Skocz do zawartości

[przerzutka tylnia, bateria] Shimano Dura-ace di2 - problem z działaniem


SevekS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W rowerze Ridley x Night posiadam grupę Shimano Dura-Ace Di2, po ponad tygodniu nie ładowania baterii, rozładowała mi się o ona w trakcie treningu. Wróciłem do domu i podłączyłem ją, dioda ładowania zapaliła się na jakieś 20 minut i zgasła jakby już się naładowała, po włożeniu baterii do roweru przerzutka tylnia zaczęła trochę świrować czyli np. wrzucała bieg zamiast w dół kasety to w górę, ale ostatecznie się uspokoiła. Dzień później zaczęła wrzucać tylko w górę kasety jakby się rozładowała. Dodam tylko, że rower stoi w piwnicy w dość niskiej temperaturze i dołączyłem zdjęcie ładowarki (co oznaczają te diody dokładnie?), wiecie co to może być za problem? 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

27144718_2134388540130093_1295195585_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, mogę dać zdjęcie. (jakiś starszy, nie ten nowy)

27048840_2134409396794674_276167293_o.jpg

27144352_2134409530127994_472766312_o.jpg

27267478_2134409526794661_1543843437_o.jpg

Rower przełajowy więc przerzutka lekko przytarta, zaczęła reagować po kilkunastu minutach obecności baterii na miejscu, ale dalej jak daje w dół to potrafi wrzucić do góry.

Coś może nie mieć styku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwsza seria di2 DA 7970. Niestety diagnostyka tego sprzętu (poza widocznym gołym okiem uszkodzeniem okablowania) to jak szukanie igły w stogu siana, musisz znaleźć serwis który ma narzędzia diagnostyczne do tego modelu co może być bardzo trudne (polecam pytać w centrach serwisowych shimano) bo ten sprzęt to już niestety zabytek który znany jest z tego że lubiał żyć własnym życiem, niekoniecznie zgodnie z wolą uzytkownika, tak czy siak życzę powodzenia w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem rower do domu, gdzieś dostała się wilgoć i teraz działa bardzo dobrze. 

Mówisz, że to słaba przerzutka ? :/ Możesz mi powiedzieć z jakiego ona jest roku i jaka jest jej cena w stanie nieużywanym ? 

Tej przerzutki nie jestem wstanie znaleźć na żadnych stronach itp

Możesz również powiedzieć jaki jest problem z okablowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słaba" niekoniecznie, dopóki działa to jest to całkiem fajny sprzęt, no ale - dopóki działa. Rocznik między 2009 - 2012 czyli sprzęt dość wiekowy, co do problemów z okablowaniem to chodzi o mechaniczne uszkodzenia, problemy czasem sprawiają łączniki pod kierownicą (ta kostka z diodami), przednie przerzutki zazwyczaj są bezawaryjne (w sensie elektroniki, bo mechanicznie czasem lubi się rozgiąć klatka/prowadnica łańcucha), natomiast tylne stosunkowo często "świrują" - zmieniają samoczynnie, nie w tę stronę, czasem o pół biegu itd, możliwe że do środka dostaje się wilgoć ale nie jesteś w stanie tego stwierdzić bo mechanizm jest nierozbieralny. Ceny nowej nie pamiętam, na pewno trochę ponad 2000zł, model już od dawna nieprodukowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...