Skocz do zawartości

[Amortyzator Fox Talas 36r] Jaki olej dla lekkiej osoby?


SwiftyGOD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego jak olej dla lekkiej osoby. Olej jest podany pod konkretny model amortyzatora.

Poszperaj po internecie ( zwłaszcza po angielsku), prędzej czy później coś wygrzebiesz. Natomiast ja na Twoim miejscu bym napisał do producenta przy okazji zwracając uwagę że strona z archiwalnymi manualami nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, SwiftyGOD napisał:

Nie mowie o rozebraniu tłumika tylko podstawowy.

Do goleni leje się gęsty olej (15W najlepiej), i nie ma on wpływu na pracę widelca. Za to odpowiada olej w tłumiku właśnie, a jak nie chcesz tłumika rozbierać to charakterystyki pracy nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sznib napisał:

Do goleni leje się gęsty olej (15W najlepiej), i nie ma on wpływu na pracę widelca. Za to odpowiada olej w tłumiku właśnie, a jak nie chcesz tłumika rozbierać to charakterystyki pracy nie zmienisz.

Ponieważ przy nie rozbieraniu tłumika raczej latwo pojdzie i nie potrzebuje duzo narzedzi? Poniewaz jestem bardzo lekki przy lekkim spuszczeniu powietrza gdy staje na rower sag moze ma 3% a gdy ustawie w talasie 100mm wtedy mam koło 25% cos jest nie tak? Boje sie spuscic wiecej powietrza bo nie mam pompki zgubiłem

I ogolnie nwm czy Talas tak ma ale slabo wybiera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko spuszczając to sobie można... Komora powietrzna jest tak mała że praktycznie każde dotknięcie zaworu spowoduje znaczny spadek. Amor pompuje się bardzo dokładnie, czasami 5 Psi ma znaczenie, więc daruj sobie dopóki nie kupisz pompki.

Będziesz potrzebował imbusy i chyba klucz nasadowy. Do tego olej + smar na uszczelki. Pooglądaj na YT, nie musi być konkretnie ten amor, konstrukcja jest zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie.

Choć Starsze talasy nigdy nie były super czułe.

Jeśli:

- nie masz pompki

- nigdy nie rozbierałeś tłumika

- nie wiesz jaki olej

- nie wiesz jak wymienić olej

to się nie zabieraj. Talasy nie są tak proste jak zwykłe Floaty.

Info o ilości oleju jest łatwo dostępne, wystarczy wyszukać swój model.

http://www.ridefox.com/fox17/help.php?m=bike&id=530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...