Skocz do zawartości

[Lampa tylna] TL-X2 / Falcon Eye Magic po Walle


xnx3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przedwczoraj zgubiłem codziennie używaną Walle I i zmuszony zostałem do zakupu kolejnej lampki. Jeżdzę głównie nieoświetloną asfaltową drogą za miastem, również podczas mgły/śniegu. 

Nie lubię kupować 2x tego samego, więc mimo zadowolenia z Mactronic Walle'y zacząłem wyszukiwać co się na rynku wydarzyło od czasu zakupu tej pierwszej. 

Lampki z tytułu, z tego co wynalazłem, są zbliżone (klony?), świecą teoretycznie mocniej, kosztują ~o połowę mniej (29 zł z wysyłką do 55 zł), czas pracy w trybie migającym podobny, ale o ile o Walle'ym całe mnóstwo szczegółów, testów, opisów można znaleźć, to o tych dwóch znalazłem wszędzie tylko ten sam marketingowy opis.

Pytanie - jak w praktyce ma się te 50lm do 18lm Walle I (pamiętam, że Walle II w testach robił wrażenie słabszej - optyka), jakie to diody, jaką moc dają w trybie migającym, z jaką częstotliwością mruga w tym trybie (to jest chyba tryb naprzemienny)? Ktoś to ma, może wrzucić jakieś porównanie?

Dzięki z góry za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Info dla potomnych. Ostatecznie padło na inną wersję ekonomiczną. Przez ali-portal zamówiona lampka ładowana na USB występująca pod oznaczeniem RPL-2268: 

Obrazek

- 1x dioda Cree 3W 

- 3 tryby pracy (dzienny, nocny, dzienny migający)

- bateria wg. sprzedawcy 800mAH Li-po

- 29 zł z wysyłką (3 tyg.)

 

Ze względu na brak Wallego nie wrzucę porównania, ale wrażenie subiektywne, że świeci jeszcze mocniej (lampka oślepia na najmocniejszym trybie, światło widoczne bardzo dobrze nawet w dzień). Obudowa solidna. Minus w stosunku do mojej poprzedniej lampki, to konieczność pamiętania o ładowaniu (6h w trybie migającym zamiast 60h Wallego), mocowania na gumowy "pasek" nie przemawiają do mnie, ale to chyba taki trend już. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...