Skocz do zawartości
dawid

[korba] Sram NX - jak ściągnać

Rekomendowane odpowiedzi

dawid

Witam,

Chciałem dzisiaj sprawdzić stan łożysk w suporcie i po odkręceniu dwóch śrub myślałem że korba bez większych problemów zeskoczy z wieloklinu. Niestety korba, ani rusz.

Nie mam na stanie żadnego ściągacza do korb i nie byłem w stanie stwierdzić czy tędy droga.

Korbę w nx'ie należy ściągać za pomocą tradycyjnego ściągacza do korb na kwadrat? Czy jest jakiś inny patent?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
eloo
Napisano (edytowane)

imbusem chyba 8 albo 10. Wkładasz w to mniejsze gniazdo imbusowe i odkręcasz. Śruba zapiera się o nakrętke(to większe gniazdo imbusowe) i ściąga korbę z osi

jeśli już odkręciłeś kontrę to wkręć ją na loctite

Edytowane przez eloo
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW
Napisano (edytowane)

A to nie jest korba samościągająca, czy jak to się zwie?
Od strony przeciwnapędowej masz otwory na dwa imbusy (8 i 10mm)? Jeśli tak, to wkładasz mniejszy i odkręcasz. Ta nakrętka z większym imbusem powinna zostać wkręcona - to właśnie ona spowoduje, że wykręcana śruba będzie wypychać oś.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dawid

Faktycznie, że też mnie zamroczyło. A ja odkręciłem wpierw zewnętrzną i później wewnętrzną.

Dzięki. temat do zamknięcia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
teston

Podłączam się pod podziękowanie: najpierw pół godziny bezsensownych prób, potem zerknięcie na Forum, a potem korba zeszła w ciągu 30 sekund B)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gradory
      Przez Gradory
      Kupiłem nowy rower. W sklepie oryginalny napęd SRAM NX 1x11 został zmieniony na inny (EAGLE). Za ile można sprzedać kompletny napęd SRAM NX 1x11?
    • jastu
      Przez jastu
      Witam,
      czy ktoś ćwiczył rozbudowanie NX 1x11 na 2x11? zastanawiam się jak to zrobić, żeby było dobrze
      czy samo wstawienie korby/manetki/przerzutki GX załatwi temat, czy szukać czegoś innego?
      Jarek
    • 9KLASS
      Przez 9KLASS
      To Witam, mojego favorita ciąg dalszy.
      Uprzedzam, że jestem totalnym amatorem serwisu rowerowego. Problem chyba dla każdego użytkownika tego forum będzie mega banalny.
      Otóż klamki hamulca..
      Jedna zeszła bez rozkręcania, bo była poluzowana i trzymała się na samej owijce. Otwór od spodu jest większy, i wyraźnie widać mocowanie.
      A druga jest od ZZR. Jest mocno zaciśnięta, a wogóle nie mam pojęcia jak to ściągnąć. Jej otwór jest węższy.
      Typowa, stara, szosowa klamka.
      W środku tej klamki jest śruba (płaski śrubokręt), która ściska obejmę, a ta jest oczywiście na kierownicy.
      Zdjęcia 1 i 2 to rzeczona klamka, a 3 to ta druga od favorita.
      Pozdrawiam

• inforobert
      Przez inforobert
      Myślę że się przyda.

• DudekAKADudek
      Przez DudekAKADudek
      Witam!
      Potrzebuję pomocy z demontażem szczęk hamulcowych typu Cantilever. Otóż ww. hamulce przestały działać poprawnie (jeśli kiedykolwiek działały) , dlatego postanowiłem zdemontować je i wymienić na V-brake. Niestety okazało się, że podczas próby demontażu starych szczęk jedna śruba pękła (wewnątrz szczęki), natomiast druga szczęka nie chce zejść mimo odkręcenia śruby. Czy jest jakiś sprawdzony sposób, aby bezpiecznie zdjęć te szczęki?