie i asfaltach zwracaj uwagę na geometrię, która pozwoli jeździć szybciej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Raczej myślę o zmianie na fula. Miałem już kilka ht i chciałbym teraz spróbować czegoś nowego. Jeździłem na Specialized epic i camber i bardzo mi się spodobało, Jutro będę testował cube stereo 120 i Marina rift zone. Na razie nie muszę się spieszyć z kupnem więc sprawdzam różne opcje.

Przy okazji chciałbym się zapytać o rozmiary ramy Canyona, czytałem że są zaniżone. Ja mam 179 wzrostu i jestem na granicy M i L. Konsultant Canyon radzi M. Ciekaw jestem Co o tym myślisz będąc użytkownikiem Canyona? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roobike napisał:

Dzięki. Raczej myślę o zmianie na fula. Miałem już kilka ht i chciałbym teraz spróbować czegoś nowego. Jeździłem na Specialized epic i camber i bardzo mi się spodobało, Jutro będę testował cube stereo 120 i Marina rift zone. Na razie nie muszę się spieszyć z kupnem więc sprawdzam różne opcje.

Przy okazji chciałbym się zapytać o rozmiary ramy Canyona, czytałem że są zaniżone. Ja mam 179 wzrostu i jestem na granicy M i L. Konsultant Canyon radzi M. Ciekaw jestem Co o tym myślisz będąc użytkownikiem Canyona? Pozdrawiam

Mam 183 cm, jeżdżę na L. Mam wrażenie, że jestem w okolicach dolnej granicy L, ale na pewno jest przestrzeń do dostosowania rozmiaru i regulacji przez zmianę mostka, przesunięcie siodełka itp.

Zawsze możesz się przymierzyć do Lux-a skoro mieszkasz koło Wawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślę też o Cube stereo 120 HPA. Dobry osprzęt, cena i niezła waga. Dzisiaj jadę go obejrzeć. Ciekawy jest też anthem, ale to bardziej chyba rower do ścigania, a ja jeżdżę dla przyjemności. Na razie oglądałem tylko L kę, która jest za duża. Anthem waży tylko 12 kg, a inne rowery, którymi się zainteresowałem około 13,5. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag 

Wzrost 183-185 to granica M i L zależy jakie masz proporcje nóg do tułowia. Jeżeli "Barbie" to srogo możesz się zdziwić że M jest za mały i nic z tym nie zrobisz. Sztyce są tylko 400mm i nie ma dłuższych. Ja mam taką własnie sytuację. 186cm wzrostu długie nogi i sztyca wyciągnięta 1cm poza max 

Druga sprawa to waga fulla. Zważ rower i nie licz na deklaracje lub foldery. Aby mieć fulla XC 12kg to trzeba w niego włożyć min 13 tysięcy złotych. 12,5 kg koszt 10 tysięcy pln ,13kg już bardziej jest realne dla ceny 8,5 tys.  Patrząc realnie z doświadczenia nad XC

 

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pinifarina napisał:

Wzrost 183-185 to granica M i L zależy jakie masz proporcje nóg do tułowia.

pytam przy okazji; jak ma się geometria HT do fulla chodzi mi o bardzo ogólną rozkmine (nie biorąc pod uwagę kątów...) czy np. długość górnej rury np. 600 mm w HT jest to to samo co 600 mm w fullu czy przy pełnym zawiasie patrzy się na to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pinifarina napisał:

Druga sprawa to waga fulla. Zważ rower i nie licz na deklaracje lub foldery. Aby mieć fulla XC 12kg to trzeba w niego włożyć min 13 tysięcy złotych. 12,5 kg koszt 10 tysięcy pln ,13kg już bardziej jest realne dla ceny 8,5 tys.  Patrząc realnie z doświadczenia nad XC

Trochę generalizowanie... Ja mam fula enduro (160/160mm) o wadze 11.5kg za niespełna 12 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie posty. Z tym ważeniem to dobry pomysł, tym bardziej, że mam taką wagę. Na razie odnoszę rower i anthem sprawia wrażenie najlżejszego, tak jak jest podane na stronie. Ten anthem normalnie jest w cenie 11000 zł, ale w promocji można go kupić za 8800 zł. Co do budowy to mam raczej krótsze nogi i długie ręce co zazwyczaj załatwia dłuższy mostek pod odpowiednim kątem.

