Skocz do zawartości

[Rower] Cube race one


pawelwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na wyprzedaży Cube Race one w rozmiarze 17" / 29, mam 181 cm wzrostu, boje się że będzie za mały, choć obecnie mam mniejszy i jest wygodny, ale czasem mam na nim wrażenie, że jest za mały. Na 19" boje się kupić, bo może być za duży - i tu pytanie czy łatwiej jest zmniejszyć, czy powiększać - dodam, że mogę go mieć za 3600zł. Nie mam jak go zmierzyć, bo nie ma go w Polskiej dystrybucji, są LTD Pro i 19 w sklepie wydaje się lepszy, ale kto wie jak będzie w terenie. Czy w tej cenie mogę coś podobnego znaleźć na polskim podwórku.

Link do geometrii:

https://cube.pl/rowery_2017/hardtail/ltd/cube-race-one-blacknflashred-2017/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Geometrycznie i wymiarowo wychodzi bardziej 19", więc żeby dopasować pod siebie 17", to musiałbyś mieć bardzo wysuniętą sztycę i założyć dłuższy mostek - to tak w teorii, bo nie wiem jaki styl jazdy i jaką pozycję ciała preferujesz.
Jeżeli przekrok byłby przez Ciebie akceptowalny, to 19" byłoby lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedkładam komfort nad szybkość, sztyca będzie wysunieta pewnie na maxa, a mostek tez mam to moge przełożyć. 19 jest niedostepna w tej cenie, więc albo ta wydłuzona 17'ka lub nic.

Ale jak ma byc na sile to może cos takiego się nada: tylko 18 czy 20 i czy 27.5 czy 29?

https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-team-7.0-582327

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A długie masz nogi :icon_question: , bo 20" są już całkiem spore - w sensie dość wysokie.
Jeżeli akceptujesz nieco bardziej wyprostowaną pozycję - tzn. mniej pochyloną, to 18" w obu wersjach będą OK.
Radony z serii Team mają taką nieco "kwadratową" geometrię - są stosunkowo krótkie przy znacznej wysokości.
Jeśli może być też 27,5", to obejrzyj : http://allegro.pl/rower-mtb-bulls-copperhead-3-nowy-przecena-z-4600-i7125016465.html
PS
Jest to już trzeci dzisiaj temat, w którym go proponuję - zaznaczam, że nie mam w tym żadnego interesu, ani nie znam sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie - z Cuba 27,5 - 18 jest dla mnie dobra? a z 27 dopiero 19 -ka dobrze rozumiem, czy tylko z Radona ZR Team 18 -27,5 i 18 -29 będą dobre. Pytam bo znalazlem Cuba Acid 2x11 w 18" (27,5), ale mnie troche dziwi że Cube Race One 17 górną rure ma dłuższą a ma być mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To już zależy od geometrii i wielkości kół również, bo skoro z jednej strony mamy np. bardziej sportową geometrię ( chociaż Race One niezupełnie taki jest ), a z drugiej jeszcze bardziej komfortową ( jak Acid ), to stąd są te różnice.
Poza tym zwróć uwagę na rozmiarówkę, która u Cube wygląda następująco : rozmiary parzyste są na kołach 27,5" , a nieparzyste na kołach 29".

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawelwwa napisał:

Znalazłem na wyprzedaży Cube Race one w rozmiarze 17" / 29, mam 181 cm wzrostu, boje się że będzie za mały, choć obecnie mam mniejszy i jest wygodny, ale czasem mam na nim wrażenie, że jest za mały. Na 19" boje się kupić, bo może być za duży - i tu pytanie czy łatwiej jest zmniejszyć, czy powiększać - dodam, że mogę go mieć za 3600zł. Nie mam jak go zmierzyć, bo nie ma go w Polskiej dystrybucji, są LTD Pro i 19 w sklepie wydaje się lepszy, ale kto wie jak będzie w terenie. Czy w tej cenie mogę coś podobnego znaleźć na polskim podwórku.

