Skocz do zawartości

[szukam] Green Velo maj


Rekomendowane odpowiedzi

mam ochotę w dniach od 28.04- 05.05  br przejechać pewien odcinek Green Velo - do ustalenia

Odcinki ok 100 km, noclegi w kwaterach najlepiej.

poszukuje chętnych na wspólny wyjazd i obranie ciekawej trasy

Czy znalazł by się ktoś chętny na wspólny wyjazd? -czekam na propozycje 


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu ubiegłego roku organizowałam mój pierwszy wyjazd, cel padł na Polskie wybrzeże od Świnoujście po Hel przez Gdynia, Sopot, Gdańsk aż do Krynicy Morskiej,

W sierpniu miała być kolejna wyprawa własnie Green Velo z Elbląga do Łomży jednak nie doszło do skutku <awaria roweru> - wiec teraz powrót do niespełnionych planów :) tym razem nam nadziej ze dojdzie do skutku :P

 

button-3365-black.png

Edytowane przez sznib
nie cytujemy posta poprzedzającego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Przejechałem ten odcinek więc zdecydowanie nie znajdziesz we mnie towarzysza podróży ale może przyjmiesz kilka uwag.

Na tym odcinku nie warto trzymać się ściśle wytyczonego szlaku bo często prowadzi bo drogach bardzo złej jakości .... typu bardzo lużne szutry

.... albo omija tak fascynujące miasteczko jak Reszel. 

Także odcinek poprowadzony po Suwalszczyżnie jest żle poprowadzony. Omija sam środek parku za to prowadzi bo byle jakiej asfaltówce. 

Zdecydowanie lepiej opracuj własną trasę na ten rejon.

 

 

SAM_3200.JPG

SAM_2696.JPG

SAM_2166.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ssslawecki napisał:

A jak jechałaś - R10 ? Jest gdzieś jakaś relacja, ślad ?

R10 hmm trochę nią trochę zupełnie inaczej, ślad mam na endomondo, ale zawsze mogę podesłać gpx 

2 godziny temu, robertrobert1 napisał:

Witaj

Przejechałem ten odcinek więc zdecydowanie nie znajdziesz we mnie towarzysza podróży ale może przyjmiesz kilka uwag.

Na tym odcinku nie warto trzymać się ściśle wytyczonego szlaku bo często prowadzi bo drogach bardzo złej jakości .... typu bardzo lużne szutry

.... albo omija tak fascynujące miasteczko jak Reszel. 

Także odcinek poprowadzony po Suwalszczyżnie jest żle poprowadzony. Omija sam środek parku za to prowadzi bo byle jakiej asfaltówce. 

Zdecydowanie lepiej opracuj własną trasę na ten rejon.

 

 

SAM_3200.JPG

SAM_2696.JPG

SAM_2166.JPG

Jak nie ta to moze kiedys indziej inna :-D A no szkoda,  zawsze się milej jedzie jak ktoś już trasę przejechał i mniej więcej wie co i jak,

Masz może jakiś ślad swojej trasy, albo jakieś namiary na nocleg czy coś?  Byłabym wdzięczna za każdą informację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kakika napisał:

Jak nie ta to moze kiedys indziej inna :-D A no szkoda,  zawsze się milej jedzie jak ktoś już trasę przejechał i mniej więcej wie co i jak,

Masz może jakiś ślad swojej trasy, albo jakieś namiary na nocleg czy coś?  Byłabym wdzięczna za każdą informację 

Kakika, lubię odkrywać nowe trasy więc dlatego unikam jeżdżenia po własnych śladach. Ale za to chętnie dzielę się trasą szczegółowo opisując zarówno pozytywne aspekty jak i te negatywne. 

Trasę mam na endomondo więc możesz się z nią zapoznać.

Noclegów nie podam Ci po za jedną miejscówką ... schroniskiem młodzieżowym. Preferuję namiot a w tym rejonie z taką formą nocowania nie ma najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kakika napisał:

ale zawsze mogę podesłać gpx 

Jeśli nie problem, to bym prosił :) I z góry dziękuję. Gdybyś podróżowała GreenVelo lub inną trasą w okolicy Kielc, to mogę pomóc.

 

5 godzin temu, robertrobert1 napisał:

 

SAM_3200.JPG

Urzekło mnie to gruzowisko - prawie jak gołoborze ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 

23 minuty temu, ssslawecki napisał:

Urzekło mnie to gruzowisko - prawie jak gołoborze ! ;)

Ale taki właśnie jest szlak Green Velo przez wschodnio-północne rejony Polski. Łatwiej nim się poruszać w samochodzie z napędem 4x4 niż na rowerze.

Co więcej, w miastach wcale nie jest lepiej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kakika napisał:

to chyba się zastanowię nad tym odcinkiem :) nie wiem czy wytrzyma to mój rower :D 

Wytrzyma. Nie obawiaj się. Większość odcinków jednak jest przejezdna i całkiem przyjemna. Po prostu zaznacz sobie na mapie te odcinki i znajdż objazdy a objazdy są. 5 czy 8 km więcej to żaden wysiłek a naprawdę będziesz mogła sama odkryć ciekawe miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

planuję w lipcu jechać rowerem z Wawy na ten zlot ,  tzn jazda na zlot ma być oddzielną przygodą.

trasa przebiega gdzieś w okolicy dolnego grin welo. Nie byłem nigdy w Zamościu,i w muzeum Beksińskiego w Sanoku. Itp

Może ktoś będzie chciał kawalek albo całość  jechać ze mną. może ktoś ma jakieś wspomnienia z tego rejonu Via Baltica :)

Rejony na majówkę czyli "Mazury" to zawsze miło przejechać, kto wie, może i w tym czasie dam radę urwać się. Czasem zajrzę tutaj jak się sprawy mają. Przypomniało mi się że spałem w ... klasztorze  gdzieś w okolicach Braniewa chyba, były pokoje dla wędrowców, Panie na prawo, Panowie na lewo :) Było muzeum misjonarskie w piwnicy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...