Wczoraj oglądałem Cube stereo 120, podobał mi się ten w karbonie gdyby nie ta cena. Osprzęt xt i slx też wygląda dobrze, chociaż teraz jeżdżę na sramie x7 i shimano wydaje się przy tym mało solidne chociaż działa bardzo dobrze. Podoba mi się też https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-mtb-Cube-Stereo-120-HPA-Race-29-iridiumnblue-2017/11937 przy czym cena jest zachęcająca. Przejechałem się też na Marin rift zone, prawdziwy czołg, ale w czasie jazdy jest ok, chociaż przy anthemie różnica w wadze jest bardzo odczuwalna, pozycja ma rowerze też nie do ścigania. Bardziej pasował mi rozmiar L, ale to już bardzo duży i ciężki rower.

Rowerów jest sporo. Trudno się zdecydować. Kompromisem wydaje się być cube stereo, ale jeszcze raz przymierzę się do anthema. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi się trochę głupio zrobiło ze fulla Enduro można 12 kg mieć tak łatwo więc zważyłem własny rower tak jak stoi. 

12,200 kg. 

Wszytko z węgla , widelec RS1, damper Monarch, Koła leciutkie 800g XM1501 i 950g XR1501 napęd 1x11 M8000. Jedna opona padaka więc trzeba odjąć 200g na wadze. Tyle kasy, a waga ciężarowa jak widzę z deklaracji innych   

20180214_173749_2.jpg

Edytowane przez Pinifarina
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pinifarina napisał:

Wszytko z węgla

Jakoś sporo pokazała Ci waga, rower na dobrych komponentach, sztyca bez myk-myka. Jesteś pewien wagi? Ja poskładałem podobnego fulla na starszej ramie Sparka 920 z 2015 roku, mi waga pokazuje z kołami 29" 10730g, a z kołami 27.5 plus 11240g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, To rowery aluminiowe. Jeszcze ich nie ważyłem. Wagę wiozłem ze strony producenta. Pozdrawiam

Godzinę temu, Pinifarina napisał:

Wczoraj mi się trochę głupio zrobiło ze fulla Enduro można 12 kg mieć tak łatwo więc zważyłem własny rower tak jak stoi. 

12,200 kg. 

Wszytko z węgla , widelec RS1, damper Monarch, Koła leciutkie 800g XM1501 i 950g XR1501 napęd 1x11 M8000. Jedna opona padaka więc trzeba odjąć 200g na wadze. Tyle kasy, a waga ciężarowa jak widzę z deklaracji innych   

20180214_173749_2.jpg

Wygląda świetnie. Pozdrawiam

Podoba mi się też https://www.bike-discount.de/de/kaufen/radon-skeen-trail-9.0-582561 ale obawiam się zakupu z Niemiec bez przymieżenia. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfrontuję to z wagą rowerową, ale nie spodziewam się zmiany. Mam Scale 960 oryginał i producent pokazuje 12,6 a waga 12,8 z pedałami więc się mniej więcej zgadza. 

Dla fanatyków niskiej wagi przypomnę, ze rower sam nie jeździ i czy on waży 10,5 czy 14,5 kg wciąż trzeba pedałować :) .  

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vpablov napisał:

pochwal się specyfikacją  :D

W garażu ;) 

Na Albertach ze zdjęć wychodzi ponad 12kg, z RoRo jakie mam na codzień zchodzi poniżej 12kg (chyba że waga wędkarska jaką posiadam sporo przekłamuje)

 

 

Edytowane przez Janisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach kilku rowerów z pełnym zawieszeniem decyduję się na fula. Dzięki za polecenie Cube i Radona. Teraz zastanawiam się nad:

 

1.     Cube stereo 120 hpa

https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-mtb-Cube-Stereo-120-HPA-Race-29-iridiumnblue-2017/11937

mogę go kupić za około 7300 w Polsce lub za 6400 zł przez internet na www.bike-discount.de

plusy:

-osprzęt

-cena

-dostępność

 

2.Radon Skeen Trail 9.0

https://www.bike-discount.de/de/kaufen/radon-skeen-trail-9.0-582561

plusy:

-osprzęt

-wygląd

Minusy:

Zakup przez internet z Niemiec bez oglądania i przymierzenia

 

3. Canyon neuron 6

https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2018/neuron-al-6-0.html

Plusy:

Wygląd

 

Minusy:

Zakup przez internet

Mniejszy skok

 

Podoba mi się też anthem, ale to wyścigowy rower xc, a ja bardziej stawiam na komfort.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roobike trzy sezony smigalem Anthemem i nie do końca się zgodzę, że to typowy xc. Dla mnie komfort za kierownicą był optymalny, do tego przewaga systemu Maestro nad zawieszeniem w Cubie była mocno odczuwalna. Mam porównanie,  bo przed Anthemem dwa sezony ujezdzalem Cube AMS. 

Giant daje dożywotnią gwarancję na ramy.

Edytowane przez kemot1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...