Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, syrobb napisał:

z ciekawości - Można wiedzieć jaką masz ramę i jaka jest jej waga? Chciałbym porównać do mojej.

Z Unibike to jest 21" a wagowo to nie wiem ile ale na pewno 2 kg+ Jak kupowałem gołego to miał w specyfikacji rower bez pedałów 13,5 kg ale znając ich podali rame 17" a nie 21" ;-) chyba http://wwww.katalogrowerowy.pl/produkt.php?id_produktu=931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TheJW napisał:

@kemot1974 zapomniałeś tylko o kosztach tego przedsięwzięcia wspomnieć... :D

Cytujcie będzie wiadomo kto do kogo pisze :D Koszty nie ważne przyjemność najważniejsza.

A tak naprawdę to mam chęć na nowy rower, ale tak czytam i czytam, i albo trafić na okazje całego roweru który mi się spodoba albo samemu złożyć (dopłacając z 1-2 tys) z części. Zima jeszcze trwa do kwietnia coś może się uzbiera z części. I by był wymarzony rower-_-

Mogę kupić tą ramę karbonową amor i koła za 5 tys. A reszta Altus :D Nie muszę zbierać kasy, ale nie kupić raz dobrze  bez późniejszych wymian? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chce Ci się aż tak bawić w to składanie :icon_question:
Jeżeli zwiększenie budżetu nie spowoduje przymierania głodem, to lepiej dozbieraj i kup raz, a dobrze.
Przykładowy gotowiec ważący ok.10 kg : http://allegro.pl/wyprzedaz-z-15-000zl-nowy-bulls-deore-xt-rs1-17-5-i7120969405.html
Na firmowej stronie kosztuje 3,5 - 3,7 k € : https://www.bulls.de/produkt/bulls-blackadder29-572-71041
Można nawet zejść z tej ceny wymieniając amor na inny ( tańszy, ale dobry ).
Teraz przelicz, czy złożysz go taniej..., że tak powiem No Way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KrissDeValnor napisał:

Chce Ci się aż tak bawić w to składanie :icon_question:
Jeżeli zwiększenie budżetu nie spowoduje przymierania głodem, to lepiej dozbieraj i kup raz, a dobrze.
Przykładowy gotowiec ważący ok.10 kg : http://allegro.pl/wyprzedaz-z-15-000zl-nowy-bulls-deore-xt-rs1-17-5-i7120969405.html
Na firmowej stronie kosztuje 3,5 - 3,7 k € : https://www.bulls.de/produkt/bulls-blackadder29-572-71041
Można nawet zejść z tej ceny wymieniając amor na inny ( tańszy, ale dobry ).
Teraz przelicz, czy złożysz go taniej..., że tak powiem No Way.

Kurcze powiem że nawet ciekawe. Jeszcze może z kolesiem by się coś dogadał pomęczył go. 

"Można nawet zejść z tej ceny wymieniając amor na inny ( tańszy, ale dobry )."  Kupić rower i sprzedać amor i kupić dobry a tańszy? Albo koleś by bez amorka sprzedał ciekawe czy by na to poszedł trzeba spytać. 

Sporo stron oglądałem to przeoczyłem. Masz jeszcze jakiegoś rodzynka?

Geometrie bym musiał sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kemot1974 napisał:

plan był, żeby się zamknąć w 10 000 PLN

 

To ja napiszę tak odnośnie 10 000 - złożyłem za mniej więcej tą kwotę o ile dobrze pamiętam fulla:

- karbonowy (ważący z koszykiem, bidonem, błotnikami i lampkami około 11 500g),

- z foxem z kashimą,

- z damperem karbonowym ważącym 145g

- karbonową sztycą i siodełkiem,

- osprzętem XT (tylko korby Deore)

Jedyna uwaga - rama i koła 26" - z kilku powodów. Ale da się i niech nikt mi nie pisze, że składanie MUSI być droższe. Składałem 5 rowerów, w tym 2 w całości z nowych części. Ostatnio nową ramę wartą katalogowo 5490 kupiłem za 1300 plus przesyłka !

Można też kupić przecenioną całość i wymieniać podzespoły. Widziałem kiedyś Fuji za 50% - chyba właśnie koło 6000. Rzeczywiście z 29" trudniej może być zmieścić się w 6000, ale nie jest to niemożliwe - kwestia czasu i szczęścia oraz wytrwałości oraz ewentualnych kompromisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

RS1 to droga impreza, więc mógłbyś korzystając z okazji za część jego ceny kupić całkiem przyzwoity, nieco cięższy, ale nadal dobry amor - trochę to też kwestia podejścia, czy chcesz mieć golenie na dole i jednak nieco mniejszą sztywność, a w każdym razie dyskusyjną : https://www.youtube.com/watch?v=3clsGzUZZVQ
Bez amorka by raczej nie sprzedał, ale próbuj.
Musiałbyś się oczywiście przymierzyć - problem polega na tym, że dwa sąsiednie rozmiary to 44 i 48, gdzie na 44 - jeżeli lubisz wyciągniętą pozycję, to mogłoby być trochę krótko, więc niewykluczona by była wymiana mostka na dłuższy, a z kolei na 48 przekrok byłby już prawdopodobnie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c527/stage-30-p48624  w dobrych pieniądzach 4 tys +

Patrząc na części to ma sztywne osie ramę karbon. Powymieniał by hamulce i tracze na lepsze. Amorek może być szału nie ma, ciekawe jak z moim Manitou R7 jak by porównywał?

