Skocz do zawartości

[rower] Pierwszy rower XC vs Trail


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rybak16 napisał:

Niestety ale używki mi się nie opłaca kupować gdyż potrzebuję fakturę. A nówki za 3 000 z powietrznym amorem i sztywnymi osiami raczej nie dostane

Co jeszcze kluczowego zdradzisz pod koniec, zamiast na początku poszukiwań ? Swoją ścieżką FV na używkę też jest możliwa. Skąd też teraz te 3000 - założenie początkowe było 5000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@next Ci dobrze radzi. Po pierwsze to w mojej ogólnej (choć teoretycznej) opinii to bardzo udany rower - zwłaszcza w wersji Djambo (koła plusowe lub 29" zamiennie) - bo zawsze jakoś bardziej uniwersalny -  @Wooyek go testował na swoim blogu. Po drugie NS Bikes słynie z trwałych ram (podwójne spawy w niektórych dla kluczowych miejsc) - a Ty masz 2m wzrostu. Chyba nie podawałeś też wagi, a wiele ram czy kół ma ograniczenia wagowe - w kontekście tych chopek też piszę ! Uważaj też na lekkie siodełka, na zalecenia producentów - co do czasowej wymiany  kierownic itp. Po trzecie dystrybutor, czyli 7anna umożliwia zakup na 20 rat 0%. Wydatek można przynajmniej częściowo rozplanować inaczej lub zwiększyć kwotę.

I dlatego, że dużo trudniej coś znaleźć to trzeba to pisać na początku - z szacunku dla tych, którzy próbują pomóc - rozumiesz zapewne. Podaj swoją wagę proponuję...

Edytowane przez ssslawecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra opcja z tym b7- jesli nie chcesz szukac i szukac b8 wartego ze 400 więcej. Przynajmniej nie hamulce w typie DB1 :) no i rozmiar powinien odpowiadać. Na Krossach się raczej 'wyciąga'. Co do fulla a' la ścigant to np Szajbajk ze swojego ubóstwianego Cannondale (Fsi 29) przesiadł się na takową Meridę (ninety six :) ) i jest zachwycony. Więc coś w tym jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktoś by szukał stali w przyjemnej jeździe (oj tak) to może złapać jeszcze smoka :) w plusie  i są też na wysokich ^_^  i spory rabat, prawie tysiąc. 

http://www.bdc-bike.com/sztywne-275/4930-383-jamis-dragonslayer-275-sport-0000020176.html minus? waga...? (porównując do zwycięscy plebiscytu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2018 o 07:50, rybak16 napisał:

Czy jak kupie XC to pojeżdże po ścieżkach w górach i małe hopki nie rozwalą roweru? Czy może TRAIL spełniłby moje oczekiwania i na zawodach też dałby radę?

wpadł mi w oczy taki kandydat, sama brałam tę ramę pod uwagę przy skladaniu roweru https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-ns-bikes-eccentric-27-5-cromo-2016-m-gorski-xc-fr-am-enduro-CID767-IDpNNAX.html#566971a5d6 wszędołaz i to wygodny. W budzecie, można pokusić się o mykmyka i bedzie bardzo 'górsko', zabawy tez powinno być sporo bo to sprawdzony model. Ciekawy osprzęt- jak to przez fana składany:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2018 o 19:01, rybak16 napisał:

Podsumowując temat. Dostałem ofertę kupić Marin Nail Trail 6 z 2017 roku XXL za 2950 zł i zapewne się skuszę. Wielkie dzięki wszystkich za włożony wysiłek w pomoc.

Kupiony ten rower? Za tą cenę to sam bym wziął ze dwa na zapas :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój :/ Zamówiłem i zapłaciłem a po 2 dniach sklep mi odpisał, że się pomylili i jednak mają za 3900. Mogłem się z nimi przepychać bo jednak ofertę handlową przedstawili ale nie chciałem by jakiś "Kowalski" oddawał 1000 z pensji bo się pomylił. Zamówiłem w innym sklepie z 5% rabatem marina z 2018 roku, niestety w wersji XL bo XXL nie ma na nowy rok :( ale zakładam, że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rybak16 napisał:

Zamówiłem i zapłaciłem a po 2 dniach sklep mi odpisał, że się pomylili i jednak mają za 3900.

ciekawi mnie który sklep tak cię naciął? bo sa tu wątki o podobnym temacie- sprzęt, częsci gdzie okazywało się że na magazynach nie mieli a po sprowadzeniu ceny były zwykle już inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cześć,

to teraz ja dorzucę swoje 5 groszy.

mam rower na miasto (BadBoy3) i lubię go bardzo bardzo. mam ten uśmiech na twarzy kiedy jadąc na uczelnie, do pracy czy gdziekolwiek po mieście zazwyczaj mijam auta stojące w korkach (bezcenne).

myślę o kolejnym rowerze jako, że mam sporo wzniosów i spadków terenu, górki większe mniejsze i ogólnie gdzieś mnie ciągnie w dzicz bardziej (Szkocja, Edynburg). póki co wciąż się zastanawiam (moja waga wzrost przekrok cm: 70/178/79) nad trial vs xc vs full.

patrzę na str www i zobaczyłem np... 

https://www.yt-industries.com/uk/shopware.php?sViewport=detail&sArticle=1928&sCategory=509

https://www.bird.bike/aeris-am9

https://www.cyclestore.co.uk/cannondale_habit_carbon-alloy_2_mountain_bike_2017-ID_70971?sv_source=google&sv_medium=cpc&sv_campaign=[campaign_name]&sv_term=[keyword]&gclid=Cj0KCQjw8YXXBRDXARIsAMzsQuXnAWFJA49AOSlYRJarmousDFFbPImVDaQ2xX4TyVkuNasalryySRAaAqjFEALw_wcB

https://www.cyclestore.co.uk/cannondale_fsi_carbon_3_mountain_bike_2017-ID_70755?sv_source=google&sv_medium=cpc&sv_campaign=[campaign_name]&sv_term=[keyword]&gclid=CjwKCAjww6XXBRByEiwAM-ZUICGdS7ZUKzmz6kjCRcftP7RiCB7drayrvqh3fpwPd7FWxOnk9-LmfhoCsg4QAvD_BwE

 

i tak sobie myślę pokochałem Cannondale. Bird ze względu na swój surowy wygląd też  trafia w moje gusta. urban Cannondale BB3 to taki miastowy hehe a mnie coraz bardziej ciągnie gdzieś by hmmm troche poszaleć.

takie dywagacje. i myślę sobie aby jeszcze przeczekać ochłonąć i dalej bawić się (świetnie swoją drogą miastowym), czy wydać ciężko zarobioną mamonę może ? hehe.

a tak na koniec... to rower prosta konstrukcja rama 2 koła plus dodatki a ile daje frajdy...

i co się by pochwalić... w 3 mce  1300km na BB3. 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...