Skocz do zawartości

[UK, Hull] Szukam ludzi do wspólnej jazdy mtb.


Szymon_xc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Właśnie takie ważenie odniosłem po przejrzeniu forum, ale pomyślałem że się upewnię. Hull tak czy siak nie ma za dużo terenów do jazdy mtb, jest trochę wzgórz na północny zachód (Yorkshire Wolds), ale żeby znaleźć coś konkretniejszego, to i tak trzeba wsiąść w samochód - to dla mnie nie problem. Ważniejsze jest dla mnie czy jest ktoś jeżdżący w tych samych miejscach co ja. Widziałem że Ty, wery, LukLagun, got3n, jakuza79 umawialiście się kiedyś na wspólne jazdy m.in. w Dalby. Byłem tam kilka razy i badzo mi się podbało. Jeździsz tam nadal czasem? Jak już się wprowadzę do końca i będę miał rower, to możemy coś zorganizować.

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

No fakt, byliśmy w Dalby . Nie wiem jak reszta ludności, ale ja nie jestem wielkim fanem trail centres i preferuję wyskok z mapą lub kumatym lokalsem (szczęśliwie znam takowego :D ) do Lake District, Howgills lub Dales. Sam mieszkam na progu Peak District, także jak byś chciał kiedyś zwiedzić lokalne "kszoki" to możey się na jakiś łikendzik ugadać.

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jestem obecnie trochę ograniczony czasowo, tzw. "priorytety" - dwójka małych dzieci, więc mój obecny styl jazdy wyląda następująco: wczesna pobudka i wyjazd, szybkie 2 godziny na rowerze i powrót. Do czegoś takiego trial centres są po prostu najwygodniejszym rozwiązaniem - trasy są oznakowane i zazwyczaj fajnie poprowadzone. Ale z drugiej  strony... Jeżeli znasz ciekawe trasy w wymienionych miejscach, to brzmi super. Jakie trasy zazwyczaj jeździsz? Baradziej szutry, singletracki czy może jeszcze coś innego?

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Potomstwo... I wszystko jasne ;)

Po Peak District jeździ się mniej-wiecej tak: https://krzywekolo.wordpress.com/2017/11/23/z-kovalem-pojazdka-po-peak-district-18-19-11-17/

A po Lake District między innymi tak: https://krzywekolo.wordpress.com/2017/04/07/40-tka-paula-t-czyli-spowrotem-w-lake-district/

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Chętnie na trail center bym się z Wami wybrał na MTB, proponuję kontynuować temat i zapodac datę i rejon. Ivan to straszny wyjadacz, więc ciężko za nim nadążyć tym co mają dzieci ;=/

W moim rejonie Sherwood Pines lub Cannock Chase. Ja raczej jestem od XC i kondycja średnia, też dwie trzy godz i desant do chaty. Pozdro;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Fajna strona IvanMTB, dobrze się to czyta :-) Spojrzałem na te dwie relacje, które podrzuciłeś i wygląda to genialnie, duża suma przewyższeń i sporo fragmentów technicznych - to co lubię.

yakuza79, jestem na fejsie i nawet szukałem lokalnych grup mtb, ale jakoś nie przyszło mi do głowy żeby wpisywać słowa kluczowe w stylu „Rowero-maniacy” i„ Silna łyda” - dzięki za namiary. Tak na marginesie, to mieszkałem w miarę niedaleko Ciebie do niedawna (Newcastle upon Tyne).

ck400, nie byłem jeszcze w żadnym z tych miejsc - Cannock Chase wyląda dla mnie super.

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To się cieszę :)

Cannock jest OK, ale jak się jest bliżej niż w Hull. Poza tym Cannock ma jedną podstawową wadę. Jest wpyte popularne, szczególnie w weekend'y i Bank Holidays.

Wtedy jest tam naprawde tłoczno. Najlepiej wtedy unikać oficjalnych ścieżek - Moneky i Dog - i uciekać off piste. No ale to już trzeba być lokalsem i wiedzieć gdzie. Kuman jest z Midlandów, jak byś był kiedyś w okolicy spróbuj się z nim zgadać, bo ma dobrze obczajone okolice Cannock poza oficjalnymi szlakami.

