Skocz do zawartości

[Amortyzator] Raidon RL-R air brak blokady


wladek312

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Amortyzator ten kupiłem pół roku temu w sklepie internetowym activia i jestem z niego bardzo zadowolony.

Blokady przez ten czas praktycznie nie używałem bo nie była mi potrzebna, kilka razy włączyłem podczas jazdy po asfalcie i działała.

Ze względu że rower będzie teraz dłuższy czas nie używany postanowiłem zdjąć dolne lagi z amortyzatora, wyczyścić, nasmarować, dać trochę oleju na gąbki i być może zwiększyć skok do 140.

Po zdjęciu dolnych lagów, co nie było proste(pokrętło od regulacji tłumika wyszło a imbusik został w środku) okazało się że tłumik działa nierówno (gdy go wcisnę i zaczynam ciągnąć to do około 1/3 skoku trzyma mocniej a później słychać jakby zaczynało zasysać powietrze i opór spada. Regulacja działa ale przy każdym poziomie tłumienia czy to minimum czy maksimum po około 1/3 skoku siła tłumienia mocno spada, czy to normalne? to mój pierwszy amortyzator z tłumikiem. Zauważyłem też że przestała działać blokada skoku, ale pomyślałem że złożę wszystko do kupy postawie rower na koła i wszystko wróci do normy, jednak nie wróciło i blokada nadal nie działa. wciskałem też wystający pręcik na goleni do końca, uginałem amor i nie było żadnego oporu. Amortyzator z włączoną blokadą i bez niej pracuje tak samo. Wie ktoś co może być przyczyną i czy da się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Janusz1964 napisał:

rozłożyłeś nowy amor na gwarancji ....tylko po co teraz szukasz pomocy na forum?

Z twojego posta wynika że przez 2 lata trwania gwarancji nie wolno amorka czyścić, smarować i nasączać gąbek olejem?

21 minut temu, ACTIVIA napisał:

Podeślij do mnie sam tłumik to go sprawdzę

Dzięki, jak uda mi się dorwać klucz z nasadką 27mm. to wykręcę tłumik i podeśle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
13 godzin temu, wladek312 napisał:

gdy go wcisnę i zaczynam ciągnąć to do około 1/3 skoku trzyma mocniej a później słychać jakby zaczynało zasysać powietrze i opór spada

Typowe objawy zapowietrzenia. Tłumik do odpowietrzenia, a jeśli nierozbieralny to do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...