Skocz do zawartości
Kubis231

[Hamulec] Promax TX-123D

Rekomendowane odpowiedzi

Kubis231

Witam powie może ktoś układ wszystkich podkładek w tych hamulcach? Ponieważ ostatnio naprawiając rower musiałem odkręcić i wszystko zapomniałem jak było. Jakby ktoś podał byłbym wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

hamulce-7-1200x800.jpg

976928_0_f.jpg

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Tak mam je ułożyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

O dziękuje ci bardzo <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

tak, w przerwie pomiedzy podkladkami ma byc ramie h-ca (  patrz na prawy klocek nizej )

klocki-hamulcowe-kellys.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

W wielkim skrócie małe półokrągłe wypukłe dajesz płaska częścią do ramienia hamulca.
Półokrągłe wklęsłe muszą się się spotkać z wypukłymi a to z której strony dasz grubszą a z której cieńszą zależy od tego jak układa ci się ramie na rowerze.
Ramie hamulca musi być ułożone tak aby podczas hamowania linka tworzyła z nim kąt jak najbliższy prostemu.

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kubis231

Rozumiem dzięki chłopcy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Quickee
      Przez Quickee
      Witam!
      Posiadam rower downhill dokładnie to Kona supreme operator z 2015 roku, przychodzę zapytaniem gdyż jak podnoszę rower za sztyce to rower stuka tak samo jak opuszczam, jeśli ktoś
      z Państwa wie jaka jest przyczyna bardzo proszę o pomoc oraz rozwiązanie problemu. Przypuszczam że rama może mieć luz tylko nie wiem jak to naprawić. W załączniku zdjęcie roweru.
      Pozdrawiam!

• Pompekk
      Przez Pompekk
      Witam mam napęd 1x8. Nie pamiętam dokładnie jaki napiszę jak wrócę do domu... mam z nim lekki problem. A mianowicie chodzi o to, że mam napęd 1x8, przerzutka, kaseta i manetka wszystko na 8 rzędów, a gdy zmieniam biegi to zmienia mi na kasecie z 1 na 3, gdy manetka jest na 2... z 3 na 5 jak manetka jest na 3 i z 5 na 7 jak manetka jest na 4...
      Wie ktoś w czym problem? Regulacja nie pomaga, a manetka po odczepieniu linki działa w pełnym zakresie... od 1 do 8
      Nie wiem co to powoduje. Jakieś porady?

• Ychu
      Przez Ychu
      Efekt nie najgorszy , chociaż malowałem matem , a połysk pasował by bardziej , ale to szczegół :P 
    • Auralis
      Przez Auralis
      Witam, mimo wielu lat spędzonych na rowerze, pierwszy raz dopadł mnie problem z przednią przerzutką, a mianowicie nie mogę nią wykonać żadnego ruchu. Podczas jazdy zerwała się linka, niby normalne, dotarłem do domu i rower czekał na wymianę. Zastanawiające jednak było, że przy zerwaniu linki, nie zrzuciło mi łańcucha na najniższą zębatkę, został na środkowej. Dopiero przy końcu po przejechaniu 20 km zleciał na sam dół.
      Dziś wymieniłem linkę, złożyłem do kupy i ku mojemu zdziwieniu ani ruch manetką, ani ręczne pociągnięcie linki, a nawet założenie dźwigni kluczem nie powoduje jej ruchu większego niż kilka milimetrów. Ostatnimi czasy ze względu na jesień, przewalało się przez nią sporo wody, błota i piasku ale to nic nowego. Pytanie czy coś poza sprężyną mogło się z nią stać? Przepłukałem oczywiście całość WD-40, ale nie wydaje mi się, żeby brud po błocie nawet w dużej ilości powodował taki opór. Chyba, że to normalne po ok 16 tys. km, że te modele zwyczajnie padają.
    • viru555
      Przez viru555
      Witam. Chciałem zrobić serwis sterów i mam problem z wyjęciem łożyska W opisie roweru jest napisane ze mam pół zintegrowane. Jak rozumiem to ta wewnetrzna czesc powina wyjsc bez wiekszego problemu? Próbowałem wybijać, podważać. Bez skutku. Może z bieżnia cala muszę je wyjąc? Czy może bić aż wyjdzie...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.