Skocz do zawartości

[licznik] VDO M7 vs Sigma Pure GPS


J23pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem licznika  z GPS i te dwa modele wpadły mi w oko jako tanie, zbliżone cenowo. Szukałem w sieci ale informacje są skąpe - szczególnie na temat M7. Czy moglibyście pomóc mi w wyborze wykazując istotne różnice między nimi?

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jedną z bardziej istotnych jest czas działania na jednym ładowaniu - choć nie wiem jak jest w praktyce z M7.

Ale w jednym ze sklepów znalazłem informację o 10 godzinach. Sigma ma 15, więc przy oszczędnym korzystaniu to pewnie dwudniowy wyjazd. 

Z resztą funkcji z tego co widzę jest podobnie. Na pewno poszukałbym/popytał o to w jakich interwałach zapisywany jest ślad w VDO. Sporo osób wytyka Sigmie interwał 5 sekundowy jako wadę. 

No i jeśli możesz nieco dołożyć to za ok. 400zł z tego co pamiętam jest Lezyne Makro. Z czujnikami i lepszą baterią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że przez ten 5 sekundowy interwał pomiarowy GPS oraz brak zewnętrznego czujnika prędkości ta Sigma jest mniej dokładna od przeciętnego smartfona ze Stravą czy innym trackerem GPS.

W tej cenie niestety najlepszy wybór to zwykły licznik np. Sigma 14.16 STS albo uchwyt na smartfon z powerbankiem jak zależy Ci na GPSie.

Albo tak jak kolega pisze dołożyć i wziąć Lezyne Macro GPS - to jest dobry licznik i wykonany z dużo lepszych materiałów niż Sigmy (czyt. trwalszy). Bez czujników z wysyłką dostaniesz za ok. 400 zł np. na Wiggle, dodatkowo masz możliwość dokupienia zewnętrzych czujników i opaski do pomiaru pulsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy ma ktoś z forumowiczow Sigmę pure gps, zastanawiam się nad zakupem teraz chodzi tak od 250 zł, mysle ze to przyzwoita cena, proszę o pomoc czy lepiej wybrać cos  innego. pytanie jeszcze czy da się ja zainstalować na wysięgniku na kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...