Skocz do zawartości

[29''] Nowy powietrzny 1000-1500zł


mk45s

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w sąsiednim dziale pisałem już o kole, teraz proszę o radę w sprawie amortyzatora.

Wracam do intensywniejszego jeżdżenia po 2-3 latach przestoju. Posiadam Kross Level B6 2012r. Obecnie ważę 97-99 kg, ale 3 lata wcześniej ważyłem 85 i na koniec sezonu chciałbym wrócić do tej wagi. Jeżdżę po umiarkowanie trudnych bezdrożach, trochę błota, korzeni, piasku. Chciałbym w tym roku po raz pierwszy wystartować w maratonie. Zupełnie amatorsko i for fun.

Obecnie jeżdżę na stockowym Rock Shox XC 28 Mg TK. Chciałbym blokadę skoku na kierownicy, przyzwyczaiłem się do tego.

Będę wymieniał przednie koło na sztywną oś, potrzebuję pomocy w wyborze amora. Budżet to ok. 1200zł, jeśli będzie warto jestem w stanie rozszerzyć go do 1500zł. Przeczytałem wiele tematów i recenzji. Mam mały mętlik, chociaż wybrałem sobie wstępnie 2-3 modele. Możecie coś zasugerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mk45s napisał:

Posiadam Kross Level B6 2012r

Tylko ten Kross ma jeszcze prostą główkę 1 1/8  i dostępność amorków w tym rozmiarze jest mocno ograniczona , ewentualnie taper + wymiana sterówki bądź próbować ze sterami redukcyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Daj sobie spokój z Epixon-em, jeżeli zdecydowany jesteś na markę Santour to tylko wyższe modele, np. axon.

A dlaczego nie Epixon - poczytaj forum....

Szukałeś na portalach aukcyjnych jakiejś Reby lub FOX-a w tej cenie bez taperu i na koło 29 ? nie ma nic ciekawego, nieraz można jakąś używkę wyrwać w dobrym budżecie i po serwisie posłuży dłużej aniżeli nowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem "nafiksowany" na Suntoura, ale mam wrażenie, że jaki model nie wybiorę w tym przedziale cenowym, to o każdym znajdę jakieś negatywne opinie.

W ostateczności byłbym w stanie wziąć używkę, ale chciałbym mieć pewność co do jej przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 1500zł to kupiłbym nowy, z uwagi na gwarancję i jakby nie patrzeć nie wkopiesz się w jakąś minę.

Axona lub Epixona dostaniesz, Manitou Marvela albo starszego Towera, RS Recon/Rebę (na jakiejś wyprzedaży można pewnie trafić za 1500zł).

Ja użytkuję Epicona RL-RC QR15 (poprzednik Epixona) i jestem dość zadowolony z tego widelca, działa dobrze, w pełni rozbieralny, wygodna manetka (przede wszystkim nie psuje się co chwilę jak RSowy PushLock), bardzo dobrze przemyślana ośka.

Jeżeli miałbym drugi raz wybierać to pewnie postawiłbym na Axona z uwagi na wagę. Miałem okazję przejechać się na Rebie SoloAir i szczerze mówiąc nie porwała mnie i jedyne co mi się w niej podoba to czarne golenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak są zmechacone to oczywiście.

Jak już długo służą to warto się zastanowić.

Jak chcesz coś nowego do roweru to warto.

Jak masz nadmiar gotówki to warto.

Nie ma potrzeby wymiany do nowego amorka jeżeli nic im nie dolega.

No chyba, że średnica sterówki się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...