Skocz do zawartości

[Trekking do 1700zł] wyprawowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Poszukuję wygodnego,mocnego roweru,z mocnym bagażnikiem,dynamem w piaście.Rower będzie służył do krótkich i dalekich wypraw.Biorę na poważnie rower Kross Trans alp.Jak myślicie,bedzie dobrym wyborem? Pod uwagę biorę również używane.

A może LAZARO SENATORE V3 MĘSKI 2017

 Unibike Explorer GTS 27,5 męski 2017

Albo inny,Kelys Walker?

Edytowane przez Alamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,podoba mi się,w tej chwili już tylko dwa rowery biorę pod uwagę,Kross Trans Alp i Kands elite pro avilo,chyba że ktoś wie co jest lepsze w tej cenie.Krosa sprawdziłem w innym sklepie,miałem możliwość dokładnie wybadać go, rama 19 pasuje,kandsa nie mam możliwości,w nim jest blokada widelca,to jest plus, blokada byłaby dobra na asfalt.Ale pytanie jak u nich z ramą,znalazłem kilka wypowiedzi że są długie.Ktoś wie gdzie szukać geometrii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Osobiście śmigam na Elite Pro. Od 3 lat i praktycznie bez awarii (model sprzed 3 lat na alivio). Co do samej konfiguracji tego roweru to doszukałem się kilku nieodpowiednich dla mnie rzeczy (czysto subiektywnie): na start zmieniłem siodło na SR (było jakieś no name) i oświetlenie (na BM w pełni zasilane z prądnicy (w oryginale było na przód no name, a na tył z zasilaniem bateryjnym), poza tym wszystko w standardzie. Wypadałoby z czasem zmienić opony, bo te CTS to jakieś nylonowe, do których nie mam przekonania, ale póki co jeżdżą. Opory toczenia są do przyjęcia. Zauważyłem, że przy zbyt niskim ciśnieniu łatwiej łapią kapcia (zdarzyło się 3 razy nie sprawdzić przed wyjazdem i zawsze kapeć). Przy ok. 5 atm (a tak pompuję) nie zdarzyło się złapać gumy, ale cierpi na tym komfort jazdy. Przydałby się lepsze. Same obręcze w porządku, dwukomorowe. Mimo częstego łapania dziur jak nowe. Tylna piasta joytech, też przydałaby się lepsza. 

Geometria. Nie znalazłem, może zapytać producenta? Również spotkałem się z opinią, że  faktycznie jest nieco "wydłużona" w stosunku do innych, ale przy moich 176 cm rozmiar 19 cali jest odpowiedni. Kwestia dopracowania ustawień mostka/ kierownicy i siodła (pochylenie + przód - tył). Jest bardzo wygodnie. Trasy 50-120 km bez problemów. 

Na dłuższe wyprawy może coś z Unibike. Miałem okazję zapoznać się przez dłuższy czas (miesiąc jazdy na rowerze kolegi) z modelem Expedition i bardzo przypadł mi do gustu. Sprawia wrażenie dużo solidniejszego od Kandsa i jest wygodniejszy. W standardzie porządne siodło (ale to akurat indywidualna sprawa), lepsze oświetlenie i wielopozycjna kierownica w skórze, co przy dłuższych trasach robi dobra robotę. Oczywiście cena mocno w górę. 

Co do Krossa się nie wypowiem, nie miałem okazji sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.Rower zamówiony-Unibike,muszę trochę poczekać na dostawę rocznika 2018,w cenie poniżej dwóch tyś.Dlaczego go wybrałem?ze względu na prostotę hamulców.Obawiał bym się wyjechać rowerem na hamulcach hydraulicznych poza cywilizacje,nie wiadomo czy będą niezawodne gdy rower będzie miał 5 czy 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 16:40, Alamo napisał:

Witajcie.Rower zamówiony-Unibike,muszę trochę poczekać na dostawę rocznika 2018,w cenie poniżej dwóch tyś.Dlaczego go wybrałem?ze względu na prostotę hamulców.Obawiał bym się wyjechać rowerem na hamulcach hydraulicznych poza cywilizacje,nie wiadomo czy będą niezawodne gdy rower będzie miał 5 czy 7 lat.

Napisz swoje wrażenia po odbiorze i pierwszej jeździe nowym rowerem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po wielu tygodniach wyczekiwania na model 2018,mam rower.Pierwsze wrażenie jakie zrobił to to jaki jest duży,jak krążownik,co czujesz jak jedziasz,na szczęście w trakcie wyczekiwania zmieniłem zamówienie na 17 calową ramę,to było doskonale posunięcie.Rower od razu daje do zrozumienia że wydanie tych pieniędzy jest tym czego się od niego oczekuje,wszystkie detale wyglądają na solidnie i precyzyjnie zaprojektowane, pomysłowo,jak oznaczenia kątów regulacji siodła i kierownicy w stopniach i parę innych udogodnień.Pierwsza jazda 50 km w niecałe 3 godziny że średnią prędkością ze względu na wiatr,jazda jest przyjemnością,nawet pod wiatr można utrzymać stosunkowo sporą prędkość,bez wysiłku,rower jedzie cichutko,nic tylko relaksować się, a hamulce są fantastyczne,działają leciutko,wogóle nie czuć zaciągania linki a on reaguje natychmiast,przerzutki działają płynnie.Maksymalnie jechałem chwilę 30 km/h nie będąc w wielkiej formie na najwyższym,stać go na więcej,zauważyłem że nie obracam przy tej prędkości szybko korbą.Rower bardzo dobrze się prowadzi, oporów toczenia nie czuć,nic tylko relaks z jazdy

IMG_20180415_124042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam ponownie.Po dwóch latach użytkowania rower ma za sobą 5 tysięcy kilometrów,dwie wyprawy jedna 1000km i druga w tym roku ponad dwa tysiące,z północy na południe i z powrotem.Rower poza rozcentrowanym tylnym kołem pod koniec tego lata (wracając z długiej wyprawy) spisuje się dobrze,nic więcej nie było naprawianie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...