Skocz do zawartości

[poszukiwanie informacji] Pomoc w wyszukaniu informacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Mam do Was ogromną prośbę. Jestem studentem i muszę wykonać model 3d rowerowego hamulca tarczowego. Nie posiada z was ktoś może rysunku technicznego zacisku takiego hamulca? 

Druga sprawa jest następująca. Potrzebuję literatury dotyczącej tematyki rowerowej. Chodzi mi dokładnie o to żeby było w niej coś o historii rowerów, a w szczególności zależy mi na jakiejś lekturze w której znajdę coś na temat hamulców tarczowych, nie musi być koniecznie o hamulcach rowerowych. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się, ale żartujesz sobie? Jesteś studentem, chcesz wykonać pracę nt. części rowerowej i nie chce ci się poświęcić 20-30 sekund na znalezienie w sieci odpowiedniego schematu? Są ich dziesiątki, kto ma się domyślić o co dokładnie ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rysunek techniczny zacisku hamulca tarczowego" problem masz z czytaniem ze zrozumieniem??

Szukam dłużej niż te "20-30 sekund" o których piszesz i jakoś nie mogę znaleźć tego co mnie interesuje. 

Jako że to forum rowerowe postanowiłem zapytać tutaj. Ale oczywiście zamiast pomóc już się odezwało dwóch wszechwiedzących szeryfów.

pp516, nie masz nic ciekawego do dodania to przewiń dalej i nie nabijaj sobie postów

PawelGR, widzisz, akurat nie wiedziałem że jak wpiszesz ........ exploded view, pojawi ci się część rozłożona na części pierwsze. Zamiast się wymądrzać w pierwszym poście mogłeś od razu to napisać i już byś pomógł. Ale nie, trzeba było pocisnąć, bo ty to taki wszechwiedzący jesteś i jak ktoś może tego nie wiedzieć, nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
39 minut temu, ekostuffik napisał:

Ale nie, trzeba było pocisnąć, bo ty to taki wszechwiedzący jesteś i jak ktoś może tego nie wiedzieć, nie? 

Halo, halo......ekostuffik... nie ponosi Cię przypadkiem? Paweł CI pomógł, ale zamiast dziękować to musisz żale wylać. Jeśli Ty ,jako student szkoły technicznej ( tak zakładam ) nie potrafisz szukać i doceniać pomoc i wiedzę innych to Ci współczuję .

Studenci.....jak ktoś nie da to już płacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ekostuffik napisał:

zależy mi na jakiejś lekturze w której znajdę coś na temat hamulców tarczowych

... pp516, nie masz nic ciekawego do dodania to przewiń dalej i nie nabijaj sobie postów

Kolego, dałem Ci linki do konkretnych materiałów o które pytałeś. Atakowanie użytkowników forum jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, durnykot napisał:

Halo, halo......ekostuffik... nie ponosi Cię przypadkiem? Paweł CI pomógł, ale zamiast dziękować to musisz żale wylać. Jeśli Ty ,jako student szkoły technicznej ( tak zakładam ) nie potrafisz szukać i doceniać pomoc i wiedzę innych to Ci współczuję .

Studenci.....jak ktoś nie da to już płacz. 

Już nie przesadzaj, nikt tu nie płacze. Kolega pomógł, ale oczywiście wcześniej musiał pokazać jaki on to nie jest wielki. Uwierz mi siedziałem i szukałem długo, znalazłem dużo przydatnych materiałów, ale czegoś mi jeszcze brakowało. Myślę, zapytam tutaj, ale czego ja się spodziewałem. Nie mam w zwyczaju nikomu zawracać gitary, jeśli napisałem to już serio musiałem przekopać kilkadziesiąt stron. 

 

21 minut temu, pp516 napisał:

Kolego, dałem Ci linki do konkretnych materiałów o które pytałeś. Atakowanie użytkowników forum jest nie na miejscu.

Za taką pomoc to ja dziękuję. Wpisałeś po angielsku "hamulec tarczowy wiki", rzeczywiście bo nie umiem wpisać sobie tego w google.

Pisząc o lekturze, chodziło mi o książki związane z tą tematyką, a nie link do wikipedii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 minuty temu, ekostuffik napisał:

Kolega pomógł, ale oczywiście wcześniej musiał pokazać jaki on to nie jest wielki

Nie pokazał , tylko Ty tak to odebrałeś. Może po prostu Paweł ma większą wiedzę lub wie jak i czego szukać. Za to powinieneś podziękować , a nie pisać takie pierdoły.

