Skocz do zawartości

[Klocki hamulcowe] żywiczne czy metaliczne?


Seba3002

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Zdecydowałem się na zakup hamulców BR-M7000 i tarcz XT, RT81 180/160 z racji sztywnego pająka niwelującego dzwonienie tarczy na zakrętach, Na obecnych RT10 dzwoni jak w kościele...

Pozostał ostatni dylemat.... Wybór klocków hamulcowych... Zastanawiam się jakie były by dla mnie odpowiednie: standardowe żywiczne czy może dopłacić równo 70zł do wersji metalicznej z radiatorami... Na moją masę lepsze metaliczne zdrugiej strony jestem miłośnikiem ciszy... Pomożecie sie zdecydować?

Coś o mnie:

Rower Cube Attention SL 2017 rama 21", obecnie mam hamulce BR-M315 żywiczne. Ważę około 100kg.

Zainteresowania trasami:

Uwielbiam bezdroża w szczególności gęste lasy o które ciężko w Krakowie, najwiecej jeżdżę po jurze Krakowsko-Częstochowskiej szukam jak najwięcej terenu ale momentami ciężko o niego, do tego lubię wypady okazjonalne na Główny Szlak Beskidzki od Krynicy po Ustroń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MokryxD napisał:

Przy twojej wadze kupiłbym na pewno metaliczny, ale bez radiatora. Nie działa cudów, a różnica w cenie jest znaczna.

Dodatkowo jeździsz w górach, co jak dla mnie wyklucza żywiczne, bo szybko tracą moc.

W sklepie mają metaliki tylko z radiatorami ale w sumie mi to nie przeszkadza tak jak mówiłem 70zł dopłaty, w sumie wcale nie tak dużo :P

Co do jazdy w prawdziwych górach to jest to kilka razy w roku jak pogoda i weekend pozwolą :(

10 godzin temu, LukaszNN napisał:

Ale jak złapią trochę wody, nawet podczas mgły strasznie kwiczą, wstyd hamować na mieście :)

No tego właśnie niestety chciałbym uniknąć :P

 

 

No i co tu robić... Jak się ta tarcza trzyma na metalikach? szybko się zużywa?

Do tej pory najwięcej jeździłem na hamulcach Tektro Auriga i pakowałem do nich różne wersje ceramiki - z różnym skutkiem ale ogólnie słabo było i głośnawo (obie tarcze też miałem 160mm) przerabiałem tez na nich klocki z Aliexpress... o dziwo nie było tak źle - ponoć spieki 95% metal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.02.2018 o 22:01, Seba3002 napisał:

przerabiałem tez na nich klocki z Aliexpress... o dziwo nie było tak źle - ponoć spieki 95% metal

Jakie z Ali próbowałeś ? Te "green" (ceramika) i "rose gold" (syntetyk)  może z firmy BIKEIN ?

Podobno właśnie są O.K. i miałem je zamiar po długim week zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...