Skocz do zawartości

[Piasta] Novatec GCC D522 oś tylna


marianjoker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi, w sklepie rowerowym jendym i piątym nie odpisali....

Poszukuje informacji o osi tylnej do piasty Novatec GCC D522 - prosze

mam zgietą oś (bicie na kasecie i tarczy hamulca)i dopóki jeszcze nie gruchocze to myslałem o wymianie krzywego elementu 

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na Novatecu, ale... nawet jesli konce tzw END CAPy wygladaja podobnie, to w srodku takiej piasy moze byc zupelnie inna oś, pod Inne  łozyska, Twoja piasta zdaje sie jest na kulki a ten np 802Gcc jest na maszynach wiec raczej nie ma szans ze bedzie dobrze :PP

Tu dla zobrazowania o czym mowie na przykladzie Eastona i piasty X4 https://www.eastoncycling.com/media/2014_HubAssembly_X4_Rear.pdf

Easton jak raz jest o tyle fajny ze do kazdej piasty maja taki papier w sieci i mozna sobie obczaic co bedzie pasowalo z innej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak masz GCC to znaczy, że nie ma maszyn tylko właśnie kulki. Czym prędzej rozbierać, i oglądać. Długość osi jest standaryzowana przecież, średnica też. To, co może być inne między piastami to konusy i gwinty. Póki jeszcze działa - rozbieraj czyść i pokazuj, bo może uda Ci się piastę uratować samą wymianą osi. A tych masz dostępną całą masę. Wszędzie, po 5pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

Długość osi jest standaryzowana przecież, średnica też.

No wlasnie z tym może być różnie, Os to Oś, na koncu jej zakladaja ENDCAPY o to one dopiero  robia z piasy "Standard" 10x135 czy 10x145, Jesli do jakis dwoch modeli nwoateca pasują te same ENDCAPY i kreca sie na tych samych łozyskach .... i jescze maja ten sam bebenek to bedzie apsowac, tylko dleczgo wtedy miałby to byc dwie rózne piasty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment moment, endcapy super, ale w osiach bez gwintu. Tu mamy GCC czyli poza środkiem piasty cała ośka jest nagwintowana i skręcasz ją jak każde shimano na przykład. Skoro ze starej piasty ma być wykorzystany korpus, konusy, kontra, podkładki i kulki to znaczy, że wystarczy nam ośka o tych samych wymiarach i gwincie a o taką będzie zdecydowanie łatwiej niż o taką dedykowaną, tego producenta do tego modelu piasty.

 

Ale żeby to ocenić to trzeba rozebrać, wyczyścić i obejrzeć czy jest co ratować a nie szukać ośki po modelu. Równie dobrze w piaście może być taki skandal jak w sąsiednim wątku o piaście ze speca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. rozkreciłem. wyglada na to ze tylko krzywa jest oś. Miski ok, konusy ok, kulki Ok

Dla potomnych w NOVATEC GCC D522 :

oś- QR k-238 CrMo M10/1/145mm 

konusy- M10 x 1 NH-308

kulki-  Y00091310

 

P.S. korzystajac z Waszej pomocy ... szykuje sobie rowery na sezon i takie oto kwiatki znalazłem w moim szosowym z Shimano XT M756.

Chyba konusy do wymiany.....jak sadzicie?

przód gruchotał- foto z ciągłym uszkodzeniem konusa na około połowie obwodu biezni roboczej, ale po czołowce z samochodem mogla sie tez oś wykrzywic :),

tył miał bicie i ma tylko punktowe slady ale tez chyba do wymiany wraz z osia...

 

 

 

20180118_130026.jpg

20180118_130135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...