Skocz do zawartości

[koła] 28" do roweru trekkingowego, z czego złożyć i gdzie zapleść?


michael44

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wymieniam napęd w swoim trekkingu i przy okazji chcę też przejść na hamulce tarczowe. Rower to najtańszy crossowy Unibike (Flash GTS), a więc do wymiany jest praktycznie wszystko poza ramą, siodełkiem i kierownicą :).

Zależy mi na tym, aby kupić coś porządnego i na lata, dlatego też budżet nie jest tutaj najważniejszy. Poczytałem trochę i wstępnie skłaniam się ku zapleceniu kół na piastach Novatec D042SB/D041SB i obręczach Mavic A719 (36 szprych).

Pytania:

1. Czy piasta D042SB będzie kompatybilna z kasetą 11-biegową Shimano CS-M8000 (11-46)? Z researchu internetowego wynika, że tak, ale wolę się upewnić.

2. Czy macie pomysły na bardziej wytrzymałą konfigurację (piasta-obręcz) w podobnej cenie? Przeznaczenie: długie trasy z bagażem (ważę 80kg + 25kg bagażu) + jazda miejska, robię koło 10 tys. km rocznie.

3. Szukam serwisu rowerowego w Warszawie, w którym dopasują mi szprychy do tych piast/obręczy i zaplotą oba koła. Gdzie najlepiej z tym uderzyć?

Dzięki za wszystkie pomysły.

Pozdrawiam,
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...