 

Poczytaj książkę Zinn i sztuka serwisowania rowerów lub dowolną publikację o hydraulice w hamulcach. Hamulce rowerowe działają na takiej samej zasadzie jak samochodowe z tą rożnicą ,że większość samochodowych ma tylko jeden tłoczek ruchomy. W rowerowych ,tak jak w samochodzie , mamy pompę ( klamka zacisku z tzw. master cylinder- czyli pompa ), przewody, zacisk i płyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, durnykot napisał:

Nie pokazał , tylko Ty tak to odebrałeś. Może po prostu Paweł ma większą wiedzę lub wie jak i czego szukać. Za to powinieneś podziękować , a nie pisać takie pierdoły.

 

Poczytaj książkę Zinn i sztuka serwisowania rowerów lub dowolną publikację o hydraulice w hamulcach. Hamulce rowerowe działają na takiej samej zasadzie jak samochodowe z tą rożnicą ,że większość samochodowych ma tylko jeden tłoczek ruchomy. W rowerowych ,tak jak w samochodzie , mamy pompę ( klamka zacisku z tzw. master cylinder- czyli pompa ), przewody, zacisk i płyn. 

Ale ja nie zaprzeczam że ktoś tutaj wie więcej na dany temat niż ja. Właśnie dlatego zwróciłem się z prośbą do Was. 

Jednak jak ktoś mi pisze że nie poświęciłem 30 sekund żeby poszukać to traktuję to jako atak w moją stronę, bo jak napisałem wyżej, nie mam zwyczaju oczekiwać od wszystkich że podadzą mi wszystko na tacy. 

Z kolei jak ktoś wkleja mi link do Wikipedii to czuję, że ten ktoś próbuje zrobić ze mnie idiotę (od razu zaznaczam że ja się idiotą nie czuję). Poprosiłem Was o pomoc, ale linki z Wikipedii to przesada... 

Dziękuję uprzejmie za ten tytuł, na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekostuffik, przeczytaj na spokojnie to co napisałeś w pierwszym poście. Naprawdę trudno wywnioskować czy szukałeś już wcześniej informacji, ile już wiesz na ten temat. Nikt nie czyta w Twoich myślach.

Cytat

... Potrzebuję literatury dotyczącej tematyki rowerowej. Chodzi mi dokładnie o to żeby było w niej coś o historii rowerów, a w szczególności zależy mi na jakiejś lekturze w której znajdę coś na temat hamulców tarczowych, nie musi być koniecznie o hamulcach rowerowych...

Na forum trafiają się pytania od osób z różnym poziomem wiedzy rowerowej, często z nikłym. Twój pierwszy post wygląda na pytanie od właśnie takiej osoby, która nie wie praktycznie nic. Dlatego dostałeś odpowiedzi takie a nie inne, może i zawierające pewną dozę ironii, ale też konkretne informacje. Zamiast się pieklić wystarczyło doprecyzować o co chodzi i tyle. Życzę powodzenia w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ekostuffik napisał:

od razu zaznaczam że ja się idiotą nie czuję

Niestety moc takich zapewnień bywa niedoceniana - pamiętam jak znajomy napisał w odwołaniu do dziekana po skreśleniu z listy studentów m.in., że nie czuje się głupszy od tych, co zostali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pp516 napisał:

ekostuffik, przeczytaj na spokojnie to co napisałeś w pierwszym poście. Naprawdę trudno wywnioskować czy szukałeś już wcześniej informacji, ile już wiesz na ten temat. Nikt nie czyta w Twoich myślach.

Na forum trafiają się pytania od osób z różnym poziomem wiedzy rowerowej, często z nikłym. Twój pierwszy post wygląda na pytanie od właśnie takiej osoby, która nie wie praktycznie nic. Dlatego dostałeś odpowiedzi takie a nie inne, może i zawierające pewną dozę ironii, ale też konkretne informacje. Zamiast się pieklić wystarczyło doprecyzować o co chodzi i tyle. Życzę powodzenia w pracy.

Pewną dozę ironii?? Proszę Cię... To był typowo ironiczny i prześmiewczy post. Nie wiem po czym stwierdziłeś że nie posiadam praktycznie żadnej wiedzy rowerowej... po tym że poprosiłem o rysunek techniczny hamulca i książki związane z tym tematem? To pozdrawiam serdecznie. Poczułem się jakbym zapytał "Jak użyć hamulca rowerowego?". Ok, fakt może nie doprecyzowałem do końca o co mi dokładnie chodzi, ale zamiast cwaniakować i wklejać linki z wikipedii, mogłeś równie dobrze napisać żebym doprecyzował to czego potrzebuję i by nie było problemu. A powodzenie się przyda, dzięki. 

Jeśli ktoś ma jeszcze coś co mogłoby pomóc, proszę podeślijcie linki/tytuły.

Pozdrawiam, bez podziałów i bez spiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...