Skocz do zawartości

[rower dla dziecka] Problem z wyborem


eliminat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zacząłem  rozglądać się za rowerem dla syna, będzie się przesiadał z 20 na 24.  Większość firm widzę na 2018 w podobnych cenach. Sam użytkuje Unibike od wielu lat i nie narzekam i myślałem że też młodemu wybiorę  ale ostanio byłem w sklepie zobaczyć i porozmawiać czy coś już wiadomo z modelami na 2018  to się dowiedziałem że od dłuższego czasu problem jest z firmą Unibike, stąd będe zmuszony wybrać coś innego. Wybrałem:

http://www.rowerymerida.pl/produkt1566/matts-j24-champion-rower-merida.html

https://www.kellysbike.com/pl/junior-c604/kiter-50-black-red-p53596

https://www.scott.pl/produkt/609/4300/Rower-Contessa-JR-24/

https://www.scott.pl/produkt/609/4295/Rower-Scale-JR-24/

Jedno co wiem na 100%  to nie chce modelu z hamulcami tarczowymi bo uważam ze jest to zbędny bajer, nie wiem czy nie pójść  tą droga i wybrać rower najlżejszy. 

Może macie jakieś sugestie na co zwrócić uwagę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę podglądał temat, bo moje jeszcze jezdzą na mniejszych kołach :) Zastanawia mnie dlaczego producenci pchają trzy blaty z przodu dla dzieci. Nie lepszym rozwiązaniem dla dziecka jest jakies 1x8 czy 1x9 z manetką typu gripshift? Jeszcze się nie znam, więc pytam jak to wychodzi w rzeczywistości. Wiem że dla 3-4 latka waga roweru ma duże znaczenie, bo jednak 1kg w rowerze dla nas ma mniejsze znaczenie niż dla niego. Tak jak "lekkość" toczenia (źle wyregulowane hamulce i ogólny stan roweru). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chłopak lubi jeździć na rowerze? Słabo, średnio czy może jeździ jak na swój wiek ostro? ile ma wzrostu ? Ile lat? Ile ma tata wzrostu ? czy ma krótkie palce u rąk czy normalne?  Czego oczekuje tata po rowerze dla syna? Czy to ma być zwykły przeciętny rower dla dziecka w tym wieku czy już roweru z nutką ściganta? Czy to ma być nowy rower? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jaki to ma być rower? Jeżeli do pokręcenia się dookoła domu to powiedzmy sobie szczerze: bierz na co Ci pozwala budżet i to co wpadnie w oko.

Natomiast jeżeli szykuje się coś poważniejszego to ja odnośnie hamulców tarczowych bym się kłócił. Nie wiem czy kiedykolwiek używałeś hamulców hydraulicznych, nawet jeżeli spróbujesz przejechać się na najtańszym modelu to już nigdy nie wrócisz do V-Brake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam stałem dwa lata temu przed podobnym dylematem. Zakupiłem Authora Mirage, z którego dziecko jest bardzo zadowolone tak, że z czystym sumieniem mogę go polecić. Rower nie tylko jest lekki ale również nieźle wyposażony ( między innymi kaseta zamiast wolnobiegu).

Z nowych rowerów polecam serię MX firmy Orbea, która prezentuje bardzo przemyślane rowery między innymi z napędem 1 blatowym oraz bez amortyzatora co w większości przypadków niepotrzebnie zwiększa wagę roweru bez efektu dla użytkownika. Moim faworytem jest MX24 Team ale inne modele MX też są super w zależności od tego ile chce się na taki rower dla dziecka wydać.

https://www.orbea.com/pl-pl/rowery/dzieciece/mx-kids

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może warto się zapytać w sklepie? Ja kupowałam w bike ovo, maja tam duży wybór i sama nie byłam pewna który będzie najlepszy i właśnie po dosyć długiej rozmowie sprzedawca mi doradził i mój młody całkiem zadowolony :) Na pewno nie warto się spieszyć. Bo dobry rower może służyć latami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2018 o 13:25, skom25 napisał:

Natomiast jeżeli szykuje się coś poważniejszego to ja odnośnie hamulców tarczowych bym się kłócił.

Mój syn ściga się w Bike Atelier Maraton MTB (i staje na pudle) na rowerze Author Mirage z hamulcami V-brakee i z jakimiś dobrymi klockami (nie pamiętam teraz co to, ale chyba coś od Authora). Pamietam, że dałem za nie koło 50zł, ale było warto, bo przy masie dziecka i roweru zatrzymuje się praktycznie w miejscu. Błoto nie błoto - hamulce spisują się świetnie. Także z doświadczenia mogę stwierdzić - dla dziecka v-brake'i są super.

W dniu 26.01.2018 o 13:54, eliminat napisał:

Normalne użytkowanie roweru, żadne wyścigi,

I tak zwróciłbym uwagę na masę roweru (choć ma to mniejsze znaczenie skoro jeździ wycieczkowo). No i koniecznie skonsultuj z chłopakiem zakup czy mu się podoba. Bo lepiej kupić gorszy rower na którym będzie chętnie jeździł niż super ścigacza który będzie stał w piwnicy i kurz zbierał bo się nie spodobał.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...