Skocz do zawartości

[wymiana roweru] rozważania i marzenia


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

To tak jak mi kiedyś jakiś gościu zwędził sprzed nosa moje żarcie - nie powiem podniosło mi się ciśnienie, ale jego, mimo że ostrzejsze jakoś przeszło mi przez gardło, tyle że akurat to że tak się stało, zależało tylko od mojej dobrej woli, bo bez trudu na żądanie daliby mi to co zamawiałem..., proste, nie :icon_question:
W tej sytuacji wcale się nie dziwię @TheJW, że gdyby dało radę, to z chęcią by wykorzystał fakt ewentualnego zwrotu sprzętu, co być może pomogłoby mu zainwestować więcej środków w nowy rower.
Widać, że tu sami niezwykle wyrozumiali i cierpliwi "Jaśnie Panowie", którym koło pióra lata ile musieliby czekać na swój rower i w jakim stanie, czy z jakimi częściami dostaliby go z powrotem z wielką łaską ze sklepu - to, że kolega dostał dobre piasty, to przecież nie był efekt jakiejś żebraniny, tylko jeden, jedyny póki co, pozytywny aspekt tej całej - tu z premedytacją użyję tego słowa - "afery".
Alsew
Gratuluję wykrycia fałszywych dowodów detetktywie B)

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając cały wątek mam wrażenie że autor kupił speca bo chciał mieć markową maszynę. Po czasie spędzonym na forum poczytal wiele i wciągnął sporo wiedzy dochodząc do wniosku ze ma już nieco przestarzały konstrukcyjnie rower i nadazajac za modą za wszelką cenę chce zmienić by zaspokoić samego siebie i może innych. Nigdy za nowinkami technicznymi nie nadazysz... Nic do Ciebie nie mam i nie chcę Cię krytykować ale to wg mnie stojacego z boku tak wygląda. Pozdrawiam Cię i życzę dużo cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GRD czytałeś niedokładnie :P bo nawet niedawno napisałem, że wyciągnąłem do nich rękę chcąc się jakoś dogadać. Ale mnie olali. I to głównie z tego powodu cała afera. Panowie już wcześniej wybili mi z głowy wymianę roweru dlatego, że "nie jest trendy".
Wracając do zakupu Speca - nie chodziło mi o markę, bo szczerze mówiąc nie znałem jej w momencie poszukiwania roweru. I naprawdę byłem zadowolony z tego roweru...dopóki jeździł...
Ale bardzo szanuję Twoją opinię. Patrzysz z boku, nie uczestniczysz w tym, wyrażasz swoją obiektywną opinię. Bez słodkich słówek, ale i bez obrażania. Doceniam, naprawdę.

@Alsew Dowody, teorie spiskowe...w jakim świecie ty chłopie żyjesz? To, że dajesz się ru*ać nie znaczy, że wszyscy się nadstawią i będą udawać, że jest im dobrze.
Zawiść, wszędzie zawiść. Typowy polaczek. Sam nie ma, to inny też nie może mieć, choćby nie wiem, co.  A te twoje argumenty są tak przytłaczające, że czytając je zastanawiam się, komu tu słoma z butów wychodzi... ;) No ale wąs do góry i nie łam się! Ważne, że Passat w TDI to niezawodne auto!

@KrissDeValnor wygląda na to, że większość nie ma problemów ze sprzętem. ;) Albo po prostu nie znają swoich praw. Nie chcę wnikać.
Dla mnie w tej sytuacji największym problemem jest to, że przez ten cyrk od miesiąca nie jeżdżę. Stąd cała ta frustracja. Nie chcę też zawieść chłopaków z klubu, bo obiecałem zaliczenie całego cyklu wyścigów... Może faktycznie niektóre rzeczy napisałem zbyt pochopnie, zbyt szybko wyciągnąłem jakieś wnioski, ale chyba każdy, kto traktuje jazdę na rowerze poważnie będzie w stanie mnie zrozumieć. A jacyś niedzielni rowerzyści niech sobie szukają teorii spiskowych...

No ale może do postów użytkownika @Alsew przestanę się już odnosić, bo reprezentuje sobą poziom mniej więcej na poziomie tej wpół zjedzonej kanapki.
Ciebie również proszę o zaprzestanie komentowania - szczególnie w taki sposób, bo będę musiał prosić o zamknięcie wątku, z którego zrobiłeś gównoburzę, a byłoby szkoda, bo niektórzy jednak mają coś sensownego do powiedzenia.
 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

@Alsew Dowody, teorie spiskowe...w jakim świecie ty chłopie żyjesz? To, że dajesz się ru*ać nie znaczy, że wszyscy się nadstawią i będą udawać, że jest im dobrze.
Zawiść, wszędzie zawiść. Typowy polaczek. Sam nie ma, to inny też nie może mieć, choćby nie wiem, co.  A te twoje argumenty są tak przytłaczające, że czytając je zastanawiam się, komu tu słoma z butów wychodzi... ;) No ale wąs do góry i nie łam się! Ważne, że Passat w TDI to niezawodne auto!

