Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] skracanie


mikulek

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z gwarancją jakbyś się samemu brał?

Skrócić jest w zasadzie bardzo łatwo i możesz ryzykować, bo szansa, że się uda bez zapowietrzania jest spora. Mi się dało i jeżdżę już 2 lata, ale jak Tobie się nie uda to przecież nie koniec świata i możesz dopiero wtedy oddać do odpowietrzania lub odpowietrzyć samemu.

Przewód się odkręca od klamki, ucina nożem do tapet nawet, zakłada nową baryłkę, wbija wkład w przewód (tutaj przydałby się specjalny trzymak/kostka) i przykręca przewód. Płyn w tym czasie nie wypływa, bo średnica wewnętrzna przewodu jest malutka.

Edytowane przez seraph
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz olejek około 50zł za 50ml starczy na oba hamulce, w zestawie masz potrzebny wężyk, do tego dokupujesz 2 strzykawki 20ml w aptece za 2zł może nawet mniej i masz zestaw do odpowietrzania. W tej cenie serwis odpowietrza Ci jeden hamulec, za odpowietrzenie dwóch to koszt ponad 100zł więc warto zrobić to samemu

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw można kupić w aptece. Wystarczą dwie strzykawki i rurki do podłączania kroplówek. Obudowa jednej ze strzykawek z powodzeniem zastępuje shimanowski lejek.

Co do przelewania oleju. W mojej ocenie lepiej wymieniać cały niż uzupełniać. Odpowietrzałem na razie 4 sztuki hamulców, w tym dwa wyraźnie zapowietrzone. Przelanie całego oleju daje pewność, że wypchnie się wszystkie bąbelki powietrza a ilość oleju w układzie jest niewielka, więc warto. Jeden egzemplarz miałem z przebarwionym olejem, więc tam była jasność, że stary olej musi wyjść w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, LukaszNN napisał:

Kupujesz olejek około 50zł za 50ml starczy na oba hamulce, w zestawie masz potrzebny wężyk, do tego dokupujesz 2 strzykawki 20ml w aptece za 2zł może nawet mniej i masz zestaw do odpowietrzania. W tej cenie serwis odpowietrza Ci jeden hamulec, za odpowietrzenie dwóch to koszt ponad 100zł więc warto zrobić to samemu

Kolego za 50 zł to kupisz litr oleju mineralnego Shimano :D

Do takiego zalania obu hamulców, wystarczy Ci 50 ml, za około 10 zł. Według mnie robiąc taką operację pierwszy raz, jest duże prawdopodobieństwo, że odpowietrzenie układu będzie wymagane. Niby nic trudnego, szczególnie jak się przejrzy kilka różnych poradników zarówno pisanych jak i wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pixon napisał:

Kolego za 50 zł to kupisz litr oleju mineralnego Shimano :D

Do takiego zalania obu hamulców, wystarczy Ci 50 ml, za około 10 zł. Według mnie robiąc taką operację pierwszy raz, jest duże prawdopodobieństwo, że odpowietrzenie układu będzie wymagane. Niby nic trudnego, szczególnie jak się przejrzy kilka różnych poradników zarówno pisanych jak i wideo.

Sugerowałem się średnią ceną pojemnika 50ml w sklepach rowerowych, tam wszystko jest droższe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, masz wkręcić lejek lub strzykawkę w zawór do odpowietrzania od klamki, nalać trochę oleju do strzykawki/lejka i naciskać klamkę aż przestanie z niej wydobywać się powietrze(będą bąbelki leciały). Możesz klamkę poustawiać pod różnym kątem to robiąc, potem zakręcasz i tyle.

Edytowane przez phoe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...