Skocz do zawartości

[allegro] znowu "dobra" zmiana


gtb

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzę jak zwykle na ten "cudowny" portal w celu oblukania nowych ofert (a nuż coś się wystawiło ciekawego przez noc) a tu zdziwienie - nie ma wyszukiwania "wystawione w ciągu" , co jest , powaliło mi coś w przeglądarce czy co :blink: . No nic , szybie pytanie do wujka Google i voilà https://www.wykop.pl/link/4106351/allegro-usuwa-opcje-wystawione-w-ciagu/  .

Jak zwykle to u nich bywa "świetna" i "słuszna" zmiana ale do cholery czemu znowu na niekorzyść użytkowników :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo allegra wciąż i nadal skutecznie migruje w strone platformy handlowej dla sklepów coś jak amazon ... 

Z tego punktu widzenia kiedy towar został wystawiony nie ma znaczenia :).

Przestałem sie już jarać zmianami na allegro, zwyczajnie coraz mniej zakupów internetowych tam robię, często da sie znaleźć korzystniejszą ofertę bezposrednio na stronie www oferującego na allegro. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 minutę temu, rzezniol napisał:

Bo allegra wciąż i nadal skutecznie migruje w strone platformy handlowej dla sklepów coś jak amazon

 

To czeka ich mnóstwo pracy, choćby na tzw Customer service, który na Alle jest,ale ma w ..... klientów. W Amazonie klient jest namber łan, nawet jak kupujesz cos za 1,5 ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież allegro od dawna jest już zwykłą platformą handlową z marginalnymi możliwościami portalu aukcyjnego. Nikt tam nie kupuje :)  ..ale jakoś od wielu lat jest  liderem w branży e-commerce.  Śmiem twierdzić , że jeszcze długo nikt im nie zagrozi chociaż przyznaję, że ostatnimi czasy zachodzi tam wiele zmian...często kontrowersyjnych i na pierwszy rzut oka niekorzystnych zarówno dla kupujących jak i sprzedawców.  Póki co jednak transakcje na tym portalu są dużo bardziej bezpieczne niż w sklepach internetowych, a klienci o wiele lepiej traktowani. Co do cen i "bandyckiej" prowizji jaką łyka ten serwis rzeczywiście jest duża i robi spore wrażenie, jednak często gęsto jest tak, że oferty w sklepach internetowych mają jeszcze wyższe ceny. W prowizji allegro zawarta jest prowizja płatności elektronicznych oraz to co robi prawdziwą kwotę - kampanie reklamowa w internecie. Może sobie być sklep internetowy, może mieć super ceny, ale jeśli nikt go nie znajdzie to nic nie sprzeda. Reklama może kosztować krocie :)

Porada dla szukających oszczędności - warto zaglądać na strony firmowe sklepów sprzedających na allegro. Nie można umieszczać linków ale można się domyślić po nazwie firmy. Cena może być niższa lub wyższa, ale najlepszym sposobem jest kontakt bezpośredni ze sprzedawcą i negocjowanie ceny. Z reguły idzie urwać 3-5% z ceny allegrowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lewocz napisał:

Co do cen i "bandyckiej" prowizji jaką łyka ten serwis

Dlatego też np mój szwagier ma full ofert na allegro w cenie jego www + prowizja allegro ... :)
Allegro ma marketing mimo że na jego domowym www mogą mieć istotnie taniej to i tak klienci robią mu coś około 50% obrotu na allegro.

Nauczony tym przykładem zawsze szukam tej samej oferty na www sprzedawcy :).

Pozdrawiam 
  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne strategie marketingowe, każdy robi po swojemu. Jak już pisałem oprócz reklamy trzeba też doliczyć prowizję płatności elektronicznych bo bez nich trudno mówić o poważnym sklepie. To jakieś 2-3%.  Jeśli szwagier ma taką opcję w sklepie i ceny tak jak pisałeś 10% niższe to bardziej mu się opłaca golić towar na allegro bo jest te 2% do przodu. A trzeba jeszcze zaznaczyć, że prowizja allegro jest "ovatowana" na 23%...natomiast prowizja Payu jest zwolniona z vatu :)   Kolejny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Mnie się zazwyczaj nie chce szukać albo kupować gdzie indziej. Jak coś jest 10 zł tańsze to mi się nie opłaca. Chyba że kupuje coś za 1000 zł plus,  to oczywiście szukam najtańszej oferty.

I to jest w końcu rozsądny post. Kupując coś za 100 zł możemy zaoszczedzić 2-3 zł. Dla jednych warto, dla innych nie. Mnie osobiście nie chce się grzebać w otchłaniach intermetu. Jak by nie patrzeć allegro jest szybko, bezpiecznie i wygodnie..no i troszkę drożej przez to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rzezniol napisał:

Bo allegra wciąż i nadal skutecznie migruje w strone platformy handlowej dla sklepów

Skoro taką drogę obierają to niech zlikwidują całkowicie opcję aukcji pozostawiając tylko KUP TERAZ i zamkną możliwość wystawiania dla indywidualnych użytkowników bo "wystawione w ciągu" dawało możliwość trafienia właśnie do ich (często atrakcyjnych) ofert. Obecnie zanim trafisz na taką ofertę musisz się przebić przez dziesiątki promowanych pochodzących od sklepów (bo głównie oni z tych promowań korzystają).

Nie da się zaprzeczyć, że allegro ma pozycję lidera na rynku i moim zdaniem najlepiej zorganizowane kategorie przedmiotów co powoduje , że chyba większość osób  szukających czegoś w sieci zaczyna od tego portalu jako odnośnik do ewentualnych dalszych (tańszych) poszukiwań. A oferty na allegro nie zawsze są droższe niż w sklepach wystawiającego , często się spotykam że właśnie tam mają taniej (mimo dodatkowych kosztów) niż na własnej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewocz szwagier ma to dobrze policzone ... Bez obaw. :)

@gtb jak pisałem migrują zakładam że predzej czy później aukcje znikną z allegro ...

Każdy po swojemu liczy swoje złotówki. Kupujesz za 100 i 2-3 zł to nic ale po 20-30 zł przy zakupie za 1000 ma znaczenie ? Szkoda ze w obu przypadkach to te same 2-3 % :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...