Żadne tam teorie spiskowe! Sam przed chwilą się przyznałeś że nie mierzyłeś obręczy tylko zczytałeś rozmiar z opaski ochronnej... Mam zacytować? Opaska 23 mm jest za wąska do obręczy o szerokości wewnętrznej 23 mm, a odpowiednia co najwyżej dla 21mm i powie Ci To każdy kto się choć trochę zna. Więc ok, sam siebie przekonałeś, że Cię oszukali... ale Nas nie przekonasz. W każdym razie forum jest rzeczywiście wspaniałym miejscem, żeby chwalić się zamiarem wyłudzenia korzyści materialnej.:down: Ktoś tu powinien posprzątać...

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak, bo już wysłałem prośbę o jego zamknięcie. :D Jak komuś wadzi, pewnie można nawet usunąć cały temat.

Niestety nie mam wpływu na to, że z krótkiej informacji wyjaśniającej powód poszukiwania roweru ktoś zrobił gównoburzę jednocześnie czyniąc to motywem przewodni wątku. Ale niestety - takie są prawa Internetu. Zawsze - na każdym forum, na każdym portalu - trafi się ktoś taki. Najważniejsze, to wierzyć w siebie i nie dać się za bardzo sprowokować. :)

Aaa kanapkę w McDonald's też ostatnio zwracałem nadjedzoną. ;) To raczej nic dziwnego, że oczekuje się tego, za co się płaci i nie raz spotykałem się z takimi sytuacjami.

Czekamy na zamknięcie wątku.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TheJW napisał:

Jeszcze nawiązując do tego, co pisze @Alsew i tych 2 tygodni - może się pospieszyłem, bo mam świadomość, że to może się tak szybko nie skończyć (i znając nasz piękny kraj, tak właśnie będzie).

Czemu mieszasz w to "nasz piękny kraj"? Zastanów się chwilę, jak to widzi sklep. Naprawiają Ci rower, a Ty ze względu na milimetry obręczy, chcesz zwrócić cały rower. Oni też mają swój interes, którego powinni bronić. Nie chcę rozstrzygać, kto ma rację, bo za mało wiem o Twoich rozmowach ze sklepem i nie chcę wiedzieć. Ale tak czysto po ludzku uważasz to za uczciwe, że chcesz się pozbyć całego roweru z powodu wadliwych obręczy? Czy w "naszym pięknym kraju" czy w dowolnym innym sklep powinien się bronić przed takim klientem. Z lektury tego wątku wynika, że masz parcie na nowy sprzęt. Gdybyś go nie miał, dążyłbyś tylko do wymiany obręczy lub od razu kupił nowe koła, a naprawione po ich odzyskaniu sprzedał. Realizujesz zatem reklamację w innym celu niż ona do tego służy. W świetle prawa być może masz rację (jeśli nie realizują roszczeń w terminie), ale tak po ludzku trudno się z Tobą solidaryzować.

Co do obręczy - dobrze dopasowana opaska rzeczywiście jest szersza niż wewnętrzna szerokość mierzona w miejscu osadzenia opony. Jeśli nie mierzyłeś obręczy, tylko odczytałeś wartość z opaski, to nie znasz szerokości wewnętrznej obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcinusz napisał:

W świetle prawa być może masz rację (jeśli nie realizują roszczeń w terminie), ale tak po ludzku trudno się z Tobą solidaryzować.

 

Teraz, marcinusz napisał:

Ale tak czysto po ludzku uważasz to za uczciwe, że chcesz się pozbyć całego roweru z powodu wadliwych obręczy? Czy w "naszym pięknym kraju" czy w dowolnym innym sklep powinien się bronić przed takim klientem.

Uważaj bo Ci kolega zaraz napisze coś w stylu :

Godzinę temu, TheJW napisał:

To, że dajesz się ru*ać nie znaczy, że wszyscy się nadstawią i będą udawać, że jest im dobrze.

albo

Godzinę temu, TheJW napisał:

Typowy polaczek

Żenada Panowie, żenada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinusz powołujesz się na lekturę wątku, ale czy aby na pewno czytałeś go dokładnie? Napisałem przecież, że nie chodzi mi już o te części, bo chciałem się z nimi dogadać po ludzku, tylko o sposób w jaki do mnie podchodzą. A raczej jak nie podchodzą, bo mnie po prostu olewają. Czyli nie chcą rozwiązać problemu, który sami stworzyli. Nadal nie rozumiesz? A co do pomiarów, to również albo nie doczytałeś, albo nie zrozumiałeś. Nie napisałem "nie zmierzyłem", a "nie musiałem mierzyć".
Mówicie, że nie umiem opony zmienić, że się nie znam...Czepiacie się opaski, która była założona na obręcze 23 mm, a teraz pasuje na obręcze 20 mm. No, pasuje, bo czemu nie, skoro obydwie obręcze miały inną budowę? Nowe mają tradycyjną, stare były "hookless". Chyba nie muszę Wam, specjalistom, tłumaczyć różnic i sposobu pomiaru? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

Czepiacie się opaski, która była założona na obręcze 23 mm, a teraz pasuje na obręcze 20 mm. No, pasuje, bo czemu nie, skoro obydwie obręcze miały inną budowę?

Dobra już się nie kompromituj http://www.synkros.pl/product-pol-7175-Kola-Specialized-Stout-29-6-srub-Disc-czarne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...