Skocz do zawartości

[jaki rower/rama] dirt/mtb na pumptrack, proste dirtowe skoki i manuale, ćwiczenie techniki


gyrill

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Chcialbym zmontowac (albo kupić uzywany) prosty rowerek do ćwiczenia podstaw techniki: manuale, niewysokie skoki, bunnyhopy, bandy. Mam sciezkowe MTB, w terenie pedałuje i jezdzi sie dobrze ale raz ze jest dlugaśny (reach: 460mm) na pumptracku, dwa ze przekrok jest dosc wysoki jak dla amatora, trzy ze jest na duzym kole. Łatwo sie w niego zaplątać, trudno oderwac od ziemi. 

Szukam wiec czegoś mniejszego żeby ćwiczyć  technikę i nie ryzykować za dużo kontuzji (praca, dzieci, L4 - to nie idzie razem :D). Wiem, ze teoretycznie wszystko da się zrobić na każdym rowerze, ale może coś doradzicie konkretniej w którym kierunku iść? Mój cel to robić technikę pod domem, żeby w górkach czuć się pewniej. Inna sprawa, ze to mniej czasu zajmuje niż jazdy kondycyjne a dzieciakiem na razie czas mam ograniczony.

Priorytety: 

  • Niski budżet, ramka do ćwiczeń, kółko 26, może max 27.5, nie chcę za małej ramy więc te typowe dirtowe ramki chyba odpadają co?

Kandydaci: 

Części jakie mam na stanie:

  • Kierownik 710mm, mostek 45mm 
  • Amor RockShox Recon 100mm z manetką - na sprzedaż
  • Ramę Peak 29er + koła + tarcze do niej + mostek 100mm - na sprzedaż
  • Przerzutkę SLX 10s 
  • Przerzutkę SLX 2s 

Pytania:

  • Która ramka najsensowniejsza z wybranych? Co jeszcze rozważyć? Jaki reach po 180 wzrostu i zastosowanie ma sens?
  • Robić wersję jednobiegową czy wrzucać przerzuty?
  • Jaki skok? 100mm? 120mm? Jaki jest sensowny najtanszy amor z blokadą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clasha bym odpuścił. To uniwersalna rama do budowania rowerów do jazdy na pumptracku i do szkoły :)

Two6Player prędzej, albo coś innego typowo do dirtu (wspomniany Hornet 4X). 

Koła 26 cali, napęd raczej jednobiegowy albo tylko 8/9 biegów z tyłu.

Rozmiarowo ciężko mi doradzić, swojego NS Core czy Dartmoor Quinnie na którym jeździłem nie pamiętam.

Do tego widelec 100mm (Dirt Jumper 3, Manitou Circus), bez żadnej blokady, nie widzę dla niej zastosowania. 

Do tego opony do dirtu i masz sprzęt do nauki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...