Skocz do zawartości
Alsew

[koła] XC 27,5 cala do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

cervandes

Nie dramatyzujcie. 2000km u mnie, ramę już połamałem a koła jak nowe. Owszem, ratcheta wyczyściłem i nasmarowałem bo była papka w środku ale to 10min zajmuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa
Napisano (edytowane)

Nikt nie dramatyzuję bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie co 1-2 wypady z tensometrem mierzył czy naprężenia szprych nadal mieszczą się w przedziałach podanych przez DT ;). A w czyszczeniu ratcheta najtrudniejszą czynnością jest... wyjęcie koła z roweru ;). DT takie sobie interwały kontrolne/serwisowe wymyślił dla kół spline. Wiele lat temu jak jeszcze pracowałem w .de to uwagę do takich szczegółów przywiązywało się tylko obsługując teamy profesjonalne bo płacili zacnie ale mieli w umowach również kary za spitoloną/nieterminową robotę.

Edytowane przez Dokumosa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamar59
3 godziny temu, cervandes napisał:

Nie dramatyzujcie. 2000km u mnie, ramę już połamałem a koła jak nowe. Owszem, ratcheta wyczyściłem i nasmarowałem bo była papka w środku ale to 10min zajmuje.

Jaka papka? Smaru oryginalnie nie żałowali? To jest ten samar czerwony? Można smarować piasty SHIMANO Grease?

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Nikt nie dramatyzuję bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie co 1-2 wypady z tensometrem mierzył czy naprężenia szprych nadal mieszczą się w przedziałach podanych przez DT ;). A w czyszczeniu ratcheta najtrudniejszą czynnością jest... wyjęcie koła z roweru ;). DT takie sobie interwały kontrolne/serwisowe wymyślił dla kół spline. Wiele lat temu jak jeszcze pracowałem w .de to uwagę do takich szczegółów przywiązywało się tylko obsługując teamy profesjonalne bo płacili zacnie ale mieli w umowach również kary za spitoloną/nieterminową robotę.

I jeszcze chyba kasetę trzeba zdjąć przed serwisem? Też może zajrzę do piasty na wiosnę 2019r.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa
Napisano (edytowane)

Kasety nie musisz zdejmować - schodzi z bębenkiem. Smar czerwony. Zwykłym nikt nie zabroni (może w jakichś skrajnych przypadkach upośledzać pracę zapadek). Smaruje się tam naprawdę bardzo delikatnie, taki wręcz film na ząbkach bo więcej spowoduje, że nie będzie się to w pełni zazębiać. Jak masz wyjęte koło z roweru to jest naprawdę 3 min roboty.

Edytowane przez Dokumosa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta