Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślę o zakupie roweru z pełnym zawieszeniem w cenie do około 8500 zł.

Mam teraz Hardteila Gianta na kołach 29 er i przy tym rozmiarze chciałbym zostać.

Mam 41 lat, 179 wzrostu, ważę 76 kg, mieszkam na Mazowszu w okolicy Podkowy Leśnej. Kilka razy w tygodniu jeżdżę trasą około 2-3 km asfalt, 4-7 Las małe strome wzniesienia, dużo korzeni i piachu. Bardzo często jeżdżę też w Puszczy Kampinoskiej, czasem Mazury i Góry. Preferuję jazdę w terenie ale bez ekstremów. Jeżdżę dla przyjemności, nie planuję się ścigać.

 

Zainteresowały mnie rowery:

Giant Anthem

http://pbrowery.pl/giant-anthem-29er-2-2018-p-1891.html

mogę mieć go w cenie 8800 zł, może jeszcze taniej

Zalety:

przymierzyłem w sklepie i wydaje się być ok.

Dobry osprzęt

Niska waga

Wady:

Rower bardziej do ścigania

Mały skok, jak w rowerze, który mam

 

Marin rift zone 3

http://marinbike.pl/rift-zone-3-2018-p141.html?c=76

Zalety:

Dobry osprzęt, w którym raczej nic bym nie zmieniał

 

Canyon Neuron 6

https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2018/neuron-al-6-0.html

mogę go kupić w Austrii za około 7800 zł

Zalety:

Wygląd

Wady:

Sprzedaż internetowa

Brak piasty boost

problem z częściami np. hak przerzutki

 

Secialized Camber

Po rabacie 8800 zł

Zalety:

Serwis i sklep są 1km od domu

przymierzyłem w sklepie i wydaje się być ok.

 

 

Będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Roobike napisał:

Kilka razy w tygodniu jeżdżę trasą około 2-3 km asfalt, 4-7 Las małe strome wzniesienia, dużo korzeni i piachu. Bardzo często jeżdżę też w Puszczy Kampinoskiej, czasem Mazury i Góry. Preferuję jazdę w terenie ale bez ekstremów.

Zupełnie nie rozumiem po co ci full do jazdy jaką opisujesz. I jeszcze 100m skoku to dla ciebie za mało?!

Edytowane przez gocu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, brałbym fulla na jazdę po lesie, lepsza trakcja, dużo większa przyjemność, płynność, przy czym skupiłbym się na fullach xc, czyli np epic zamiast cambera. Ale to już niestety nie ten budżet. Jakbyś się upierał przy tych 120mm to z tego co podałeś wybrałbym albo canyona (cena poza Polską zachęcają do tej marki) albo speca.

Edytowane przez erzurum
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, gocu napisał:

Zupełnie nie rozumiem po co ci full do jazdy jaką opisujesz. I jeszcze 100m skoku to dla ciebie za mało?!

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze rok temu też tak myślałem, ale coraz mniej podoba mi się tłuczenie po korzeniach i dziurach ze sztywnym ogonem, 20 lat temu jeżdziłem na ełtym sztywniaku te same trasy i było ok, ale teraz potrzebuję czegoś nowego. Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Próbowałem Epica w sklepie speca ale to chyba nie dla mnie, poza tym nie ta cena. Na camberze czułem się dużo lepiej. Może ten Anthem na nim czułem się dobrze i waży tylko 12 kg? Pozdrawiam

Mam 100 mm skoku, i widelec złożył się kilka razy, mio ze wcale nie był atk mięko ustawiony, ale to Rs xc 30 srężynowo olejowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gocu napisał:

Zupełnie nie rozumiem po co ci full do jazdy jaką opisujesz. I jeszcze 100m skoku to dla ciebie za mało?!

A po co pies liże sobie jajca? -Bo może.

Więc i tu nie ma się co zastanawiać czy i dlaczego, tylko podpowiedzieć chłopu co powinien sprawdzić.

 

Roobike - podstawa to jazda, w ciemno wydawać 8K może zaboleć, jak okaże się że to nie to. Więc szukaj rowerów na których będziesz mógł pojeździć przed zakupem i to nie tylko na parkingu przed sklepem. Jeśli nie planujesz wyścigów i wygoda to podstawa, szukaj bardziej zrelaksowanej geometrii (podany Canyon np. ma przeszło 69° na główce; obecnie nawet sztywnie rowery XC mają łagodniejsze kąty...)

