Skocz do zawartości
aone

[rower] Marin Nail Trail 6

Rekomendowane odpowiedzi

aone

Witam

Polując na coś więcej niż "zwykły" XC wpadł mi w oko Marin Nail Trail 6 na rok 2018. Czy ktoś miał styczność z tym modelem?

bGLhujQ.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lederfox34

raczej wersje gravelowe i Bobcat bardziej są popularne :)

Ale wygląda na fajnie poskładany, sztywne osie, trochę wyższy skok 'rekompensujący' nie 29, fajna geometria, na ścieżki coś na bujanie szlakowo- wyprawowe ale też uniwersalne, na xc wyścig bym go raczej nie zabrała ale na maraton na dłuższej trasie czemu nie.  Niby Nic w tej wersji przy ostrzejszych szlakach moga ci szybciej zejść, wyzsze wersje mają jakby... trwalsze klocki boczne zwłaszcza na wyrywanie przez korzenie czy kamienie (autopsja) ale to wszechstronne oponki. Wymieszany napęd-korba- kaseta- przerzuta. Ale sunrace jest uznawany za nawet lzejszy odpowiednik Sramowskiego 1x11. Są też zwolennicy i przeciwnicy piast Formula- Ja nie narzekałam ale rower raczej przejeżdżałam niż użytkowałam dłużnej. Wg mnie fajna geometria, dobre kąty. 

Nie jest tak 'radykalny' jak Dust Krossa (skok, kąty) lub Girst w kątach (zalezy od modelu- czy napedzie) jest na mniejsze szaleństwa. 

Zależy czego w nim szukasz :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• dawid
      Przez dawid
      Witam,
      Chciałem dzisiaj sprawdzić stan łożysk w suporcie i po odkręceniu dwóch śrub myślałem że korba bez większych problemów zeskoczy z wieloklinu. Niestety korba, ani rusz.
      Nie mam na stanie żadnego ściągacza do korb i nie byłem w stanie stwierdzić czy tędy droga.
      Korbę w nx'ie należy ściągać za pomocą tradycyjnego ściągacza do korb na kwadrat? Czy jest jakiś inny patent?
      Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    • efv
      Przez efv
      Witam,
      Planuję żonie zrobić niespodziankę i kupić jej rower do wspólnych wyjazdów - ma to być lekkie XC po lasach, niewielkie wzniesienia. Jedyny mój wymóg to powietrzny amortyzator oraz przód 2x lub 3x. I jak się okazuje w damskich rowerach przy tym budżecie niczego nie znalazłem ciekawego...
      I stąd dwa pytania - czy rowery w tzw. damskiej geometrii poza górną rurą jakoś odbiegają od siebie czy to raczej czyste hasła marketingowe ? I czy moglibyście coś polecić ? Wstępnie rozważałem ("męskie") Kellys Thorx 30 (w S), ale nie wiem czy nie będzie za duży i czy faktycznie nie najlepiej szukać wersji typowo damskiej. No i "pacjentka" ma 164 cm wzrostu, reszty nie udało mi się w tajemnicy pomierzyć / ustalić  
    • MOlszo
      Przez MOlszo
      Nowe koła Raceface Aeffect 25, 27.5" wraz z oponami WTB pochodzące z demontażu z nowego roweru. 
      Cena 1099, wysyłka przy przedpłacie na konto gratis. 
      Szczegółowy opis:
      https://www.olx.pl/oferta/kola-enduro-race-face-aeffect-25-27-5-opony-wtb-nie-dt-hope-CID767-IDpMxHp.html

• 3majsiemaciek
      Przez 3majsiemaciek
      Witam wszystkich wysokich forumowiczów poszukujących nowego roweru na kołach 29", do bardziej agresywnej jazdy w terenie.
      Na sprzedaż posiadam rower jak w tytule, Marin Nail Trail 7, rozm 22" - XXL, rocznik 2017.
      Rower ten cieszy się bardzo pozytywnymi recenzjami w prasie rowerowej w Anglii i USA, jak również na kilku polskich blogach. Jest to rower o nowoczesnej - agresywniejszej geometrii do jazdy w cięższym terenie. Moim planem była wymiana w nim przedniej piasty na Sram 900 i wymiana w niej adapterów na Torque Caps (większa średnica adapterów, większa powierzchnia styku pomiędzy widelcem a piastą), z którymi kompatybilny jest widelec o 35mm goleniach RockShox Yari. Chciałem mieć maksymalną sztywność, jaką oferuje ten widelec i wymienić części w stanie nowym. Zanim plan się ziścił zmieniłem koncepcję i planuję zakup innego roweru. Natomiast piastę i adaptery już posiadam i mogę sprzedać je razem z rowerem, jeśli sprzeda się w ciągu ok dwóch tygodni od dnia ogłoszenia. (piasta i adaptery za dodatkową opłatą ale cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do ceny na rynku polskim-import ze wschodu ale wszystko w fabrycznych opakowaniach Sram'a)

Po otrzymaniu roweru zauważyłem drobne uszkodzenia, sfotografowane i załączone w linku na Dropboxie, z którego możecie ściągnąć zdjęcia w pełnej rozdzielczości i przyjrzeć się z bliska.
      Rower otrzymałem w opakowaniu zastępczym, więc fakt ten, wraz z ryskami i uszkodzeniami naklejek świadczy o tym, że rower powinien być sprzedany jako rower powystawowy. Ja jednak nie jestem tak pedantyczny, żeby mi zależało jak rower był opisany, a ryski i tak miałby po 3 tygodniach jeżdżenia.

https://www.dropbox.com/sh/6xzgik0wb1bbdcs/AAA1myEjvDlflPxjXPK5aCQ-a?dl=0

W pełni sprawny, gwarantuję, że nie był jeżdżony - tego nie da się zamaskować, stoi w pokoju od zakupu - najpierw czekałem na piastę, a potem koncepcja się zmieniła. Był raz na dworze do zdjęć w świetle dziennym. 0 śladów jeżdżenia na oponach. Cena nie do pobicia w Polsce, rozmiar XXL nie do dostania.
      Chciałbym za niego otrzymać tyle, ile zapłaciłem - 5315zł Zakupiony 4.10.2017, otrzymany ok tydzień później. Nie jestem najbardziej systematycznym gościem jeśli chodzi o wystawianie przedmiotów na sprzedaż ;-)
      Piasta+adaptery 394zł

Specyfikacja i geometria tutaj:
      https://katalog.bikeworld.pl/2017/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/marin/50275/nail_trail_7_29

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.