Najbliżej siebie, poza Dalby masz Sutton Bank i Stainburn Forest https://www.moredirt.com/region/United-Kingdom/trails/?trail_type=14&sub_location_id=4001&level=&sort=title

Od siebie polecam Nidderdale , na północ od Leeds Jeśli zagladasz na STW w sekcji trails jest dobry opis pojazdki tamże właśnie, łącznie z mapą i chyba track'iem GPS.

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod nosem dwie świetne miejscówki, Hamsterley Forest i Kielder Water and Forest Park. Szymon zapewne je poznał.

Zwłaszcza tą pierwszą często odwiedzałem, póki fikołka nie zaliczyłem i na pół roku nie odwiesiłem rowerów :D Bikeparki są fajne ale przeważnie zbyt oblężone, dlatego osobiście preferuję wypad na odludzia North Pennines czy Northumberland. Najlepiej bez planu, by odkrywać nowe miejsca i szlaki. Ja, rower, aparat i piękne okoliczności przyrody. 

W tym roku dojdą bliższe i dalsze wypady na Szkocję, pod namioty lub z noclegami w bothy. 

Jeśli ktoś z was ma ochotę na podobne eskapady z nami to dawajcie znać. 

PS. Też mam dzieci ;)

pan-3865.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co do trial centres, to prawda - niektóre bywają mocno zatłoczone. Fajnie że ludzie spędzają czas na świeżym powietrzu itp. ale jednak jadąc do lasu na rower fajnie byłoby móc pobyć z dala od tłumu, na tóry jest się zmuszonym żyjąc w mieście. Na szczęście często jest tak, że paking jest cały zawalony samochodami (zwłaszcza kiedy w danym miejscu poza trasami mtb są jeszcze trasy piesze, plac zabaw, restauracja, park linowy itp.), ale las jest na tyle duży że jak tylko wsiądziesz na rower i pokonasz pierwsz podjazd, to resztę trasy masz praktycznie dla siebie. Tak czy inaczej poderzewam, że te dwie trasy w Cannock Chase wypróbuję raczej jak będę miał wolne w środku tygodnia.

Glentress jest super popularne, ale nie każdemu chce się dygać godzinę pod górę czarną trasą, więc jedąc nią można naprawdę poczuć jakby było się w jakimś mocno odizolowanym miejscu. Kielder, o którym pisał yakuza79 wydaje mi się że jest mniej populane rowerowo (ja tam je lubię...). Nie wiem w sumie jacy udzie tam przyjeżdżają głównie, bo niektóre parkingi są zajęte praktycznie przez cały rok, a jednocześnie na trasach mtb nie spotykasz nikogo. 

Yakuza79, napisz co zrobiłeś w Hamsterley :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie - pewnie zwyczajnie podparłeś się ręką przy upadku... Tak przy okazji pisania o północnych rejonach - próbowałeś kiedyś połączyć Kielder i Newcastleton? Wychodzi z tego całkiem fajna długa trasa z elementami singletracków i sporą ilością jazdy po szutrach.

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Szymon_xc napisał:

podparłeś się ręką przy upadku

Coś w ten deseń. 

Do do Kielder to kilka razy jechałem ten szlak, ale tylko do granicy, nie zjeżdżałem do Newcastleton. Jednakowoż planujemy przy najbliższej okazji zrobić tą traskę. Jeśli jechałeś Lonsome Pine to wiesz, że szlak jest super, i widokowo i pod względem radości z jazdy.  Jeśli masz chęć to dawaj znać i ustalimy jakiś dogodny weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, tak jak Ivan wspominal, jesli ktos sie wybiera w strony Cannock Chase to dawac znac. Mieszkam w Stafford od strony Czejsu, moge poprowadzic po mniej uczeszczanych szlakach :) w weekendy Pies i Malpa sa oblegane, ale reszta Czejsu juz spokojnie i mozna zwiedzac off-piste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...