Skocz do zawartości

[rama] Przycinanie rury podsiodłowej Commencal Meta V4.2


aufentroip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Commencala Meta V4.2 mam 177 wzrostu i tu pojawia się problem gdyż jestem na granicy dwóch rozmiarów M i L patrząc po reachu wolałbym zdecydowanie L ale w drogę wchodzi długa podsiodłówka i boję się że nie będe mógł wsunąć sztycy wystarczjąca mocno. Myślę więc nad przycieciem ramy o te 2-3 cm, pomysł wziąłem po zobaczeniu artykułu z Yoannem Barellim, ma 170 wzrostu i rozmiar L co na logikę nie ma szansy "wypalić" ale patrząc na zdjęcia jego roweru i oryginalnego ze strony Commencala widzmy że rura podsiodłowa została przycięta! Czy ktoś z Was przycinał już kiedyś podsiodłówkę, czy pojawiły się jakieś problemy?

Porównywałem te dwa rowery

https://www.commencal-store.com/meta-am-v42-world-cup-650b-brushed-red-2018-c2x22591628

rama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku FS nie ma pojęcia na granicy rozmiarów tutaj zawsze bierze się ten pasujący czyli mniejszy ew. szukasz innego roweru. Poza tym oparcie siodła nawet na fabrycznej podsiodłówce w żaden sposób nie może zapewnić prawidłowej pozycji chociażby ze względu na stack. W efekcie kieriwnica bèdzie wypasać na wysokości klatki piersiowej siedząc prosto na siodle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

 Poza tym oparcie siodła nawet na fabrycznej podsiodłówce w żaden sposób nie może zapewnić prawidłowej pozycji chociażby ze względu na stack. W efekcie kieriwnica bèdzie wypasać na wysokości klatki piersiowej siedząc prosto na siodle.

NIe rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...