Skocz do zawartości

[problem z przerzutkami] Problem z napędem 1x8 nie działają wszystkie biegi


Pompekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam napęd 1x8. Nie pamiętam dokładnie jaki napiszę jak wrócę do domu... mam z nim lekki problem. A mianowicie chodzi o to, że mam napęd 1x8, przerzutka, kaseta i manetka wszystko na 8 rzędów, a gdy zmieniam biegi to zmienia mi na kasecie z 1 na 3, gdy manetka jest na 2... z 3 na 5 jak manetka jest na 3 i z 5 na 7 jak manetka jest na 4...
Wie ktoś w czym problem? Regulacja nie pomaga, a manetka po odczepieniu linki działa w pełnym zakresie... od 1 do 8
Nie wiem co to powoduje. Jakieś porady?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak regulacja nie pomaga, to może linka się wyciągnęła?  Trzeba odkręcić śrubkę trzymającą linkę, gdy manetka jest na 8, odrobinę naciągnąć linkę, przykręcić z powrotem i dopiero wtedy regulować śrubą baryłkową, albo tak jak Tatanka napisał, linka się może zacinać w pancerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tatanka napisał:

Kiedy ostatnio wymieniałeś linki i pancerze?Jesteś pewien że poprawnie regulowałeś przerzutkę?Problem wystąpił nagle,czy systematycznie się pogarszało?

Linki są ok. nic nie haczy nie obciera o pancerze ani nic. Kupiłem rower już z tym, ale nie wiedziałem o tej wadzie

14 minut temu, pp516 napisał:

Jak regulacja nie pomaga, to może linka się wyciągnęła?  Trzeba odkręcić śrubkę trzymającą linkę, gdy manetka jest na 8, odrobinę naciągnąć linkę, przykręcić z powrotem i dopiero wtedy regulować śrubą baryłkową, albo tak jak Tatanka napisał, linka się może zacinać w pancerzu.

Oddawałem do regulacji do serwisu i dałem 50zł, ale serwisant mówił, że coś jest nie tak... 
Dodam, że przerzutka i manetka to ALTUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pompekk napisał:

Oddawałem do regulacji do serwisu i dałem 50zł, ale serwisant mówił, że coś jest nie tak...

Dlatego ja nie oddaję do serwisu :) Altus nie altus, wszystko jest proste jak budowa cepa. Obejżyj pierwszy lepszy poradnik na youtubie i sam ustaw, za darmo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatanka napisał:

No i jeśli możesz,to powiedz kiedy ostatnio wymieniałeś linki i pancerze?;)

Jakoś miesiąc temu, a rower stał 2 tygodnie nie ruszany....

Robiłem już taką regulację, ale to nic nie pomaga, manetka 'klika' jak się zmienia przerzutki, a moja klika do 4 biegu dalej nie i teraz nawet nie wchodzi powyżej 4go biegu na kasecie, a nawet podczas regulacji przerzutka nie działa na wszystkich biegach kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pp516 napisał:

Dlatego ja nie oddaję do serwisu :) Altus nie altus, wszystko jest proste jak budowa cepa. Obejżyj pierwszy lepszy poradnik na youtubie i sam ustaw, za darmo.

 

Wiem najpierw robiłem sam, ale myślałem, że źle i oddałem do serwisu, ale wyszło na to samo. Już wszystko robię samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatanka napisał:

Odkręć linkę od przerzutki i sprawdź czy kręcąc pedałami jesteś w stanie podciągać przerzutkę aby wskakiwała na największą i najmniejszą koronkę przy zmianie biegów.

Jutro z rana napiszę, bo wracam właśnie do domu i będę w nocy... Sprawdzę i dam znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz przerzutkę Shimano i manetkę Shimano to ciąg masz odpowiedni. Jeśli przerzutka co klik manetki zwala o dwie koronki to dla mnie wniosek jest jeden: krzywe coś jak cholera. Może źle wsadzona linka w manetkę, nie wiem co tam można spieprzyć ale różne cuda się widuje i na forach i w życiu codziennym... 

 

Najlepiej to chyba będzie, jak zrobisz jednak te kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

Skoro masz przerzutkę Shimano i manetkę Shimano to ciąg masz odpowiedni. Jeśli przerzutka co klik manetki zwala o dwie koronki to dla mnie wniosek jest jeden: krzywe coś jak cholera. Może źle wsadzona linka w manetkę, nie wiem co tam można spieprzyć ale różne cuda się widuje i na forach i w życiu codziennym... 

 

Najlepiej to chyba będzie, jak zrobisz jednak te kilka zdjęć.

Za 30 minut dam zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tatanka napisał:

Jeśli wracasz do domu i masz czas poczytać,to tu jest dobrze opisane  krok po kroku jak ustawić przerzutkę

https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/zlota_raczka/5799/montaz_i_regulacja_przerzutki_tylnej?strona=2

Dobra temat do zamknięcia. Już wszystko działa po wyregulowaniu według tego linku. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seraph napisał:

No, ale nie bądź taki i napisz co było źle... Dodatkowo serwis, w którym byłeś omijaj naprawdę szeroko, bo nieźli fachowcy co nie ogarniają regulacji sprawnych przerzutek:down:

Po prostu przeczyściłem przerzutkę i kasetę i wyregulowałem od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...