Nie wiem co to za koła, czy ciężkie itp. Napęd 2x10 też by mógł zostać w sumie. Wagowo ciekawe ile jest 11-12 kg. Rama ciekawe jaki karbon UD czy inny. Widać że oś tylna 15 jest przykręcana do ramy na 2 śruby jak to widzicie takie rozwiązanie, luzy jakieś powstaną później? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Koła ma swoje własne - tzn. firmowane Kellys ( obstawiam, że nienajlżejsze ).
Biorąc pod uwagę osprzęt, to wagowo raczej poniżej 12 kg nie będzie.
Rodzaj karbonu to UD High modulus.
Oś nie jest przykręcana na dwie śruby, bo to mocowanie haka przerzutki, a oś to 12 -tka, a nie 15 -tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamar59 napisał:

Ale cenowo to niezła obniżka, jak nie podbili ceny pierwotnej.

Tak, sprzęt wygląda dobrze, tylko patrząc na geo odnoszę wrażenie że faktycznie ten rower został trochę w roczniku deklarowanym na wyprzedaży (starszy typ kątów przód- tył) od których się odchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lederfox34 napisał:

patrząc na geo odnoszę wrażenie że faktycznie ten rower został trochę w roczniku deklarowanym na wyprzedaży (starszy typ kątów przód- tył) od których się odchodzi. 

M ka ma dokładnie 18,7 cala to przy mostku 100 mm i górnej rurce 605 mm i wzroście 181 cm powinno być OK. Jeśli będzie Ci za krótko to bym odpuścił bo mostek +100mm w XC to pomyłka.Wniosek. Bez przymiarki nie kupuj. Co do kątów , to może się od nich odchodzi, ale pytanie jest takie czy każdemu jest potrzebna główka ramy 69 stopni w XC HT? Śmiem twierdzić że znajdzie się spora grupa riderów którym lepiej będzie jeździć się na 'kultowym' już dziś Peaku który ma 72 stopnie. Dla mnie największa wada tego roweru to długi ogon 450mm:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ssslawecki

odnośnie budżetu 10 000 to był on ważny, natomiast nie był kluczowy. Poza parametrem finansowym postawiłem sobie cele:

- poniżej 10 kg,  koła 29 cali 100 % DT, napęd 2 x ...., pełna grupa XT, części tylko nowe, nie kupuję elementów karbonowych tzw, ,, chińczyków,, ( wtedy na pewno zmieściłbym się w budżecie , kosztem jakości ), no i na koniec opisywany budżet. Od samego początku wiedziałem jak ma wyglądać specyfikacja mojego roweru i do czego zmierzam.

Poza budżetem , który przekroczyłem na dzisiaj nie znacznie , wszystkie postawione cele udało mi się spełnić.

Rzeczywiście można kupić gotowy rower zgodnie z powyższym do 10 000 ( przykład Bulls-a ) jednak to nie to samo co składanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kemot1974 napisał:

Rzeczywiście można kupić gotowy rower zgodnie z powyższym do 10 000 ( przykład Bulls-a ) jednak to nie to samo co składanie :)

A sam kupiłeś cały rower i powymieniałeś w nim prawie wszystkie graty, zamiast kupić gołą ramę... Więc można kupić rower, który bardziej odpowiadał indywidualnym wymaganiom użytkownika niż w Twoim przypadku, wymienić co nie pasuje, sprzedać co się ściągnie i wyjść w ten sposób na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Koła ma swoje własne - tzn. firmowane Kellys ( obstawiam, że nienajlżejsze ).
Biorąc pod uwagę osprzęt, to wagowo raczej poniżej 12 kg nie będzie.
Rodzaj karbonu to UD High modulus.
Oś nie jest przykręcana na dwie śruby, bo to mocowanie haka przerzutki, a oś to 12 -tka, a nie 15 -tka.

Wagowo 11.5 kg. Koła lżejsze by dał to by uciął jeszcze. Nie najlżejszy to masz na myśli komplet 2kg czy jeszcze cięższe? Czyli co rama dobra na bazę pod rower na rozbudowę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kemot1974 napisał:
37 minut temu, kemot1974 napisał:

@Alsewjednak koszt ramy był wyższy od aktualnie złożonego roweru.

Właśnie o tym piszę. 

 

11 minut temu, kamar59 napisał:

Czyli co rama dobra na bazę pod rower na rozbudowę? 

Dobra baza to będzie jeśli rower będzie Dla Ciebie wygodny, i będzie spełniał Twoje wymagania w terenie. Co do wagi tego karbona od Kellysa to przypuszczam że będzie ona podobna do alu wyższej klasy. Nowe alu ramy Speca podobno maja 1200g. Więc nadal pozostaje pytanie o sens ładowania się w budżetowy karbon, kosztem najnowszej geo i wynalazków typu boost. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alsew napisał:

Śmiem twierdzić że znajdzie się spora grupa riderów którym lepiej będzie jeździć się na 'kultowym' już dziś Peaku który ma 72 stopnie.

pewnie:) sama jezdziłam na 71 z przodu przez długie lata, tyle ze zerkając na wymiary byłam zaskoczona ich 'na odwrót' jakby inną filozofią napędzania i prowadzenia, ale- każdy ma prawo do jazdy na tym na czym mu wygodnie :)

swoją droga zauważyłam ze sporo użytkowników wymienionego wyzej Peaka czeka na zmianę owych kątów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lederfox34 napisał:

sama jezdziłam na 71 z przodu przez długie lata

I co, wymieniając na Peak'a z kątem główki 70° odczuwasz kolosalną różnicę? :D

Hm... Czyli mój zeszłoroczny Spec z kątami 71°/73,5° nie nadaje się już do jazdy, a tym bardziej maratonów? No to chyba czeka mnie wymiana ramy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...