Skocz do zawartości

[Obręcz] Hamulec ocierający w miejscu jej złączenia


Lavertis

Rekomendowane odpowiedzi

A to się tak nagle zrobiło ? Może było jakieś mocniejsze uderzenie, albo po prostu obręcz jest na tyle stara, że jest już wytarta (rowki niby są widoczne, ale trudno ze zdjęcia ocenić). Jeżeli obręcz jest uszkodzona, to chyba najlepiej jednak wymienić dla własnego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko po zdjęciu jednoznacznie stwierdzić, ale wydaje mi się, że nic się z tą obręcza nie dzieje złego.  Wszystkie obręcze są łączone i tylko w dość drogich jest to po prostu ukrywane, szlifowane etc. Jeśli nic tam poważniej  nie odstaje, jedynie jest zwykłe łączenie to po prostu tak jest i nie wpływa to na hamowanie. Minimalne różnice na łączeniu to normalna sprawa i glownie widac to po scierajacym się klocku - gumie na obręczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przednie koło. Na tylnym też widać, że hamulec najpierw dotyka jedynie łączenia, ale tam jest to na tyle niewielka różnica w wysokości, że jest to nieodczuwalne podczas hamowania. Natomiast z przodu właśnie przy hamowaniu z mniejszych prędkości rower potrafi czasami "skakać". Obręcz ma niecałe 3 lata, więc można powiedzieć, że jest nowa. Ale nie było tak od samego początku. Zauważyłem to dopiero jakieś pół roku temu. Mniej więcej w tamtym okresie miałem też wywrotkę i przez to dość spora siła mogła zostać przyłożona do boku tego koła, ale nie wierzę, że to mogłoby być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koło zostanie niefortunnie uderzone, zgiete akurat w pobliżu tego łączenia to czasami lubi taka obręcz się rozejsc, etc. Jesli  faktycznie czujesz 'abs' podczas hamowania to po pierwsze wycentrowac koło i w miejscu łączenia zeszlifowac papierem ściernym np.  to miejsce tak żeby wyrównać powierzchnię. Jeśli mocno kolo sie nie rozeszło w tym miejscu to powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...