Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sramano

Witajcie. Planuje zakup roweru i tutaj mam pytanie który wybrać. Romet Mustang 2 (29er,2018) czy Kellys gate 30 (2018). Będe jezdził na zawody i na treningi. Obydwa osprzętowo fajnie wyglądają. Ten Kellys niestety nie ma Rock Shox'a i w dodatku ma słabsze hamulce... Romet ma Recon I hamulce Deore 6000...oceńcie i doradzcie... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wujeksam

Widelec Rock Shox, moim zdaniem będzie sporo wytrzymalszy i po prostu lepszy niż Suntour. W  Mustangu na plus są nie tylko hamulce, ale i lepsza przerzutka tył i obręcze.

Brałbym Mustanga :) Polska firma, i bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sramano

Słyszalem złe opinie o rometach...że mają chińskie i słabe ramy...więc jak to jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wujeksam

Pewnie przyczyniła się do tego afera, z przed kilku miesięcy co na wykopie była, gość miał ich fulla, z tego co wiem Romet dobrze się zachował i zwrócił kasę.

Każdy przedmiot intensywnie eksploatowany może ulec uszkodzeniu, w przypadku ram zdarza się do naprawdę rzadko, jakoś nie słychać by tak się działo masowo w ich rowerach, to pewnie jednostkowy przypadek. W rowerach innych producentów również się to zdarzało. Romet, ma też swój team, który jeździ na seryjnych ramach (co prawda to carbon), nie słychać by ramy pękały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Quner
      Przez Quner
      Witam
      Posiadam damper fox dhx rc4 z roku 2015 ze sprężyna fox racing shox 350 lbs 3.25. Mam mały problem ponieważ amortyzacja działa za miękko, tzn często dobija. Mam zamiar kupić 4-setkę ale nie mam w tym momencie kasy na kolejną sprężynę foxa, mam zamiar kupić jakąś manitou, ale nie wiem czy posiadają oni sprężyny które pasowały by do tego dampera mam na myśli odpowiednią średnicę, bo niestety każda firma inaczej oznacza rozmiar sprężyn. Czy wie ktoś może jaka była by dobra, może poleciłby jakąś cena do 150 zł. Jeśli można proszę również o link do sklepu, bądź informację o konkretnym modelu. Mam nadzieję że dobrze opisałem sprawę, to mój pierwszy post na forum. 
    • Sylwester
      Przez Sylwester
      Z klamki hamulców Shimano XT M775 chyba zaczyna mi wyciekać olej z tłoczka przy klamce, z tego co doczytałem serwis jest raczej nimożliwy/nieopłacalny. Postanowiłem wymienić całe klamki, czy mogę zastosować klamki z innej serii? Np znalazłem za 100 nowe XT BL-T785, czy będą kompatybilne z tym zaciskiem ? Za około 100 pln też idzie kupić ZEE, ale pewnie technologia jest zbyt nowa więc zakładam że nie zgrają się. SLX to wydatek rzędu 120. Co doradzacie ?
      Edit: Klamek M775 nie biorę pod uwagę, bo nigdzie nie da się ich kupić, poza tym fajnie by było mieć klamki z system odpowietrzania z lejkiem.
    • bienio07
      Przez bienio07
      Siema ostatnio sobie troche robilem wheelie i inne tricki. Ale roweru to nie mam jakos idealnego do tego wiec mam pytanie, jaki rower byscie mi polecili tak do 1000 zl, wiem to jest praktycznie nic ale niestety wiecej nie moge wydac. Chodzi mi o rower ktorym bym mogl robic wheelie, stoppie, manuala itd. oraz skakac z jakis kraweznikow itp. mialem zamiar kupic kross sign ds/ ds 2 ale nie wiem czy to bedzie dobry wybor. Jesli bylby problem z dlugoscia ramy to mam 12 lat 39 kg 151 cm :) mysle ze ktos mi pomoze i prosze nie cisnijcie mnie od razu bo sie nie znam na rowerach :/
    • ixi24
      Przez ixi24
      Witam!

Chciałbym kupić nowy rower elektryczny na średnie dystansy.

Kilka razy w tygodniu dojazd do pracy  ok 10 km i raz w miesiącu dłuższa wycieczka ok 50 km w jedną stronę ( tam ładowanie baterii)

Mam  na oku dwa modele, co o nich myślicie? Warto dopłacać do tego droższego? Polecacie inne rowery?

1. https://www.decathlon.pl/rower-miejski-el-elops-500-e-id_8379379.html

2. https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/14512/test_geobike_touring_miejski_e_bike?strona=2

Z góry dzięki za pomoc :)
    • TheDziku
      Przez TheDziku
      Teoretycznie ten amor to rock shox boxxer rc 2012 ale czy nie powinien mieć napisane BOX(na górnej częsci) I XER na dolnej(tak jest napisane tylko brakuje górnej części