Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do zakupu porządnego roweru trekkingowego z dobrym osprzętem, który posłuży mi przez lata. Do tej pory jeździłem Meridą Crossway przerobioną na trekking. Trasy jakie zamierzam pokonywać to 20-50 km/dzień w dni powszednie oraz 100-200km/dzień w dni wolne od pracy (w ciągu roku do 6000km, zależnie czy będę w Polsce). Jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o wybranie marki oraz dobranie odpowiedniego osprzętu, dlatego zwracam się z prośbą do Was drodzy użytkownicy o pomoc. Moje wymiary - 182cm wzrost, długosc nogi cos kolo 88cm, waga 75-80kg (rama 21-23" do przymierzenia w sklepie).

Podzespoły niezbędne jakie musi posiadać rower:

  • -dobry przedni amortyzator (najlepiej powietrzny)
  • -hamulce tarczowe hydrauliczne
  • -amortyzowaną sztycę pod siodełkiem (ew zakup osobno i wymiana),

Po wstępnym researchu znalazłem coś takiego:

Cytat

Wszystkie sugestie dotyczące zakupu mile widziane. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, za takie pieniądze poszukaj dobrej Kogi World Traveller albo Globetraveller S ( ta druga bardziej na szosę / ubite gruntowe drogi )  - i jeździj wygodnie i bezawaryjnie do bólu :) Często z drugiej ręki można znaleźć marki, które są mało popularnew Polsce, ale zrobione celująco np Idworx, które są budowane już na Rohloffie i mają wszelkie cuda wianki - ostatnio widziałem na duzym aukcyjnym portalu model który poszedł za 5 tysięcy a nówka w Holandii kosztuje ok 7 tys euro. Jest dużo manufaktur, które robią bardzo porządne rowery trekkingowe, choć przedni amor trochę temat komplikuje. Rzuć okiem tutaj

https://www.cyclingabout.com/category/travel-bikes/

Ja poszełbym za tą kwotę w jakąś  markową używkę "as new" i nie ładował się w nowy sprzęt, ale to moje zdanie. Ja osobiście kupiłem sobie Kogę Globetraveller S używaną, trochę ją dopieściłem i obecnie nie wymieniłbym tego roweru na żaden inny bo wygodniejszego i solidniejszego chyba nie skonstruowano 150 km obwieszony jak wielbąd - nie ma problemu :) Pozdrawiam

koga-globe-traveller-s-34435_8.jpg

Edytowane przez Baboonst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobry amortyzator z przodu do trekinga to według mnie tylko Suntour NRX S Lite. Mega czuły, dosyć prosty w serwisie, a jak coś rozwalisz to pan Activia załatwi Ci każdą część. Też do niedawna miałem fioła na punkcie trekingów i lepszego widelca nie znalazłem. Według mnie jest lepszy niż Rock Shocks Paragon lub RST Vogue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecę coś takiego: https://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe/author/codex-2017

świetnie zbudowany rower i masz w zestawie bon na 400 zł za który kupisz błotniki+bagażnik +oświetlenie bateryjne. Cały rower będzie ważył około 13 kg- nie do pobicia waga.

Piasty na maszynach, pedały zatrzaskowe fajna geometria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kogi wydają się bardzo spoko, niestety amortyzatora z przodu brak. Problemem w moim przypadku przy zakupie roweru używanego jest brak wiedzy i dobra okazja na aukcji wcale nie musi byc dobrą okazją w praktyce, a ja osobiście nie będę w stanie wychwycić ewentualnych defektów. Do tego pojawia się pytanie - gdzie serwisować taki rower?

Cross przerobiony na trekking - brałem pod uwagę taką opcję. Nie wydaje Wam się iż jednak niewielka różnica w konstrukcji ramy może znacząco wpłynąć na komfort jazdy na dłuższych dystansach? Opcja wagi w przypadku trekkinga do mnie nie przemawia, 1 czy 2 kg wte czy wewte przy rowerze obładowanym torbami nie robi różnicy.

Co sądzicie o rowerach, które wrzuciłem w pierwszym poście?

Baboonst - podpinam się pod pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam rowerów które linkujesz, ale mogę Ci trochę pomącić w głowie i podać ten link , tutaj jest dużo fajnych recenzji ( i w ogóle strona jest świetna i mocno motywująca )

http://www.bikepacking.com/bikes/ - Za osiem tysięcy złożyłbyś coś na całkiem dobrego

W takim typowym trekkingowym rowerze - jak np moja Koga waga to drugoplanowa sprawa - mój np waży ok 17 kg a z 4 sakwami i torbą prawie tyle co maluch :)

Ja jadę w tym roku do Gruzji i Armenii i zabieram się tam rowerem przełajowym podobnym jak tutaj - on ma o wiele bardziej sportową pozycję niż ta trekkingowa Koga ale też jest wygodny.

https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/przelajowe/cinelli/49734/zydeco

Kogę będę niedługo sprzedawał gdybyś był zainteresowany. Ona ma full suspension :)

 

 

Edytowane przez Baboonst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...