Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Kross Dust 1.0


zlaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Przymierzam się do zakupu dla syna nowego roweru. Potencjalny klient ma 13 lat i 182 cm wzrostu. Dotychczasowy Wheeler w rozmiarze 17" jest już za mały. 

Mając na uwadze zgłoszone oczekiwania tj. możliwość korzystania z roweru na górce kazurce i do jazdy po schodach, chcę mu kupić Dust 1.0 w rozmiarze L. 

Do wyboru mam model z rocznika 2017 i rocznika 2016. Teoretycznie ten sam rower, praktycznie jednak nie to samo. Rowery różnią się: geometrią, napędem 2x vs. 3x, skokiem amortyzatora 120mm vs. 130mm.

W załączeniu specyfikacja: 

2016: https://www.kross.pl/pl/node/19180

2017: https://kross.pl/pl/2017/trail/dust-1-0

Kręci mnie skok 130mm, mam świadomość słabego napędu 3x9 w tego typu rowerze. Ale też nie czuję, że nowa geometria z modelu 2017 i skok 120mm to jest coś co daje przewagę modelowi z 2017roku. 

Pytanie, na co wy byście się zdecydowali mając do wyboru te dwa modele. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10mm vs o 1,5 stopnia bardziej płaski kąt główki. Dla mnie bez porównania lepiej te 10mm mniej, których i tak nie odczuje.  Nie mówiąc już o starożytnym napędzie 3x...

 

Dobra geometria>więcej skoku. Miałem do czynienia z chyba każdą ilością skoku, więc wiem co mówię :D 

EDIT: No jeszcze jest więcej różnic takich jak dłuższa górna rura i wyraźnie większy rozstaw osi. Ja bym bez zastanowienia brał 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiem że trochę późno, ale jeśli wybór nadal aktualny ... 

ja mam 184cm i mam Dusta (2017) XL. Ze swoim wzrostem i długością nogi wypadam (prawie) dokładnie w połowie między L a XL w tabelkach Krossa. Ponieważ zarówno w internetach jak i w rozmowach spotkalem się z opinią że w przypadku Dusta brać rozmiar więcej niż z tabelki wynika - zdecydowałem się na XLa i jestem z tego bardzo zadowolony. 

Więc wg mnie przy 182 L  będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rower kupiony w wersji z 2016 r. - cena czyni cuda, a cena była bardzo dobra. Finalnie kupiliśmy XL. To już kawał roweru, ale młody ma rower xc na ramie 17 i jest mu ciasno. Jak mierzył Dust’a w rozmiarze L to było mu tak na już, ale nie siadł mu ten rower. Wybral XL. On na pewno zlepie jeszcze 3-4 cm i wtedy będzie zbyt krótka. Notabene, nowa L jest na długość zbliżona do XL z 2016, tylko niższa.

 

pytanie do posiadaczy nowych Reconow - czy wymagają uzupełnienia oleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...