 

 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Roobike napisał:

Mam 100 mm skoku, i widelec złożył się kilka razy, mio ze wcale nie był atk mięko ustawiony, ale to Rs xc 30 srężynowo olejowy.

nie bardzo rozumiem, obecnie masz taki amortyzator? Nie ma co porównywać z tym co jest w podlinkowanych rowerach.

Anthem też fajny, choć ja za tą marką nie przepadam i zdecydowanie wolałbym canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 100 skoku, to nawiązanie do odpowiedzi gocu, to mój pierwszy post  i może napisałem nie tam gdzie trzeba. Pozdrawiam

 

Dzięki, Canyona będzie można podobno sprawdzić w kwietniu w Warszawie, więc wtedy będę miał porównanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym dziś jeździsz? 

W dniu 7.02.2018 o 09:11, Roobike napisał:

Jeszcze rok temu też tak myślałem, ale coraz mniej podoba mi się tłuczenie po korzeniach i dziurach ze sztywnym ogonem, 20 lat temu jeżdziłem na ełtym sztywniaku te same trasy i było ok, ale teraz potrzebuję czegoś nowego. Pozdrawiam

Nie znam tych modeli, ale w SCOTT są dwie wersje SPARK i genius

https://www.scott.pl/produkt/611/3853/Rower-Spark-940/

https://www.scott.pl/produkt/612/3866/Rower-Genius-940-740/

Musisz się zastanowić czy chcesz fulla traila czy XC. To są dwie różne konstrukcje i niekoniecznie będziesz zadowolony z jazd. Standard full trochę urósł dziś to 120mm i mały damper fi 38mm, ale główka ramy i widelec jest bardziej pionowo. Trail to 150mm i daper 42mm a widelec bardziej pochylony. 

Ja preferuje XC ponieważ widelec 120mm oraz 38mm w zupełności wystarczy dla wagi 75kg, jest "szybszy" na podjazdach oraz bardzo szybki na płaskim. Spokojnie utrzymuje prędkość trzydziestu paru km/h.  Ludzi odrzuca w nim pozycja mocno pochylona i bule rąk oraz karku gdy jeździ się sporadycznie na rowerze, a nie systematycznie.    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Teraz mam ramę Gianta talona 29 er ze zmienionym całym osprzętem. Anthem to trochę ,,podobna" geometria  i czuję się na nim dobrze, ale ma 100 skoku w wersji 29. Z traili jeździłem na razie na camberze, trochę dziwnie ale bardziej podobała mi się praca zawieszenia niż w epiciu. Też myślałem o sparku ale naczytałem się że ma słabe zawieszenie, będę musiał wybrać się do sklepu i sprawdzić. Tam skok jedt 120. Trail jak najbardziej sprawdziłby się w terenie ale trochę obawiam się dojazdów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze akceptujesz sprowadzenie?

Widzę ze Rose ma spore wyprzedaże, patrząc na wagę, cenę jakość moze coś takiego? https://www.rosebikes.pl/article/rose-uncle-jimbo-1-new-bike-2666808/aid:2700389 (wychodzi przyzwoite 6500 ze sporowadzeniem? i ile nie mają go gdzieś w PL) lub Granite Chiff 1 (na Rebie i Slx) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lederfox34 napisał:

rozumiem ze akceptujesz sprowadzenie?

Widzę ze Rose ma spore wyprzedaże, patrząc na wagę, cenę jakość moze coś takiego? https://www.rosebikes.pl/article/rose-uncle-jimbo-1-new-bike-2666808/aid:2700389 (wychodzi przyzwoite 6500 ze sporowadzeniem? i ile nie mają go gdzieś w PL) lub Granite Chiff 1 (na Rebie i Slx) 

Endurak na kołach 27.5" w miejsce XC 29"?? Interesujące...  To ja tu się bałem wspomnieć Soila :huh:

 

A z Różyczek, to DR. Z 1 całkiem fajny. Choć ciągle stromo na główce, ale jakby widelec na 120mm zmienić to i sie położy do jakichś 69.5

 

 

