Skocz do zawartości
RiderMTB

[Piasta] Novatec D042SB co z dźwiękiem?

Rekomendowane odpowiedzi

RiderMTB

Witam. 

Ostatnio zmieniałem piasty w rowerze i na tył poszła dobrze wszystkim znana piasta Novateca D042SB. Szczerze powiedziawszy liczyłem na jakieś miłe doznania akustyczne, o których można się dużo naczytać w internecie jeśli chodzi o tę piastę. Natomiast moja jest cichsza od starej piasty na łożyskach kulkowych. Wytarcie większości smaru z zapadek NIEZNACZNIE ją podgłośniło, ale podczas jazdy jest praktycznie bezgłośna. 

W czym tkwi problem? 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Może naczytałeś/naoglądałeś  się stuningowanych  piast?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RiderMTB

Opinie na temat dźwięku można poczytać tutaj:

https://rowerowy.com/sklep/prod/novatec-t-do-42-sb

Skoro dźwięk jest odbierany pozytywnie, to znaczy,  że go przynajmniej słychać podczas jazdy... 

Na yt też głośniej niż u mnie, chociaż żadnej wzmianki o modyfikacjach. Nie wiem z czego to wynika. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Wrzuć filmik z dźwiękiem Twojej piasty,to porównamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

A co do opinii na temat głośności,to zależy od punktu odniesienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misiojedzie
2 godziny temu, Tatanka napisał:

Może naczytałeś/naoglądałeś  się stuningowanych  piast?

@RiderMTBmasz tu filmik z moją, kręciłem go zaraz po montażu:

teraz chodzi ciut głośniej bo została rozebrana wyczyszczona i nasmarowana delikatnie rohloffem. a poniżej następny filmik z usterką która mi się przytrafiła w lipcu, problemem okazał się odgięty pierścień zapadek. założyłem go na odwrót i piasta działa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

U mnie głośność podobna jak w pierwszym filmiku.Może ciut ciszej,ale niekoniecznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misiojedzie

Jeszcze zależy czym są nagrywane filmiki na yt bo jakość mikrofonu w urządzeniu też ma wpływ na volume ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Właśnie dlatego napisałem że niekoniecznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW
1 minutę temu, misiojedzie napisał:

Jeszcze zależy czym są nagrywane filmiki na yt bo jakość mikrofonu w urządzeniu też ma wpływ na volume ;) 

Moim zdaniem takie nagrania niewiele dają. Powinno się to nagrywać z odległości... Najlepiej z wysokości głowy siedząc na rowerze. ;) Miałem te piasty i mimo słabej pamięci nie kojarzę, by brzmiały jak wyżej...

@RiderMTB i tak nie masz źle...
Mam u siebie w kole założoną nówkę sztukę DT Swiss 350. Na nagraniach brzęczy aż miło, a moja? Prawie bezgłośna. Trzeba się dobrze przybliżyć, żeby usłyszeć "cykanie". ;)
No ale w tym wypadku to kwestia "rozjeżdżenia" jej. Kilka stówek i mam nadzieję, że będzie brzęczeć aż miło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RiderMTB

@TheJW moje spostrzeżenia są takie same - na yt aż miło, w realu - cisza.

Tutaj moja piasta. W trakcie jazdy bez problemu zagłuszana chociażby przez opony. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka
1 minutę temu, RiderMTB napisał:

na yt aż miło, w realu - cisza.

Magia internetu;) Jeśli chcesz głośniej,to pozostaje Ci tuning.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Jeśli chodzi stricte o głośność to filmiki nie mają sensu, bo tu przecież głośność zależy od tego jak mamy volume ustawione w sprzęcie na którym filmik odtwarzamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RiderMTB

Akurat w filmie kilka razy "szurnąłem" klapkiem :D to może dać jakieś porównanie, jak cicho to chodzi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
LukaszNN

U mnie jest trochę głośniej, ludzie z reguły słyszą mnie z daleka i usuwają się z drogi rowerowej i rzadko używam dzwonka z tym, że u mnie zapadki chodzą praktycznie na sucho, fabryczny smar usunąłem i tylko delikatnie liznąłem ząbki w piaście

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW
Napisano (edytowane)

@LukaszNN ależ Ci się to ładnie kręci! :o Nówka, czy świeżo po serwisie? :P

Edytowane przez TheJW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
LukaszNN

Po serwisie, nowe łożyska w cenie 5zł za komplet 4-ech sztuk ^_^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misiojedzie

Szczerze to też zamiast dzwonka po prostu zakręcę korba do tyłu, tzn że hałas mojego novateca jest wystarczający. Ale w takim razie zastanawiam się jakie piasty mają ci których słychać z kilkunastu - kilkudziesięciu metrów... słyszałem takie piasty np w s-worksie i w superiorze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RiderMTB

A że tak to ujmę "z siodełka" dźwięk jest słyszalny? Bo na filmie piasta wygląda na kilka razy glosniejszą niż moja. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misiojedzie

Tak z siodełka jest bardzo słyszalny, nawet teraz kiedy pod kaskiem mam czapkę na uszy. Ale pamietam że kiedy założyłem tą piastę po pierwszych jazdach byłem trochę zawiedziony bo na dworze była ledwo słyszalna mimo fajnego dźwięku w domu. Jednak to był styczeń rok temu i montaż novateca przypadł na rekordowe mrozy tamtej zimy, pomyślałem więc że temperatura ma wpływ na gęstość smaru, sam nie wiem... Potem w każdym razie zrobiło się ciepło i piasta trykała już normalnie :)

Edytowane przez misiojedzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RiderMTB

A no to właśnie ciekawe, bo u mnie mimo usunięcia większości smaru nie słychać. Jak się wychylę mocno za siodełko i dobrze wsłucham to może jakieś minimalne cykanie tylko. Może to kwestia rozjeżdżenia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta