Skocz do zawartości

[pulsometr] Dobry pulsometr w rozsądnej cenie


Kuba189

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zamierzam kupić pulsometr, jednak nie mam doświadczenia ponieważ to będzie mój pierwszy :). Przeszukując to forum znalazłem dobre opinie na temat Garmina HRM3:

http://eazymut.pl/208-czujnik-tetna-premium.html?strefaceneo

jednak cena jest dosyć duża i zastanawiam się czy warto przepłacać i czy tańsze urządzenie nie będzie wystarczające. Z tego powodu poszukałem czegoś tańszego, np:

https://www.decathlon.pl/pas-cardio-tekstylny-ant-2-id_8114954.html

Czy jest ktoś w posiadaniu tego pasa GEONAUTE i mógłby wyrazić swoją opinię? Może używacie czegoś innego, godnego polecenia? Zależy mi przede wszystkim na ANT+, stabilnym połączeniu i odczycie (słyszałem o sytuacjach, że odczyt wynosił 170 a po sekundzie 40) oraz żeby stabilnie tkwił na swoim miejscu (bez zsuwania się) :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wrzuciłeś same paski na klatkę, a gdzie wybór modelu samego zegarka?

Miałam wybór do około 750zł/800 między Polar a Garmin. Wybrałam m400 i nie załuję. Wybrałam w połowie ze względu na polar flow dziennik. Użytkowuję w bieganiu, rowerze, (rzadziej basen tu bez hr) a i na codzień też to częsty wybór. Bez problemu łapie sygnał, sporo aplikacji na uaktualnienia przez co działa coraz lepiej. Więc nie wiem jakim budżetem dysponujesz i czego od swojego wyboru będziesz oczekiwał? aha, marka z Deca ma tendencje do rozciągania pasków, dość nadmiernego bo w sumie wszystkie to robią. Pulsometr z ich serii Geonaute z gps jest ogromny na ręce pod nic się mi nie mieścił więc dla mnie odpadał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie napisałem, chodzi mi o sam pas ponieważ mam nawigację Mio cyclo i to do niej chcę dokupić czujnik tętna, dlatego właśnie zależy mi na ANT+ bo taki protokół ona obsługuje. Nie zależy mi na niczym innym jak na pomiarze tętna, całą resztę załatwi Mio i na moim poziomie zaawansowania jest to dla mnie wystarczające. Budżet? Myślę, że ten  Garmina HRM3 o którym wspominałem to jest właśnie górna granica cenowa dlatego chciałem rozważyć coś tańszego w miarę możliwości, tym bardziej, że w planach na ten sezon mam jeszcze spd (blaty + buty) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem pulsometru, też chciałem taniej (tak do 180). Ale często ludzie piszą o tym, ze tańsze paski mają niewygodne właśnie pasy. Odczyt też bywa, że szwankuje. Ostatecznie kupiłem Wahoo TICKR, który uchodzi za bardzo precyzyjny i wygodny, ale cena to 220. Nie, nie mam jeszcze opinii, przyjechał dziś i miałem go na sobie przez godzinkę w czasie marszu. Łączy się genialnie szybko zarówno z telefonem, jak i licznikiem Lezyne, ale co do wygody nie mam porównania - dla mnie to i tak nowość nosić coś na klacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Wahoo TICKR o którym pisał kolega wyżej. Używam go już 3 miesiące i jest rewelacyjny, żadnych przerw i skoków tętna, działa od strzału. Jego zaletą jest też dwu-systemowość, tzn ma i ANT+ i BT.

Wcześniej miałem jakiś chiński echowell który był w zestawie z licznikiem ale były cały czas z nim problemy, tracił sygnał itp, a w końcu przestał działać. Więc odradzam wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam właśnie Geonaute i bardzo dobrze się sprawuje. Mam go podłączonego do Stravy przez telefon i na wykresach nie widać żadnych skoków tętna. Pasek trzyma się stabilnie. Jest za to trochę krótki - nie znam swojego obwodu klaty, ale mam 185 cm, nie jestem jakimś mięśniakiem, a zapasu paska mam chyba 3 cm (nie mam teraz jak tego sprawdzić).

 

Moim zdaniem bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mio cyclo to dlaczego nie chcesz kupić ich pasa HR mio cyclo ? Jest znacznie mniejszy, niewiele droższy, dwusystemowy (ANT+, BLE) - działa bardzo dobrze.

Bez problemu paruje mi sie również z  Polarem m430 (po BLE),  aplikacjami na androida (Samsung S5 Plus) - PolarBeat (BLE) , Locus Pro (ANT+ i BLE) i paroma innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.01.2018 o 18:20, Kuba189 napisał:

Cześć,

Zamierzam kupić pulsometr, jednak nie mam doświadczenia ponieważ to będzie mój pierwszy :). Przeszukując to forum znalazłem dobre opinie na temat Garmina HRM3:

http://eazymut.pl/208-czujnik-tetna-premium.html?strefaceneo

jednak cena jest dosyć duża i zastanawiam się czy warto przepłacać i czy tańsze urządzenie nie będzie wystarczające. Z tego powodu poszukałem czegoś tańszego, np:

https://www.decathlon.pl/pas-cardio-tekstylny-ant-2-id_8114954.html

Czy jest ktoś w posiadaniu tego pasa GEONAUTE i mógłby wyrazić swoją opinię? Może używacie czegoś innego, godnego polecenia? Zależy mi przede wszystkim na ANT+, stabilnym połączeniu i odczycie (słyszałem o sytuacjach, że odczyt wynosił 170 a po sekundzie 40) oraz żeby stabilnie tkwił na swoim miejscu (bez zsuwania się) :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Nie polecam pulsometrów geonaute. Mialem tę tańszą wersję za 99zł. Po roku wysiadł, a wcześniej często tracił sygnał. Najrozsadniejszym wyborem byłby pasek Polar, który łączy się przez Bluetooth z telefonem. Ten najtańszy kosztuje koło 200zł. Od siebie też mogę polecić pasek Mio Cyclo Bluetooth (150zł), ale mam go dopiero miesiąc. Na razie wszystko działa super. Można sparować z endomondo, bądź inną aplikacją ze sklepu Play, która odczytuje puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...