Skocz do zawartości

[Korba] HT2 Śruby tytanowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś z Was używał śrub tytanowych do zaciskania lewego ramienia korby Shimano HT2 na osi? Mam lekkie wątpliwości czy śruba to wytrzyma, dopuszczalny moment dla śrub M6 wynosi 11,1 Nm a korbę trzeba dokręcać 11-13Nm

 

Chciałbym użyć tych śrub

http://vincere.pl/sklep/index.php?p312,sruba-m6x20-s-czarna-lbs-precision-ti-bolts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SoloTM napisał:

Napisz do Punkxtr on chyba tylko w liczniku nie ma śrub z tytanu :) zna się na rzeczy.  

W liczniku rzeczywiście nie mam ;-)

Tytanowych śrub w lewym ramieniu korby używam od wielu lat i jeszcze większej liczby kilometrów. Nie miałem nigdy problemów z pękniętą. Raz czy dwa był kłopot z obrobionym przypadkiem gniazdem lub złym wykonaniem otworu na klucz, ale żadna mi nie pękła. Oczywiście trzeba wybrać stop 6Al-4V (tak naprawdę z grubsza tylko takie się stosuje) choć w miarę możliwości dobrze jest wybrać sprawdzonego producenta (np. ProBolt) niż kupować u chińczyka, gdyż nie ma gwarancji z czego zrobiona jest śruba. 

Klucz dynamometryczny przydaje się ale też bez przesady, jak ma się czucie w ręku to nic się nie powinno stać. Osobiście dokręcam w swoim rowerze na najmniejsze możliwe wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Punkxtr napisał:

W liczniku rzeczywiście nie mam ;-)

Tytanowych śrub w lewym ramieniu korby używam od wielu lat i jeszcze większej liczby kilometrów. Nie miałem nigdy problemów z pękniętą. Raz czy dwa był kłopot z obrobionym przypadkiem gniazdem lub złym wykonaniem otworu na klucz, ale żadna mi nie pękła. Oczywiście trzeba wybrać stop 6Al-4V (tak naprawdę z grubsza tylko takie się stosuje) choć w miarę możliwości dobrze jest wybrać sprawdzonego producenta (np. ProBolt) niż kupować u chińczyka, gdyż nie ma gwarancji z czego zrobiona jest śruba. 

Klucz dynamometryczny przydaje się ale też bez przesady, jak ma się czucie w ręku to nic się nie powinno stać. Osobiście dokręcam w swoim rowerze na najmniejsze możliwe wartości. 

Dzięki. Te z linka z powodzeniem używam w innych miejscach, także zaryzykuję także w korbie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Oryginalne śruby korby mają podkładki, używałeś ich do tytanowych? Jest możliwość zdjęcia podkładki z oryginalnej śruby? Z tego co kojarzę są one "zablokowane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, skom25 napisał:

Hej,

Czy ktoś z Was używał śrub tytanowych do zaciskania lewego ramienia korby Shimano HT2 na osi? Mam lekkie wątpliwości czy śruba to wytrzyma (...)

 

Mi się zdarzało (epizod choroby lajtbajkowej) jeździć na proboltach aluminiowych - przeżyły. O tytan bym się nie martwił... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...