Skocz do zawartości

[Mostek] Force Team Light -17*


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś z Was miał styczność z mostkiem Force Team Light? Cena 160 zł wydaje się całkiem atrakcyjna biorąc pod uwagę że waży 82g przy długości 80mm.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Cześć.

Mam pytanie w sprawie mostka. Szukam czegoś ciekawego.

Kojarzysz czy w tym Force są śruby nierdzewne?

Poza grafiką i śrubami m4 jakieś wady? Chodzi mi o jakość wykonania. I tak z ciekawości na co zamieniłeś?

Dzięki. Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zwykłe stalowe. Akurat koszt nierdzewnych to 2-3zł. Ja osobiście przy takiej wadze miałem zamiar montować tytanowe.

Wykonanie całkiem niezłe, wiele zarzucić nie można. Wróciłem do Accent Seventeen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest lakier tylko anoda. Samo logo Accent zmyjesz Acetonem, robiłem to u siebie. Wkładasz mostek do słoika, wlewasz trochę Acetonu i po 30 minutach opary zrobią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam mostek Force Team light 110mm 6 stopni. Przy dokręcaniu śrub kluczem dynamometryczny Icetoolz Ocarina przy 3Nm dałem sobie spokój, bo myślałem że śruby poukręcam. Kupiłem na allegro śruby DIN912 M4x20 12.9 które  skróciłem na około 16mm. Przy przykręcaniu użyłem Locite 222 i moment 4,5 Nm.  Mostek wygląda na bardzo delikatny. Ja go używam w szosie, przebieg około 500 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem dwa dni temu. Myślałem, że mój poprzedni ma małe śruby (na imbus 4mm) ale te śrubeczki na imbus 3,5mm są już całkiem mikroskopijne, dokręciłem na oko zwykłym kluczem czyli pewnie za mocno. Ogólnie wygląda na świetny sprzęt żeby sobie twarz rozwalić :D Będzie mi idealnie pasował do lekkiej chińskiej kierownicy.

Ale spełnia najważniejszy warunek - jest prawie taki jak poprzedni Alero ale nie czerwony tylko czarny. Przy czym w wersji -17* 80mm Alero ze względu na śrubki w porównaniu do Force przy montażu wydaje się pancerny i wazy 93g, Force 86g. Ale za to jest czarny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, heavy_puchatek napisał:

imbus 3,5mm

Taki klucz nie istnieje. Przy śrubach imbusowych z łbem walcowym zasada jest taka że gniazdo ma 1mm mniej niż gwint. Czyli w śrubę M4 wchodzi klucz 3.

Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale taki jest standard w przypadku ogólnie dostępnych śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...