Skocz do zawartości

[lampka przednia] sigma speedster


JuraMałopolska

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, właśnie wczoraj prszysła mi zamówiona lampka sigma speedster. Zamówiłem ją bo zawiodłem się na pavie która okazała sie bublem ponieważ guma ją okalajaca zaczeła pracieć i się kruszyć. Speedster jest cały na plastiku, więc ten problem mam z głowy w dodatku porównywałem jego świecenie z pavą wczoraj w nocy i aż zdumiałem się jak silny jest speedster w porównaniu z pavą, DWA RAZY MOCNIEJSZY!!! Wydaję mi się jednak że wada tej laki jest enegia akumlatorowa a nie bateryjna coo sprawia że jeśli lampka zgasnie gdzies w dalekiej trasie nie mam moźliwości jej naładować. Ogólnie mówiąc na dzisiejszy dzień daje jej ocenę 7 na 10 z uwagi na łądowanie akumlatorowe nie bateryjne!!! 

Jeśli chcecie prześle wam zdecia lampki oraz jej porównanie z pavą...kto chce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.CATEYE HL-EL 210 rok produkcji 2008 pełna moc (DSC_0018.JPG)

DSC_0018.JPG

2.SIGMA PAVA rok produkcji 2012 pełna moc, drugi zakres  (DSC_0020.JPG)

DSC_0020.JPG

3.SIGMA SPEEDSTER rok produkcji obecny pełna moc, trzeci zakres (DSC_0022.JPG)

DSC_0022.JPG

Nie wiem czy widać efekt ale starałem się jak najlepiej to ująć speedster prześciga pavę w jasności o lata świetlne uważam...już nie mówiąc o starym cateye z 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JuraMałopolska napisał:

No więc wierz mi lub nie ale świeci od pavy DWA razy mocniej,

Nie mieszajmy teologi z fizyką :) Pewnie świeci jaśniej, ale na zdjęciach tego nie widać, pewnie właśnie dlatego że robione z automatycznymi ustawieniami w których to sam aparat dobiera przysłonę, czas i czułość (pojęcie fizyczne w tym przypadku ;) ), tak aby uzyskać prawidłową ekspozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JuraMałopolska napisał:

Co taka cisza? nikogo taka ekstrawagancka lampka nie interesuje? 

Jak widać, szału nie ma. Dużo też zmienia fakt że Twoje zdjęcia są słabe, ale podejrzewam że robiłeś to aparatem telefonu, a nimi ciężko pstryknąć dobrą fotę. Modele z wyższej półki mają dobre aparaty, ale dla jednorazowej akcji szkoda chyba zachodu.

2 godziny temu, pp516 napisał:

Na zdjęciach niewiele co widać, musiałbyś dać dłuższy czas naświetlania.

Tyle że tutaj też można przedobrzyć. Jak da za długi to wyjdzie z tego halogen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha ale to naprawdę dobra lampka i  naprawdę jedyną jej wadą jest brak zasilania na baterie...moc jest potężna nie umiem tego ująć na zdjęciach. Szczerze to przed zakupem nie sprawdziłem czy ma zasilanie na baterie bo trochę głupio sądziłem że wszystkie sigmy takowe mają no ale przeboleje to myślę że ten akumulator jakieś 10 lat pociągnie. Co do mocy na pavie już mogłem sobie pozwolić na nocne eskapady po lesie no więc przy tej to już będzie luksus. No a co do ceny to nie dałem za nią 300 zł ale powiedzmy że kosztuje 300 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to już pewnie na zewnętrzny akumulator nie michuuu?Poza tym oprócz mocy światła masz też zasięg świecenia odległość oświetlania a tu też jest bardzo dobrze. Jeszcze jedna dla mnie bardzo ważna rzecz, sigma opatentowała najlepsze zapięcia na kierownicę lampek zatrzaskowe ząbkowe bez konieczności trzymania zapięcia na kierownicy i to też mnie przekonało! Wiem bo to samo jest w pavie i się sprawdza! Ząbki się nie wytarły a mimo jazdy po wertepach lampka nie ucieka. Jeśli uważacie że ta lampka słabo świeci to spróbuję się wysilić i zrobić dobre zdjęcie... JuraMałopolska nie chwaliła by się ze złego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zadowolony to zakup był dobry, a w końcu o to chodzi. I raczej nie ma już sensu uświadamiać Cię o istnieniu lampki np na literę C ;) lub innych (ja akurat mam inną). Obyś tylko nie spotkał na drodze kogoś z takim wynalazkiem, bo twoja nagle "przestanie" świecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michuuu napisał:

Jeżeli przy 230 lumenach jest potężna to idąc tym tropem lampki 600-800lumenów zabijają.:P

 

5 godzin temu, JuraMałopolska napisał:

No tak ale to już pewnie na zewnętrzny akumulator nie michuuu?

Nie, głupi Convoy s2+ na fabryce daje ponad 600 lm, i nie wnikam że trzeba dokupić inne rzeczy, jest inna budoa itp.

Najlepsze że @JuraMałopolska jest dobrym przykładem że nie trzeba tysięcy lumenów w lampce aby jeździć po nocy. Ta beznadziejna gonitwa za lumenami już niestety przeradza się w obsesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...