Edytowane przez Janisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wybrać rodzaj roweru - tak już ktoś pisał wcześniej. Czy full XC czy trailowy. 
Do takiego zastosowania Ja bym brał fulla 100mm i ten Gianta wygląda bardzo fajnie. Jest rozsądnie złożony, praktycznie nic nie trzeba wymieniać (nawet opony są w spoko wersji, nie topowej ale TR i EXO). Jedynie manetkę na XT warto by było zmienić żeby szybciej biegi zmieniać.

jest jeszcze np taki Cube:
https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-mtb-Cube-Stereo-120-HPA-SL-29-blackngreen-2017/11944#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Giant waży 12 kg, wszystkie inne rowery, którymi się zainteresowałem około 13,5. Przymierzałem go w sklepie i waga robi wrażenie inne fs wydaja się przy nim ciężkie, zmienił bym w nim kasetę na 11-46.

Fajny ten cube. Skontaktowałem się z nimi i maja sprawdzić dostępność. Muszę go też obejrzeć w sklepie.

Pozdrawiam

1 godzinę temu, Janisław napisał:

Endurak na kołach 27.5" w miejsce XC 29"?? Interesujące...  To ja tu się bałem wspomnieć Soila :huh:

 

A z Różyczek, to DR. Z 1 całkiem fajny. Choć ciągle stromo na główce, ale jakby widelec na 120mm zmienić to i sie położy do jakichś 69.5

 

 

Dzięki. Raczej chcę zostać przy 29 er, które sprawdzają się w warunkach, w których jeżdżę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Roobike napisał:

Raczej chcę zostać przy 29 er, które sprawdzają się w warunkach, w których jeżdżę.

https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/skeen-trail/skeen-29-80/ do 6700zl/ nie wiem jak koszta przesyłki u nich. Wrzut był 27,5 bo można w nich szersze opony włożyć i cóż, po dzisiaj jak mi przysypało wszędzie tak widzę ten sens szerszej gumy <_< mimo nie chudych moich 29. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2018 o 08:15, gocu napisał:

Zupełnie nie rozumiem po co ci full do jazdy jaką opisujesz. I jeszcze 100m skoku to dla ciebie za mało?!

W swoim pseudo XC mam ten sam amortyzator co @Roobike i boję się o niego dopiero na jakichś uskokach, dużych dziurach z ostrymi krawędziami, większych kamieniach itp. A ważę słuszne 100kg. Więc skoro @Roobike waży 76kg i go często dobija, to powinien jednak sobie kupić tego fulla. Szczególnie, że ma na niego kasę i ochotę.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lederfox34 napisał:

https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/skeen-trail/skeen-29-80/ do 6700zl/ nie wiem jak koszta przesyłki u nich. Wrzut był 27,5 bo można w nich szersze opony włożyć i cóż, po dzisiaj jak mi przysypało wszędzie tak widzę ten sens szerszej gumy <_< mimo nie chudych moich 29. 

Świetny ten radon, cube od Syrobba też, tylko coraz trudniej się zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2018 o 09:32, Janisław napisał:

A po co pies liże sobie jajca? -Bo może.

Więc i tu nie ma się co zastanawiać czy i dlaczego, tylko podpowiedzieć chłopu co powinien sprawdzić.

 

Roobike - podstawa to jazda, w ciemno wydawać 8K może zaboleć, jak okaże się że to nie to. Więc szukaj rowerów na których będziesz mógł pojeździć przed zakupem i to nie tylko na parkingu przed sklepem. Jeśli nie planujesz wyścigów i wygoda to podstawa, szukaj bardziej zrelaksowanej geometrii (podany Canyon np. ma przeszło 69° na główce; obecnie nawet sztywnie rowery XC mają łagodniejsze kąty...)

 

 

 

Jak poczytasz posty gocu to zrozumiesz dlaczego pisze to co pisze. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz DR Z całkowicie da radę w tych warunkach. Uncle Jimbo czy Granite Chief to rowery do poważenego zjeżdżania. https://www.rosebikes.pl/produkty/rowery/mtb/cross-country/dr-z/  

Ewentualnie niezawodny "panzerwagen" czyli Root Miller - ten rower przejdzie prawie wszystko:

https://www.rosebikes.pl/bike/rose-root-miller-2-29-2016/aid:816452  29" , 130 mm skoku, ale niestety droższy... 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...