Skocz do zawartości

[rower] do 4000zl


rmn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Potrzebuje zmienić rower. Do tej pory jeździłem rowerem trekkingowym Giant Argento 4. Służył mi on głównie do dojazdów do pracy + przejażdżki. Na tą chwilę spełniał swoją funkcję, ale zapragnąłem czegoś więcej i chce spróbować swoich sił w wyprawach górskich + oczywiście do podróżowania nim na co dzień ponieważ poruszam się wszędzie rowerem (z wyboru :)) 

Do rzeczy: 

Szukam MTB w cenie do 4 tys. Spodobały mi się Cannodale. Mogę dostać Cannona w cenie właśnie 4 tys. Tutaj link - https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2017-gorskie/sport/trail-29/trail-29-2 Jestem jednak otwarty na inne marki.

Dajcie znać czy jeździliście na tym rowerze lub zbliżonym. Może swoje propozycje i przemyślenia. Jeśli chodzi o przełożenia to 2x10 idealnie mi pasuje bo wydaje mi się to dość uniwersalnym rozwiązaniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nieco dziwne podejście Cannondale'a - w Trail 2 nietaperowana główka ramy z amorem o średnicy goleni 32 mm, a w Trail 3 na odwrót.
Poza 30 mm goleniami, to Trail 3 jest zdecydowanie ciekawszy i jeżeli nie ważysz dużo i nie preferujesz agresywnego stylu jazdy, to po negocjacji ceny byłby to lepszy - bardziej przyszłościowy wybór.
Tu np. rower z amorkiem na osi boost i z goleniami 34 mm : http://allegro.pl/bulls-copperhead-3-29-shimano-xt-nowy-model-i7128287948.html#thumb/4
Ma dobre hamulce i szeroki zakres przełożeń nadający się zarówno w góry jak i na miasto.
Kreick
Rower ma też służyć na codzień, więc wydaje mi się, że tego typu ( w domyśle XC ) będzie lepszy niż taki, który jest już głównie na górskie szlaki.
Zresztą "wyprawa" to pojęcie względne i nie musi wcale oznaczać jakiegoś bardzo wymagającego terenu, w którym na XC będzie ciężko.
Poza tym Trail 3 w porównaniu do Trail 2 ma już łagodniejszy kąt główki, bo 68,5 stopnia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Ważę 90 kg. Niebawem będę również porównywał trail 3 z 2018 i zobaczymy. Wczoraj jeździłem na tym trail 2 2017 i muszę powiedzieć, że sama geometria ramy mi bardzo odpowiada. Nie "kładę" się na rowerze. Kierownica szeroka daje wrażenie pewnego chwytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że te Cannondale przeszły sporą modyfikację ramy na 2018r. Teraz jest głowka taper oraz zmiana jej kąta 70->68,5, właściwie cała geometria się, w większym lub mniejszym stopniu, różni. To są 2 całkiem różne rowery, z czego, w końcu na ten rok Trial zaczyna w nazwie pasować. 

W góry, raczej bym starsze modele sobie odpuścił. A Trial 3 2018 wydaje się mocno sensownym wyborem, jedynie amortyzator nie powala - 30mm lagi, przy twoich 90kg - może na zjazdach troszkę brakować sztywności. Pewnie na początek nie będzie to aż taki problem, a później zawsze można zmienić (taper i oś 15x110 ułatwiają sprawę)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2018 o 23:28, rmn napisał:

Jestem umówiony na jazdę próbną. Porównam zobaczymy. PS. Możecie coś polecić oprócz cannona w przedziale - 4-5 tys ?

Polecam Rometa Mustanga 29 - http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_3,10,727,730,14789,2018.html

Napęd Shimano SLX 2x10, taperowana główka, hamulce Deore, sztywne osie, sądzę że spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Edytowane przez wujeksam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie. Mam nadzieję, że powiecie też coś o rowerze, który finalnie wybrałem. Generalnie po waszych komentarzach postanowiłem iść po prostu do sklepu i przejechać się modelami, które wskazaliście (w miarę jak były dostępne). Trafiłem na rower, którego nie brałem pod uwagę, ale który od razu mi się spodobał. KTM Ultra 29 1964.

http://www.sklepbiker.pl/p/ktm-ultra-1964-29-2017-20s,5103.html

 

Po przejechaniu się (jeszcze oprócz tego inny ktm) stwierdziłem, że nie chcę żadnego innego roweru. W budżecie to 4 tyś zł sporo oferował. Przy okazji odkryłem, że rozmiar M jest jednak nie dla mnie. Napiszcie czy mieliście do czynienia z KTM'ami i jak oceniacie mój wybór. 

Rower mogę zwrócić do 10 dni :)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza a jednak jeżdżąc na 5 innych rowerach nigdzie nie było tego czegoś :) ten rower 4 k. O wrażeniach przy dłuższej jeździe powiem wam później. Ps typowo do ścigania pewnie są lepsze opcje. Aczkolwiek ilość przełożeń sprawia że ten rower staje się bardziej uniwersalny. Czas pokaże :) 179 cm rozmiar L

Edytowane przez rmn
Niekompletna odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...