Nie kupuj za małego Cube'a, te ramy już fabrycznie są jednymi z krótszych. Kupisz tą 17tkę to efekt będzie taki że wsadzisz tam mostek 12 cm i będziesz miał rower MTB z szosowo położonym środkiem ciężkości, fatalny na zjazdach i trudny do manewrowania. Za to nawet jak 19' będzie za duża (chociaż nie spodziewałbym się) to możesz skrócić mostek i pewnie nawet wyjdzie Ci na lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawelwwa napisał:

Rozmiarówkę rozumiem, tylko czy można tak przyjąć , że z Cube mój rozmiar na kołach 29 to 19 a na kołach 27,5 to 18 czy jednak powinno być 20 w rozmiarze 27,5 (gdyby ten rozmiar występował)?

Sorry ale nie rozumiem o co Ci chodzi. Najlepiej to zmierz sobie jaki masz teraz reach i porównaj sobie z danymi które podaje Cube. Jaki masz teraz rower dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładnie na odwrót - im większe koła tym mniejsza rama, a na pewno nie odwrotnie, czyli jak np. komuś pasuje 18" na kole 27,5", to w żadnym wypadku nie może mu pasować 20" na kole 29".
Oczywiście trzeba porównywać długości rur.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam Radon ZR Team 7.0 z 2012 roku rozmiar 18",

Tak jak @KrissDeValnor napisał to znaczy że z 27,5 mi pasuje 17 a z 29 16?

Od środka sztycy do środka rury sterowej (osiowo), w pionie mam 54cm, długość rury pod siodłowej 45cm - wydaje mi się mały, ale b. wygodny, dlatego Cube race jak ma 58cm, wydaje mi się dobry, ale może się mylę... W SkiTeamie jeździłem na 19 i 17" (na kołach 29), był bym gotowy zaryzykować 17, ale sprzedawcy mówili, że lepszy 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nie do końca idzie tak liniowo, ale ogólna zasada jest taka, że im większe koła tym mniejsza rama - to logiczne, bo rama na większych kołach jest zawieszona nieco wyżej.
Decyzję ostateczną musisz podjąć sam, więc może przymierz się jeszcze raz i przemyśl wszystko na spokojnie, a wtedy powinno być łatwiej się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie z merida i kellysem i tu mi doradzili kolo 27,5 rozmiar max 18, znalazłem Kross level r7 i r8 z 2017 roku. Mało jest informacji na temat samych ram, wytrzymałości etc. W R7 rozmiar M, w R8 rozmiar S (długość efektywna górnej rury 590mm), boje się brać większe. Z osprzętu do wymiany koła i opony - mam Fulcrumy Red Power pod osie, a opony Conti RK RS, dokupie, po upgrade'ch R7 wyjdzie 4100, a R8 4500zł + koła do sprzedania - dobry pomysł? czy lepiej nie pchać się w Krossa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Właściwie dlaczego nie ?
Lepszy by był oczywiście R8.
Wydaje mi się, że można go było kupić nawet od 3 -5 stów taniej - może gdzieś dałoby radę.
Tu jest za 3,75 k : https://www.dobrerowery.pl/kross-level-r8-2017 :woot:
A ewentualnie B8 : http://allegro.pl/rower-gorski-mtb-kross-level-b8-meski-m-okazja-i7126933189.html :icon_question:
Fabrycznie ma mostek 70 mm w rozmiarze M, więc przy długości górnej rury 59 cm byłaby to pozycja nieco bardziej wyprostowana.
Większość osób o Twoich warunkach wybrałaby rozmiar większy, ale to już Twój wybór.
Może faktycznie R8 byłby jednak lepszy, bo i ogon krótszy ( te prawie 45 cm w B8  robi z niego kanapowca :icon_lol: ) i w sumie większa o 2 cm horyzontalna długość niż w B8 w porównywalnym rozmiarze - R8 ma jednak większy "sportowy pazur".
Jak chcesz, to możesz oba obejrzeć ( póki co na filmikach ) :
R8
https://www.youtube.com/watch?v=8iqGSsTyOt8
https://www.youtube.com/watch?v=bnANRb-5cu8
B8
https://www.youtube.com/watch?v=KGxzbRROgoo&t=290s
Oczywiście się przymierz i porównaj rozmiary, a że jesteś z Wawy, to nie powinno to stanowić żadnego problemu.
Przy Twoich warunkach możesz wybierać ramy w przedziale 17 -19" w zależności od rozmiaru kół i geometrii oraz preferencji.

PS
R8 ma identyczną geometrię jak R7, więc minimum to rama M, a maksimum L jak dla Ciebie.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...